piątek, 29 czerwca 2012, Szymon Marcjanek

Samsung Galaxy S III z 2 GB RAM trafi na rynek

Samsung Galaxy S III
Samsung Galaxy S III / fot. Samsung
 • cola

  Ma nie tylko czterordzeniowy procesor Exynos 4 Quad (w wersji USA jest całkiem dobry, ale jednak dwurdzeniowy Snapdragon S4), ale także 2 GB RAM oraz odbiornik telewizji cyfrowej w standardzie DMB. Reszta to już standard: NFC, Wi-Fi, Bluetooth, pamięć 32 GB i bateria 2100 mAh.

  Wbrew wcześniejszym praktykom z czasów Galaxy S II, rozbudowana wersja Galaxy S III prawie niczym się nie różni od zwykłej. Jest o milimetr grubsza, co wiąże się z dodatkiem osobnego modułu LTE oraz odbiornika telewizji. Jednak zauważalnych różnic w kształćie obudowy i ułożeniu przycisków nie ma.

  Koreański Galaxy S III LTE wchodzi do sprzedaży 9 lipca. Trafi do trzech tamtejszych operatorów: SKT, KT i LG U+.

 • TheJungle

  PS. jakby coś, to wyżej wstawiłem poprawkę ^ (nie 2.8, tylko 1.8 GHz).

 • TheJungle

  I tak powiem: Oszukali mnie! banda złodziei, koreańskich decydentów! S4 ma już możliwość taktowania do 2 GHz. Nie oczekiwałe 4 rdzeni, liczyłem na MOCNY procesor o taktowaniu PRZYNAJMNIEJ 1.8 GHz. Total, EPIC fail..

 • TheJungle

  I tak powiem: Oszukali mnie! banda złodziei, koreańskich decydentów! S4 ma już możliwość taktowania do 2 GHz. Nie oczekiwałe 4 rdzeni, liczyłem na MOCNY procesor o taktowaniu PRZYNAJMNIEJ 2.8 GHz. Total, EPIC fail..

 • cola

  W Korei rozwiązano ten problem w jeszcze inny sposób – wydany na tym rynku Galaxy S III ma czterordzeniowy procesor Exynos 4 Quad oraz obsługuje LTE. To drugie możliwe jest dzięki dołożeniu jeszcze jednego chipu, właśnie z LTE. Spowodowało to jednak pogrubienie obudowy smartfonu „o całe” 0,4 mm, do 9 mm. Nie jest tak naprawdę w ogóle zauważalne, więc Galaxy S III z LTE powinien cieszyć się duża popularnością. Jedną z funkcji, którą ma zapewnić standard LTE, jest – poza szybkim dostępem do Internetu – możliwość nawiązywania połączeń głosowych w technologii „Voice over LTE” (VoLTE). Jest to rozwiązanie pozwalające osiągnąć jakość rozmów lepszą od tradycyjnych linii stacjonarnych oraz połączeń komórkowych. W Korei VoLTE będzie wprowadzone pod koniec roku, a Galaxy S III z LTE będzie do tej funkcji najlepszym modelem.

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

  w sumie na rynku mamy wszystkie możliwe kombinacje z 2 GB RAM, Pierwsza to Snapdragon S4 z 2 GB, druga zaś to model przeznaczony na rodzimy rynek Samsunga z układem Exynos 4 Quad oraz 2 GB. Zastanawiam się w takim wypadku, co koreański koncern chce podrasować?

 • Siekierka

  Tak, tak, ciekawe, kiedy zobaczymy smartfona z 6- lub 8-rdzeniowym procesorem i 4-8 GB RAM…

 • ximian

  Tak na dobrą sprawę to na rynku jest wersja z 2GB RAMu na pokładzie (wariant CDMA z dwurdzeniowym procesorem).


reklama