, Newsy OnePlus Wearables

OnePlus ma zmienić WearOS z porażki w doskonały system dla smartwatchy

Fot. PhoneArena

Fot. PhoneArena

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Alfa Omega

  Bateria dramat, monitorowanie snu o ile jest to trzeba spać z zegarkiem i poowerbankiem podpiętym 😜. Jedyna zaletą były powiadomienia z odpowiedziami ale nie wytrzymałem 7 dni z zegarkiem watch os.

 • giantx giantx

  Nastał jakiś zagraniczny artykuł, bo już kolejny portal polski, kopiuje narzekania.

 • Michał Spiechowicz

  Ten system ma tyle wad, że musieliby go od nowa napisac

 • Alex

  Jedyną wadą zegarów z Wear OS jest obecnie słaba bateria w tych zegarkach. Jest to jedyny element, który odstaje jeśli chodzi o zegarki z Wear OS. Aplikacje są dostępne, mnóstwo tarcz do ściągnięcia. Aktywność fizyczna jest rejestrowana, śledzenie snu jest i z tego co widzę to nawet lepiej działa niż w Apple watchach. Jest też jakaś opcja wydolności tlenowej cokolwiek to znaczy. System śmiga aż miło. Ostatnia aktualizacja Wear OS na zegarkach Fossil Gen 5 bardzo przyspieszyła działanie zegarka, wyeliminowala lagi oraz delikatnie poprawiła baterie. Płatności NFC poprzez GPay są. Rozmowy można prowadzić. Pisać SMSy szczególnie głosowo działa idealnie. Asystent zrobi prawie wszystko począwszy od sprawdzenia pogody skończywszy na sterowaniu Smart Home. Szczerze kompletnie nie rozumiem dlatego ludzie nie chcą zegarów z Wear OS oraz dlaczego recenzenci tak karcą ten system. Moim zdaniem (używam Fossil Gen 5 od roku) jest to najlepszy system na Smart zegarki obecny na rynku a jedyną wadą zegarków z Wear OS jest właśnie bateria. Przy moim użytkowaniu jest to zazwyczaj półtorej doby pełnej synchronizacji danych oraz śledzenia snu. Natomiast funkcjonalnością bije inne zegarki z innymi systemami na łeb. Ani zegarki Huawei ani Samsunga nie obsługują płatności zbliżeniowych ani nie mają asystenta głosowego, który rozumie język polski. Te dwie funkcje są kluczowe w tego typu urządzeniach. Pisanie SMS ów i wykonywanie czynności przy pomocy głosu to zupełnie inna bajka. Nie mówię już jak bardzo pożyteczne jest urządzenie, które zawsze ma się na ręce i można włączyć/wyłączyć światła, gniazdka, ogrzewanie czy uruchomić odkurzacz. Kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie wybierają zegarki Huawei, Samsunga lub Apple, szczególnie u nas, w Polsce!!!! Wear OS to jedyna słuszna koncepcja a minus w postaci codziennie ładującego się zegarka osobiście jestem w stanie przeżyć. Szczególnie że naładowanie zegarka trwa 30-45 minut.

  • ipkis

   Też zupełnie nie rozumiem. Przecież układanie sobie dnia aby sobie naładować zegarek to jest normalne. Jak można wyolbrzymiać taką wadę jak bateria o której trzeba pamiętać aby codziennie naładować 😀

   PS. Uruchomienie odkurzania z zegarka jest tego warte aby pilnować aby 2x dziennie zegarek naładować. Co tam przedłużające się wyjście ze znajomymi, zegarek trzeba naładować aby była pełna synchronizacja. 10 minut dłużej na spacerze z dziećmi? Nie ma mowy bo zegarek padnie.


reklama