, Newsy Qualcomm Telefony

Snapdragon 888 przetestowany. Qualcomm zadowolony, ale Apple też

Qualcomm Snapdragon 888/ fot. Xiaomi

Qualcomm Snapdragon 888/ fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Rafał (b-unitor)

  Przecież są wyniki z antutu – Ponad 735000, czyli o około 100 000 punktów więcej od iphona 12 Pro Max.

 • h4x 5upr3me

  Ciekawe, jak wypadnie AnTuTu – pewnie na korzyść SD

 • 2115

  Tylko, że w żadnym produkcie od Apple, A14 nie osiąga swoich pełnych możliwości, nawet w iPadzie Air. Więc co daje wynik z geekbench skoro jest tylko suchym testem? Prawdziwe osiągi jakie możemy doświadczyć w użytkowaniu pokazuje AnTuTu. Tam wynik zależny jest od każdego komponentu w smartfonie od RAMu po ekran kończąc. Żaden iPhone, ani iPad nie ma zoptymalizowanych komponentów pod A14, więc osiągają odpowiednio po ~600k i 740k. Więc i tak SD888 jest wydajniejszy, bo przynajmniej w flagowcach z Androidem z 2021 będzie można go w pełni wykorzystać (po za S21 z tym procesorem, gdzie go zduszono by exynos nie odstawał).

  • Anonim

   Wyników Antutu nie porównuję się pomiędzy różnymi systemami, sami twórcy o tym piszą.

   • Brzdyl

    Ale za to jest fajnym wyznacznikiem kultury pracy, taki Mi 10 pro na sd865 po graniu w genshin impact wyciągnął 4% gorsze rezultaty podczas gdy A14 spadł o 21%,obydwa smartfony nagrzały się do około 40 stopni.

    • Anonim

     Akurat Genshin Impact to działa lepiej na 11 Pro niż na 12, czyli chyba tak do końca nie jest pod niego zoptymalizowana.

     • Brzdyl

      Porównywany jest wynik antutu chłodnego urządzenia do nagrzanego po graniu, a nie wyniku jednego urządzenia do drugiego więc na sens. Skoro na IP 11 działa dobrze to tylko kiepsko świadczy o IP 12, gdyby kulało na wszystkich IP można by podejrzewać optymalizację.

     • Anonim

      To Ty uważasz, że jak jest coś zoptymalizowane pod 11 to z automatu pod 12 też jest? Dalej nie rozumiesz o co mi chodzi. Masz tam swoje testy że spada wydajność, ok. Ja mówię o tym, że jak w Antutu na androidzie jest wynik 700 tys. to wcale nie świadczy że jest mocniejszy od A14 który ma 600 tys. i że takie porównanie nie ma sensu.

     • Brzdyl

      Ale ja nie porównywałem tak, porównywałem że chłodny android ma np. 700 tys a nagrzany 4% mniej a chłodny IOS ma 600 tys. a nagrzany 21% mniej więc to chyba można z tego jasno wywnioskować który smartfon ma gorszą kulturę pracy. Co do IP to pomyśl pod ile urządzeń z androidem by musieli to optymalizować, gdyby pod każdy taki iPhone trzeba by było osobną optymalizację robić, dlatego wątpię że to wina optymalizacji, skoro starszy iPhone odpala poprawnie.

     • Anonim

      Dobra ale ja napisałem ten komentarz pod osobą która właśnie oceniła 1:1 liczbę punktów z Antutu. Jeżeli sami twórcy piszą, że te benchmarki są różne w zależności od systemu i żeby nie porównywać iOS vs Android, a później widzę jak ktoś twierdzi że snapdragon jest wydajniejszy bo osiąga 700 tys. a A14 600 tys. no to chyba nie ja jestem w błędzie. Nie porównywałem tutaj kultury pracy tylko samą wydajność, a tą A14 ma po prostu większą.

     • Brzdyl

      Może większą ale na kilka chwil, potem throttling i jak pokazała gierka kultura pracy sd ostatecznie daje mu przewagę.


reklama