, Huawei Newsy Qualcomm Telefony

To już pewne – Qualcomm zaopatrzy Huawei w swoje chipy. Jest tylko jeden, istotny szczegół…

Huawei

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Dariusz Wiśniewski

  Kojarzy mi sie to z zawodami sportowymi w biegu na 100m gdzie faworytowi czyli Huawei-owi daje sie zakaz biegania w butach sportowych i dla pewnosci dostaje przymus zalozenia plecaka o wadze 50 kg.

 • anemusek

  Widać jak amerykanie się miotają. Chcieli by utrzymać uzależnienie Huaweia od ich technologii i wytworzyć bezpieczny dystans przy okazji zarabiając, a z drugiej te działania wydają się bezcelowe. Huawei z czym jak z czym ale z modemami nie ma problemów, a jego fabryki czipów będą gotowe za dwa czy trzy lata (sabotaże nie wyszły). Cokolwiek jankesy nie zrobią zawsze to oni przegrywają.

  • bogymen

   Na razie są na wygranej pozycji. Dwa, trzy lata w świecie elektroniki użytkowej to bardzo dużo czasu, wystarczająco dużo aby USA po raz kolejny zapewniło sobie przewagę technologiczną na kolejne długie lata. A co będzie później – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w tej chwili USA udało się oczernić Chiny i ich największą technologiczną firmę Huawei w oczach innych krajów, które w większości skłaniają się ku technologii amerykańskich, jeśli chodzi o modemy 5G a to dużo może mówić po jakie też modemy 6G w przyszłości sięgną. A właśnie cała kwestia sporu tyczy się nie samych procesorów, bo te i tak nie zapewnią Huawei przewagi a infrastruktury 5G i na tej linii praktycznie Huawei został wyeliminowany.

 • Wieslaw Zalesny

  Ja jestem tylko zwykłym konsumentem uzytkownikiem…i jako uzytkownik..jestem zainteresowany..aby produkt był tani i dobry .a kto go wyprodukuje..dla mnie jest obojętne ..a jeśli Huawei produkuje dobre produkty i tanie..to dlaczego miałbym ich nie kupic

 • 2115

  Wszystko idzie zgodnie z planem USA, a mówiąc lekko niemądrzy ludzie myślą że to jakaś ulga dla Hua. Żałosne to jest.

  • anemusek

   Średnio. Właśnie problem w tym, ze nic nie idzie zgodnie z planem USA. Nawet sabotaże w fabrykach Huawei (Chińczyki twierdzą, ze ostatnie „pożary” to były podpalenia, a aresztanci podejrzani przyznali sie do działania na zlecenie).

   • 2115

    XD? Geneza całej sytuacji wygląda tak:
    Huawei idzie za bardzo do przodu i może namieszać, wiele operatorów używa jego sprzętu do świadczenia technologii LTE, zbliża(ł) się komercyjny start 5G w wielu krajach trzeba coś zrobić by przeciwnik nie zdołał zyskać aż tak bardzo. Odkopano temat z przed lat, dodatkowo opierając się na to że Hua to firma założona przed komuchów z ChRL, że Huawei szpieguje, w związku z tym ban na GMS oraz wystosowanie zastrzeżeń do kluczowych państw na świecie o zbanowanie Hua pod kątem budowy tak ważnej sieci jaką jest 5G. Wyszło? Wyszło. Wiele państw wykluczyło Hua z budowy sieci 5G, zyskały firmy sprzymierzone USA, Nokia, Ericsson, Samsung. W związku z brakiem GMS, Huawei zanotował olbrzymi spadek sprzedażowy i dochodowy wszędzie po za Chinami. Z uwagi na to, że Hua jest firmą wysokiego ryzyka, USA zabroniło firmom korzystających z amerykańskich patentów, bądź współpracującymi z firmami amerykańskimi prowadzić handel z Hua. W ten sposób TSMC nie mogło naklepać wystarczającej liczby kirinów dla Mate 40, a i jednocześnie Huawei został odcięty nie tyle co od procesorów, co od modemów 5G nowej generacji. Samsung nie może dostarczać im ekranów i matryc. Gdy Hua zostało na lodzie, USA pozwala Qualcommowi sprzedawać Hua procesory, ale tylko te które 5G nie obsługują, by nie robić sobie konkurencji, a jednocześnie zarobić. Teraz 5G od Hua jest nie warte nic, bo ich nowe sprzęty nie będą w Chinach się z nim łączyć, poprzez brak kompatybilności, tym czasem wszystkie inne firmy typu Xiaomi i BBK zyskają na tym, bo będą miały lepsze podzespoły. Jeżeli każdy tel w Chinach będzie mieć modem 5G Qualcomma, to tylko czekać aż w końcu pójdzie kolejny rozkaz ze strony USA, który spowoduje, że telefony 5G nie będą się łączyć z infrastrukturą Hua. I Chińczyki zmuszone będą kupić sprzęt od Ericssona czy Samsunga, co spowoduje kres Hua w kwestii 5G.

    • Dariusz Wiśniewski

     Przestalem lubic USA jak napadli na suwerenny kraj IRAK i bezkarnie wymordowali ponad 100 tys. żołnierzy. Ilu cywilow tego nikt nie wie. Zrobili sobie tez polowanie na poszukiwanych tam ludzi a caly świat siedział cicho. Teraz USA robi co chce i narzuca wszystkim krajom wlasne zasady a cały świat tez siedzi cicho.

     • bogymen

      Cały świat sam jest sobie niestety winien. Uzależnił się w tak dużym stopniu od technologii USA, że wszyscy poszli na skróty i nie inwestowali w alternatywne technologie aby się w jakimś chociaż stopniu usamodzielnić. Korzystali z tego co oferowali im amerykańskie korporacje, no i w tej chwili praktycznie wszyscy zatańczą tak, jak USA im zagra a pętla wciąż się zaciska i niewiele krajów coś z tym robi. Na świecie mamy istny monopol na technologie a to wszystko pogłębi się jeszcze bardziej, gdy arm zostanie przejęty przez nvidia.

 • Dragon84

  Sieć 5G dopiero raczkuje więc to jakiś plus że jakakolwiek rozpoczęła się współpraca

  • bogymen

   To nieistotne, że dopiero raczkuje, faktem jest to, że w przyszłym roku 5G trafi już do urządzeń z każdej, nawet budżetowej półki. Z marketingowego punktu widzenia zatem brak modemu 5G u jednego producenta, gdzie u innych ten modem będzie dostępny sprawi, że jego oferta będzie mniej konkurencyjna co zaowocuje mniejszym zainteresowaniem.

   • Dragon84

    Z drugiej strony masz rację

 • Qba

  Nie zapominajmy że Huawei może stosować w swoich flagowcach MediaTeki Dimensity 1000, a w średniakach Dimensity 800.


reklama