, Newsy Samsung Telefony

Mamy to: Samsung ujawnił oficjalną datę premiery Galaxy Note 20! Czekasz?

Data premiery serii Galaxy Note 20 ujawniona / fot. Samsung

Data premiery serii Galaxy Note 20 ujawniona / fot. Samsung

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Dunpeal H

  Nie czekam. Teraz kupię N10 bo już staniała. N20 może za 1,5 roku.

 • Grzegorz Cyganek

  Jeśli będzie miał znów exynosa to niech sobie go wsadzą głęboko w dup3….

 • Pablo C.

  Po sieci chodzą plotki jakoby model Note 20+ miał kosztować ponad 6000 zł, mam nadzieję że jest to już wersja 5G, w innym przypadku po raz pierwszy od lat zastatanowię się czy wogle dokonać corocznej wymiany telefonu …

  • Dunpeal H

   I gdzie tego 5g będziesz używał? Do Korei się przeniesiesz?

 • Calvex

  Rynek smartfonów jest coraz nudniejszy, a ceny coraz wyższe…

  • Ja2

   Zgadzam się. Kolejny nudny smartfon

   • wald.geek

    Możesz bardziej rozwinąć tę tezę – nudny smartfon?? Nie wiem, co miałby robić smartfon, albo jak miałby wyglądać według ciebie, żeby nie był nudny… Weź to rozwiń, bo zastanawia mnie to bardzo… Jeżeli chodzi akurat o serie note, to jest to jedna z ciekawszych opcji w odróżnieniu od pozostałych, klasycznych telefonów.

    • Ja2

     Zobacz jak kiedyś wyglądały telefony. Mnogość kształtów. Nawet pierwsze androidowe były ciekawe. Teraz każdy wygląda identycznie, nawet głupiej diody już nie ma, tylko miliard aparatów z tyłu. Lol nuda i drożyzna

     • wald.geek

      No jak wyglądały? Nie wiem, miały jakieś ozdobniki, cekiny czy coś w tym stylu? Były okrągłe? Kwadratowe? Nie, były takie same, też „nudne” w tamtych czasach, tylko, że miały ogromne ramki i nic poza tym. Design to tylko kosmetyka, telefony po prostu z roku na rok są lekko podpicowane, zwężaja się ramki, dokładane są obiektywy (co jest akurat dobrym rozwiązaniem), bo w dzisiejszych czasach smartfon spokojnie wielu ludziom może zastąpić lustrzankę i szklarnię od uwa po tele. Nie mam pojęcia czego oczekujesz od smartfona, najlepiej w paincie zrób projekt, to może ktoś się zainteresuje.

    • MoDo

     Nie posiada rewolucyjnych zmian.

     • wald.geek

      Czyli jakich?

     • MoDo

      No właśnie. Jakich? Jako użytkownik note 10+, raczej nie znajdę argumentów do zmiany na note 20 i o to w tym chodzi. Cykl wydawniczy 12 miesięczny to tylko sztuczne podtrzymwanie działu R&D. Można by w jednym roku robić upgrade note, a w kolejnym serii S, na przykład.
      Ale utrzymanie takiego molocha jak Samsung, niestety wymaga generowania zysków non stop i stąd ten marketing.

     • wald.geek

      To nie jest marketing tylko kolej rzeczy. A co z ludźmi, którzy mają np note 8 i chcieli by flagowca? To uważasz, że nie powinien Samsung wypuszczać co roku smartfona, bo ty masz 10 i nie potrzebujesz 20? No fakt 20 nie jest dla ciebie tylko dla ludzi, którzy maja starsze modele.. To jest logiczne i za rok wyjdzie note 30 i on tez nie będzie dla tych co maja 20, tylko dla tych co maja np. note 9, a za 2 lata wyjdzie note 40 i on nie będzie dla tych co maja 30, tylko dla tych, którzy będą chcieli się przesiąść np. z 10… Wypuszczanie co roku nowego modelu ma jak najbardziej sens i nie widzę innej opcji… To uważasz, że samsung nie powinien wypuścić kolejnego flagowca, a ci co korzystają z note 8 powinni kupić sobie 9? albo 10? Nie możesz wszystkich mierzyć swoją miarą, bo ludzie kupują telefony w różnych odstępach czasu, nie każdy ma dzisiaj note 10, a ci co mają starsze modele pewnie zacierają już ręce na 20… No i poza tym na pewno znajdzie się też wielu, którzy chętnie nawet z 10 przesiądą się na 20, bo znam takich co wymieniają sobie smartfony co roku, na nowsze modele.

     • MoDo

      Źle mnie zrozumiałeś. Sam wymieniam telefon co roku, czasami wcześniej, używam iOS i Androida, ale nie to ma znaczenia.
      Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że firma wypuszczając nowy model, udowadnia Ci że poprzednik jest już modelem „wybrakowanym” i albo wciągniesz się do tej marketingowej gry i w to uwierzysz, albo nie.
      Ja jestem zwolennikiem rozwoju i nowych technologii, ale brakuje mi obecnie zmian na tyle zauważalnych aby uzasadniały bądź udowadniały rzeczywisty rozwój produktu. Idąc śladem marki Samsung – przeskok jakościowy i technologiczny na miarę Galaxy S5 vs Galaxy S6 EDGE, to było coś, co uzasadniało zmianę i obecnie, brakuje mi takich zmian i tak zauważalnego rozwoju.
      O ile między Note 9 i Note 10 jest kolosalna różnica (ekran – wielkość czy responsywność i szybkość działania), o tyle między Note 10+ a Note 20 ultra, może tej różnicy aż tak spektakularnej nie być.

     • wald.geek

      Różnice są duże względem 10+, mianowicie: lepszy wyświetlacz (bardziej energooszczędny, czyli dłuższy SoT), bardziej wydajny procesor, lepsze aparaty itp. różnic jest sporo, tylko pytanie jest takie, czy jak ktoś ma note 10+, to potrzebuje te zmiany. Właśnie dlatego nie warto zmieniać smartfonów co roku, bo dopiero gdy zmienisz telefon po 3-4 latach, to wtedy się te różnice dostrzega. To jest taka psychologiczna pułapka, bo widzisz. Dla ciebie nie ma zmian w note 20 i myślisz, że jest nudny, ale dla kogoś kto ma note 8, to note 20 jest świetny, nowoczesny, bardziej zaawansowany itp. Jak to się mówi, punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

     • MoDo

      Nigdy nie powiem że Note jest nudny. W mojej ocenie to najbardziej zaawansowany smartfon dostępny na rynku. Klasa sama dla siebie.

  • wald.geek

   Nikt cie nie zmusza do kupienia flagowca. Tak jak nie wszystkich stać np. na Mercedesa cla 45 amg, tak nie musi być wszystkich stać na topowe smartfony (chociaż każdy chciałby go mieć), no niestety za luksus i prestiż się płaci. Dla ludzi, których nie stać na flagowca są zeszłoroczne telefony lub średniaki.

   • Calvex

    Co ty człowieku porównujesz. Telefon za 4k do samochodów za pół bańki.
    Miałem Note 8, Note 9. Teraz siedzę na P30 Pro, więc pisanie, że kogoś nie stać jest dziecinne.
    Zresztą planuje powoli przejść na ios, niż kupować odgrzewane kotlety od Samsunga z badziewnym Exynosem.

    • wald.geek

     No to był tylko przykład… Co za różnica czy mercedes czy telefon za 4k, przecież ludzie mają różne standardy życiowe. Nawet tych których stać na takiego Mercedesa nie kupia go np. , bo wola taka skode za 1/4 wartości mietka, to samo jest z telefonem. Niektórych stać na flagowca, ale nie chcą wydawać 5k, bo wola np. Xiaomi jakieś za 1.5k Dlatego o tym napisałem, że nikt nikogo nie zmusza do zakupów flagowców. Ceny są jakie są, ale przymusu nie ma. Najwięcej płaczą właśnie tzw. cebularze, którzy pragną mieć flagowca dla lansu, ale ich nie stać i pozniej wylewają swoje żale i frustracje na forum..

 • Penny

  Skończyły się już czasy gdy można było kupić starszego flagowca w niższej cenie. Note 10+ ciągle za 4500 zł, a S10+ za 3800. Wolą wycofać starszy model ze sprzedaży niż obniżyć cenę. Mam nadzieję, że odbije się to na ich wynikach finansowych.

  • bogymen

   Jeśli dla Ciebie wybór urządzeń ogranicza się do polskich sklepów to rzeczywiście możesz narzekać. Wystarczy spojrzeć na sklep amazon, wielokrotnie note 10+ był tam w promocyjnych cenach i kosztował trochę powyżej 3k z trzyletnią, świetną gwarancją…

   • bobok

    I u nas na Allegro w mniejszych sklepach kupisz w dobrych pieniądzach.
    @Penny, chodzi o to, że producenci celowo podnoszą ceny nowych teleofnów tak, by nie musieć obniżać cen starych.
    Skodo taki S20+ kosztuje 4500zł, to dalej będą chętni na S10+ za 3800zł.
    Trenują klienta do granic możliwości i też mam nadzieję, że mocno dostaną za to po tyłku.

  • wald.geek

   Nie wiem w jakich sklepach kupujesz ale na ceneo ceny note 10+ zaczynają się od 3.6k, a Galaxy S10+ od 2.8k

 • wald.geek

  Ja jeszcze jedną nowość zauważyłem. Te slow motion rozprysku kleksa. Czyżby 4k 120fps? Albo 240?

  • Szczepan Karpiel-Bułecka

   Co z tego jak wciąż nawet nie ma 60fps w ultra wide … Skandal

  • MoDo

   dokładnie. Nie bez znaczenia taka zapowiedź.


reklama