, Newsy Samsung Telefony

Galaxy Tab S7+ to mocny rywal dla iPada Pro z wielką baterią. Czas pozbyć się laptopa?

Galaxy Tab S6 Lite / fot. Samsung

Galaxy Tab S6 Lite / fot. Samsung

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Reaver

  Kolego musisz zaakceptować ze nie każda praca to ‚wyrabianie outputu’, jak pracowałem w korpo też potrzebowałem makr i od tego był firmowy laptop, ale prowadząc firmę używam w 90% mailboxa, G drive, internetu, Google Dosc i od święta Office 365. Od księgowości jest firma księgowa, od wideo grafik.

 • Rafał S.

  Musiałbym upaść na głowę aby pozbyć się mojego 17,3 calowego Della na rzecz jakiegokolwiek tabletu.

 • SyoMas

  Oczywiście zawsze pojawią się mądrale co to będą wyszczególniać sytuacje w których tablet z laptopem się nie ma co porównywać. Próbuję czasem korzystać z Tab S6 jak z laptopa. W prostych zastosowaniach oczywiście i telefon zastąpi laptopa gdyby go do monitora podłączyć. Napotykam jednak na duperele, które dyskredytują Androida w roli systemu desktopowego. Nie chcę korzystać z innej przeglądarki niż Chrome i wkurza mnie, że za każdym razem muszę go przełączać w tryb desktop. Wolałbym też się ograniczyć do używania Google Docs i co się okazuje? A nie da się polskich znaków używać z klawiatury fizycznej. Kuriozalne, nie? XXI wiek a jakaś aplikacja, i to nie od byle kogo, ma taki banalny feler. Niestety, wracając do przeglądarki, niektóre strony uparcie wyświetlają się w wersji mobilnej i niektórych rzeczy nie da się zrealizować. Tym większy problem będzie na kilkunastocalowym ekranie jeśli do tego czasu przeglądarki się nie udesktopowią silniej.

 • Adrian

  Wreszcie zaczyna się coś dziać. Czytałem wczoraj na reddit, że świetny profesjonalny program do rysowania Krita jest już w sklepie Play na chromebookj oraz tablety. Na razie w wersji beta. Podobno jeszcze deweloperzy Gimpa myślą przeportować aplikację, lecz jest ona napisana w gtk i może być to problemem. Google zaczął poważnie myśleć nad nową formułą tabletu z Chrome OS i nikt już nie chce czekać na obiecanki-cacanki Adobe. Użytkownicy domagają się aplikacji linuksowych w androidowym sklepie i słusznie.

 • Emejzing

  Kolejni wyskakują z tabletem jako laptop. Czy ostatnio autorzy wpisów czasem się nie uderzyli np w głowę że nagle jest wysyp takich wpisów? Sama ergonomia nawet w biurze na takim tableciku nie dorówna stanowisku z dużym monitorem

  • Wojtas!

   Nie porównujemy tabletów ze stanowiskami z dużymi monitorami, tylko z laptopami 😉

   • Emejzing

    Nawet jeśli to laptop wygrywa ergonomią i żeby tylko tym 🙂

    • SyoMas

     No właśnie nie dostrzegam tej lepszej ergonomii w laptopie. Moje doświadczenia są kompletnie odmienne, ale to zapewne cecha osobnicza, każdy ma inne potrzeby

  • SyoMas

   Tablet podłączysz do monitora czy telewizora bez problemu. Bezprzewodowo nawet przez Chromecasta co z laptopem windowsowym wychodzi średnio, bo opóźnienia są takie, że nie sposób myszą się posłużyć. Używam Tab S6 nierzadko podłączając go do telewizora właśnie przez Chromecasta i śmiga fantastycznie.

   • Emejzing

    Co z tego że podłączysz np samsunga z dex jak wiele innych urządzeń takiego trybu nie ma. Nie zapominajmy że to zabawkowe systemy – do poczty czy multimedi jeszcze ok, ale w szeregu zastosowań tableciki nie mają podjazdu do innych urządzeń w podobnej cenie. A zresztą mowa tu o tablecie który ma zastąpić laptopa więc sorry ale może za 5 lat jak coś wymyślą żeby ergonomicznie i cenowo bardziej opłacało się brać tablet niż bawić się w dodatkowe ekrany, klawiatury, myszki, piórka i inne akcesoria.

    • SyoMas

     Zapowiadane 12 cali to już ekran podobny do Surface, niewiele mniejszy od mojego laptopa. Surface też ma klawiaturę podłączaną, jak i niektóre laptopy. Wydajnością już S6 w wielu przypadkach bije mojego laptopa, mimo i7, 16 GB i dysk SSD na tym ostatnim. Ja właśnie podjąłem taką decyzję, że na potrzeby domowe nie kupię laptopa tylko mocniejszy tablet, który w tej roli będzie funkcjonował. I, poza drobiazgami, o których napisałem w odrębnym komentarzu, daje radę. Podłączam go do telewizora lub projektora bezprzewodowo gdy potrzebuję coś obejrzeć na dużym ekranie. Używam klawiatury z touchpadem i gdybym miał te 12 cali, o których mowa w artykule to już byłoby miodzio. Filmy obrabiam w nim, grafikę obrabiam też. Pracuję na zdalnej maszynie windowsowej gdy muszę wejść w systemy firmowe, ale tak samo robię z laptopa firmowego. Czego mi potrzeba więcej? Jak na zabawkowy system zadziwiająco służy mi do niezabawkowych celów. Cena to już inne bajka. Na tym rynku mocno skurczyła się konkurencja, więc tu działa rynek.

 • Niewolnica Isaura

  Autor zamiast laptopa chyba pozbył się rozumu. Android, to system zabawka w porównaniu z Windowsem. Wielozadaniowość w kategorii lekko – śmiesznej.

  • Adrian

   To samo można powiedzieć o wydajności tych tabletów z windowsem czyli kategoria bardziej-śmieszna aplikacji nieprzystosowanych pod dotyk.

  • SyoMas

   Ta wielozadaniowość to chyba jakiś mit obrosły przez lata mchem. Jaki rodzaj wielozadaniowości masz w Windowsie, którego DeX Samsungowy nie obsłuży? Nie używam go wprawdzie, tego trybu, bo w normalnym trybie wielozadaniowość w Tab S6, którym się teraz posługuję, działa równie sprawnie. Nie korzystam często z ustawiania dwóch okien obok siebie, wystarczy mi, że Alt+Tabem przełączam się między aplikacjami. Aplikacje działają w tle bez problemu, puszczam więc render filmu a w tym czasie przygotowuję pliki do kolejnego montażu. Jedną sytuację wyobraźnia mi podpowiada, mianowicie na Androidzie nie uruchomi się na razie dwóch procesów tej samej aplikacji, ale na szczęście producenci już zauważają tę potrzebę bo pojawiają się zapowiedzi.

 • mozilla007

  Procesor tak samo wydajny?

  • MIAMALK

   Snap 865 zapewne albo nowy exynos z galaxy note 20

 • Darek

  Tablet do pracy to, na dzień dzisiejszy, pleonazm.


reklama