, Apple Newsy Tablety

iPad Pro 2020 zamiast laptopa? Sprawdziłem, ile musiałbym wydać i spadłem z krzesełka

iPad Pro 2020/fot. Apple

iPad Pro 2020/fot. Apple

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Chris_Peter

  Patrzę na te ceny… I cieszę się że wybrałem Surface Pro 7

 • Michał

  Można ale co to ma do artykułu?

 • JanKloss

  Z tymi kółkami to naprawdę przegięli. Cena z kosmosu.

 • Kuba Grzybek

  Pytanie do kogoś, kto to używał 🙂 Mając kilkaset GB plików na icloud, gdy umożiliwę mojemu iphone’owi dostęp do nich- on pobiera „na stałe” kopię zdjęć. Jedynym sposobem na ich lokalne usunięcie z iphone to wyłączenie usługi plików z dysku icloud (…) na maku wiadomo- mamy kopię wszystkiego, dobrze że mam duży dysk. Pytanie brzmi: czy biorąc ipada z mniejszym dyskiem niż ilość naszych plików w chmurze pozwoli na swobodną pracę, czy może „zawalimy” go w krótkim czasie jak iphone? Swego czasu używałem chmury onedrive na macos i tu bylo to dobrze rozwiazane (wskazujemy, co chcemy trzymać lokalnie, a co ma sobie grzecznie siedziec na chmurze / usuwamy lokalne migawki plików), apple powinno wziąć z nich przykład.

 • Michał Muszyński

  Ciekawi mnie jak się na tym edytuje załóżmy 250 fot z wyjazdu ważących 40mb każde. Do tego film w 4K. Pomijam że są ludzie którzy gdzieś tam pomiędzy prawdziwymi profesjonalistami, zajmują się projektowanie budynków, kosztorysowaniem, robotami budowlanymi, hurtowniami rożnej maści asortymentów, produkcją , jak im się taki sprzęt sprawdzi. Ktoś coś może napisać w temacie, chętnie był przeszedł z Windy na Apple

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/100000139017982/ Andrzej Klimek

  Wszystko pięknie w tym iPadzie Pro, szczególnie: ekran, wykonanie i poprawione multimedia. Problemów jest jednak co nie miara:
  – niepełna wersja desktopowa przeglądarki Safari, Pozostałe przeglądarki działają tylko w trybie mobile
  – prosta edycja plików w Numbers to udręka, wszystko działa z uproszczonego menu jak w iPhonie
  – zarządzanie plikami jest trudne, nie działa proste odpalenie pliku w domyślnym programie (ani nawet w wybranym programie)
  – niepełne wersje programów np. Pixelmator, FTP manager itd
  – praca z edytorami tekstu
  – nie w pełni funkcjonalne akcesoria: mysz i klawiatura

  Przez tydzień łapałem się na tym, że -aby coś szybko zrobić wolałem odpalić iphone’a zamiast iPada. iPad jest mniej wygodny do szybkiej obsługi, bo trzeba przyjąć do niego odpowiednią pozycję.

  Na plus gry, jest ich dużo i wyglądają znakomicie na ekranie iPada. Natomiast PS pad nie działa z większością gier, więc ja grałem nawigując głównie na ekranie. Sumarycznie oddałem iPada i kupiłem MPA, bo nadal iPad za bardzo przypomina dużego iphone’a

 • Qba

  Przecież ten MacBook Air jest dwa razy mniej wydajny, nie ma dotykowego ekranu, nie ma modemu LTE, kompletnie nie nadaje się do rysowania czy edycji zdjęć.

  iPad Pro jest znacznie lepszym komputerem do pracy i rozrywki.

  • Adrian

   Racja, nawet nie ma dewelopera, żeby uaktualnić świetnego Gimpa.
   https://www….eur-112895

   • Qba

    Gimp to syf, nikttego nie używa bo jest Pixelmator i Affinity.

    • Adrian

     W głowie masz syf. Gimp, to potężny edytor grafiki i w dodatku Open Source. Powstał już nawet fork Glimpse https://glim…ditor.org/

     • Qba

      Najgorszy edytor grafiki ma rynku

 • Qba

  Przecież jest Mactura.

  Poza tym nowe Maki będą od przyszłego roku na ARM.


reklama