, Huawei Newsy Telefony

Jeśli dojdzie do uszczelnienia, to Huawei jest w kropce. Bez procesorów daleko nie zajdą

Huawei P30 Lite / fot. gsmManiaK

Huawei P30 Lite / fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Qba

  Mogą kupić MediaTeki które nie korzystają z amerykańskich patentów.

 • Qba

  A to kto ma patenty i prawa do technologii produkcji tych procesorów.

 • Tadeusz Polar

  „Z dobrych i niedrogich smartfonów z Androidem nie zostanie za wiele.”

  rozumiem ze to zdanie to bzdura, ale musi pasować pod tezę.

 • Tadeusz Polar

  Snapdragony nie sa produkowane w Chinach. Jeśli chodzi o procesory/ układy pamieci to produkuje sie przede wszytkim na Tajwanie, Korei, Japonii, USA.

 • PanDzikus

  Co ten Trump tak się uwziął na Huawei? Dostaje miliardowe łapówki od Apple czy co?

 • bobok

  Europa to skansen w porównaniu do USA czy Chin, a przyczyną są koszmarne regulacje i dość wysokie podatki.
  Jedyne co się trzyma to motoryzacja, ale jeżeli chodzi o elektronikę, to naprawdę jest słabo.

  • Raptorrr

   Z dużym smutkiem muszę się zgodzić. Pierw była Afryka, kontynent naszych przodków. Dziś Europa. Odchadzą w zapomnienie na rzecz rozwijającej się Azji( Japonia, Korea Poludbiwa, Chiny i jak by nie patrzeć Indie) i Ameryi Północnej (USA, o Kanadzie się nie wypowiadam, o Meksyku również). To oni tera rządzą światem elektronicznym. Gdzie była Europa przed 20-stoma laty, gdy Apple i Microsoft, a potem Chińskie firmy, stawiali odważne kroki? Kraje UE mają więcej mieszkańców niż USA, mimo to jesteśmy daleko w tyle za innymi (Nokia, Ericsson). Gdzie Europa popełniła błąd? Aby dogonic czo)łówke świata technologii potrzeba miliardowych nakładów i lat cierpliwości, na które nas nie stać. Weźmy na ten przykład Niemcy, największy rynek gospodarczy Europy, gdzie sama Bawaria ma większe PKB niż Polska. Pomijając motoryzację, są bardziej zacofanym technologicznie krajem niż Polska (szybszy i tańszy Internet, większy zasięg, aplikacje typu mOvywatel, Kwarantanna domowa, elektroniczny dowód osobisty i prawo jazdy, ogromną dysproporcja w płaceniu Kartą bankową itd.) dlaczego nasze Europa nie potrafi rzucić wyzwania wielkim firmom z innego kontynentu(NASA vs Europejska Agencja kosmiczna oraz jej Chiński odpowiednik, nawet Rosja tworzy swój internet), dlaczego jesteśmy tak daleko w tyle i nie testujemy jak Chiny Inteligentnych miast, później państw, dlaczego nie tworzymy testowych regionów gospodarczych jak Chiny (Shenzen). Ograniczają nas z każdej możliwej strony, nakładają podatki i normy niemożliwe do spełnienia (Euro 5 i 6, emisja spalin) podczas, gdy w Chinach i zwłaszcza USA ogromne silniki V8-v12 5.7, 6.2, 7.2, cieszą się ogromnym powodzeniem z powodu taniego paliwa, choć w Europie blokuję się produkcję Mercedesów AMG, BMW I Audi wycofują silniki v12 i v10, a VW V8 4.0TDI i zdecydowana mniejszość się tym przejmuje. Europejscy przywódcy niszczą wszystko, co się ludziom podoba i powoli mam tego dość. Przytoczę stare przykłady nazywania prze UE ślimaki rybami i inne tego typu sytuację. Dokąd to wszystko zmierza? I dlaczego niszczy to nasz zakątek świata, niby wolny i niepodległy. Czy na pewno?

 • FALLNONS

  Przy produkcji Kirinów korzystają z układów TSMC, które według sankcji, są dla nich zabronione. A wytworzenie własnych układów to ok 2 lata czasu. Wszystko rozbiega się o licencję 🙂

 • beaviss

  To wszystko cos napisal to wiem, ale nawet jakby zaprojektowali własne rdzenie cpu I gpu, jak to robi Apple, nie korzysta z cortexów ani mali, to i tak nie będzie miał kto tego wyprodukować, bo produkcja zajmuja się głównie trzy firmy Intel, samsung i tsmc

 • dhkom

  Niw bedzie Huawei to pojawia sie inni. Nokia tez kiedys królowała a kto dzis jej uzywa … ?

  • Paweł Nowosiad

   Nokia nie ma się jeszcze tak złe coś tam się sprzedają jej smartfony na pewno lepiej od HTC

 • SG

  „Stracimy rozsądnie wycenione flagowce”.
  Chyba ktoś zatrzymał się w czasie. Dawno nieaktualne stwierdzenie.

 • Waldemar Kasprzak

  Do wytwarzania elektroniki potrzebne są pierwiastki ziem rzadkich zgadnij kto jest największym eksporterem tych rzadko występujących pierwiastków

  • haVoc vulTure

   Jeszcze jest. Brazylia, Indie, Australia czy Rosja tylko czekaja.

   • Waldemar Kasprzak

    To dlaczego Chiny wydobywają 80 % tych pierwiastków .Przecież nikt nie zabrania tym krajom zwiększenia wydobycia

    • Joanna

     Ponieważ chiny są w stanie sprzedawać w cenach niższych niż realne koszty wydobycia w wymienionych krajach ale powody tej anomalii stawiają w jeszcze gorszym świetle chrl. Dotyczy to zresztą wielu surowców.

     • Waldemar Kasprzak

      Naprawdę w to wierzysz ? Od jakichś 30 lat wszyscy mówią że Chiny sprzedają swoje towary po cenach niższych niż koszty ich wytwarzania to dlaczego jeszcze nie zbankrutowały?

     • Joanna

      Nic nie rozumiesz. Mówimy o kosztach wydobycia/produkcji z uwzględnieniem poszanowania praw człowieka, własności, godności i bezpieczeństwa pracowników oraz chociaż iluzorycznej minimalizacji szkód ekologicznych. To wszystko generuje koszty ale nie są to koszty w pełni uzasadnione, które należy ponosić zamiast tego można oczywiście importować te produkty od reżimu komunistycznego udając, że wszystko jest ok jednocześnie wygaszając przemysł i generując bezrobocie w naszej części świata za co jest opłacalne ale tylko doraźnie jeśli nie myśli się o dalszej przyszłości i konsekwencjach.

     • Waldemar Kasprzak

      W pełni się z Tobą zgadzam ale to nie jest wina Chin że Zachodnie koncerny myślą tylko o obniżaniu kosztów i zwiększaniu zysków.Dlatego Trump powinien banować Apple a nie Huawei

    • haVoc vulTure

     Wydobywaja tyle ile potrzebuja, a wrazie potrzeby moga zastapic chiny.

 • Mirek

  TSMC firma umieszczona w Republice Chińskiej z dużym kapitałem amerykańskim i technologią amerykańską. Media-Tek firma Republiki Chińskiej(Taiwan)
  Huawei to firma ChRL,czyli komunistycznego państwa.
  TSMC produkuje procesory min. dla Media_Tek.
  Media-Tek nie ma linii produkujących procesory,co mogą zrobić dla Huawei ?
  Prawie nic. Mogą im sprzedawać własne procesory.

  • Qba

   Sęk w tym, że procesory MediaTek nie korzystają z amerykańskiej technologii.
   Wiec TSMC może je produkować dla Huawei.

 • andrzej

  Europa nie ma nic swojego bo to nie ekologiczne . Bez Chin nie mamy nawet leków czy maseczek . Nawet krawcowe się wypowiadały że o ile materiał jest chociażby ze starych sukienek to problemem jest zakup gumek do nich .

  • Kamil S.

   Europa powinna otwierać nowoczesne drogie fabryki, nastawione na pełna robotyzację. Skoro nie opłaca się człowiekowi za 10 euro/h robić prostej pracy taśmowej to na dużą skalę przemysł automatyczny to zrobi za ułamek kwoty. Nie rozumiem czemu dalej opłaca się by Chińczycy skręcali długopisy skoro jeden autonomiczny robot przemysłowy dziennie zlozylby znacznie więcej w pracy 24/7 z małymi przerwami konserwacyjnymi.

   • Preza

    Bo te chinskie rączki cały czas wychodza taniej niz jeden robot. Proste. Jakby ksiegowym wyszło, że taniej kupic robota, to byłyby roboty.

    • Kamil S.

     i w większych firmach finansowych i Bankach jest pełen proces automatyzacji np. aplikacją SAP ponad połowa księgowych w korporacjach w polsce na nim pracuje. Małe zespoły zarządzają nawet i tysiące operacji przy kawie 🙂

 • beaviss

  Czyli reasumując, to jak usa zaostrzy przepisy, huaweii jest pozamiatane, nie pomoże ani mediatek , arm czyli ich cortexy i tsmc, bo nikt nie będzie ryzykować dla jednego producenta sankcjami czy karami.
  Choć tak naprawdę to tsmc , tajwański producent układów scalonych rozdaje karty, bo on produkuje dla takich tuzów Amerykanskich jak AMD, qualcomm czyli snapdragony i Apple, wiec ciekawie sie robi


reklama