, Huawei Tablety Testy

TEST | Huawei MatePad Pro jest genialnym tabletem, ale pewnie i tak go nie kupisz

Huawei MatePad Pro / fot. gsmManiaK.pl

Huawei MatePad Pro / fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • BlacK MagiC

  Co za recenzja, poracha. Autor nawet liczyć nie umie.

 • andrzej

  Lepiej poczekać na wersję 5G

 • Tadeusz Polar

  zgadza się. Nie kupie.

 • Mariusz Martinus

  Posiadam starszą wersję Huwei MediaPad 5. Niestety również nie było w kąplecie dedykowanej klawiatury, ale zaraz po z kupię tabletu takową dokupiłem. Co ciekawe, ma ona touchpad, nie tak jak w opisywanej, czyli dla mnie krok w tył, a także regulacja ułożenia tabletu względem klawiatury jest możliwa w całym zakresie. Mój tablet pracuje na Kirinie 960s i 4 GB ramu ( to małe „s” oznacza wzmocnienie względem oryginału 960). Co do funkcji Emui Desktop, wszystko działa jak w opisie, ale tak naprawdę rzeczywiście jakby Huawei nie rozwijał dalej tej funkcji. Np. mam od początku jeden problem, otóż aplikacja pliki kilkukrotnie był aktualizowana, ale tylko w funkcji zwykłego tabletu, za to funkcji Emui Desktop, pozostała niezmienna jak go kupiłem na początku 2019 roku. Po prostu aplikacja pliki w zwykłej funkcji tablet, a funkcji Desktop, to dwie różne alikacje. Np. kiedy chcę kożystać w fynkcji Desctop i otwieram pliki, to nie mogę zobaczyć otoczenia sieciowego, ale kiedy jestem w funkcji zwykły tablet, w tedy w aplikacji pliki jest zupełne inne menu i tam już jest otoczenie sieciowe i mam dostęp do moich twardych dysków sieciowych. Jest to irytujące, bo tablet teoretycznie daje możliwości pracy z plikami ale, nie w funkcji do tego najbardziej przewidzianej. Ciekawi mnie czy w Emui 10 też istnieje ten sam problem, bo ja mam niezmiennie Androida 9 i Emui 9.

  • Adam Rzeczyński

   Kolego starsza wersja jest mediatab m6, na ktorym właśnie pracuje.
   Mediatab m5 jest dużo starszym modelem

   • Mariusz Martinus

    Dziękuję za info. Rzeczywiście umknoł mi ten model, pomyliłem go z obecnie omawianym. W takim razie mam pytanie czy czy w Twoim tablecie też występuje opisywany prze zemnie problem, chodzi mi o dwie różne aplikacje do pracy na plikach.

    • Adam Rzeczyński

     Nie zwróciłem uwagi na to.

    • Adam Rzeczyński

     Zwrócę Ci uwagę jeszcze na jedno kirin 960s jest uboższa wersja kirin 960. Pisanie że 960s jest wzmocniony jest nieuzasadnione. https://uplo…795b69.jpg

     • Mariusz Martinus

      Przepraszam źle się wyraziłem, chodziło mi ni o taktowanie zegara w procesorze, ale o te stwierdzenie: „W porównaniu do normalnego Kirin 960 , 960S oferuje dodatkową NPU do obliczeń AI z Kirin 970 .”
      https://www….634.0.html

 • nie znam się, to się wypowiem

  Specyfikacja w tabelce różni się od tej przedstawianej w dalszej treści.
  ¯_ಠ_ಠ_/¯

 • Roma

  Kupiłbym go jakby był 1000zl tańszy albo chociaż 800zl i nie tylko dlatego,że nie ma usług google ale dlatego, że za słabe to na pełnoprawny laptop a za duże na telefon a na wsparcie systemu od producentów do tabletów można liczyć przez maksymalnie rok.

  • andrzej

   2799 masz modem lte, rysik, klawiaturę i 500zl Odkup. Czyli sam tablet wyszedł 1299zl. Taki sam samsung kosztuje 3299

   • Roma

    Ja bym go chętnie kupił za tysiąc złoty taniej bez tego rysika i klawiatury czyli za 1499 zł a i 1799 zł bym dał. Ipad droższy od Samsunga to też mam tak patrzeć, że lepiej Samsunga od Ipada ;), wiesz mówimy o tym konkretnym sprzęcie (czyli Huawei) i jednak jakby on startował z ceną 1799 zł a już w ogóle z ceną 1499 zł to byłby hit sprzedaży a tak to droga zabawka jak każda inna.

    • andrzej

     Było kupić w przedsprzedaży, skorzystać z 500 za Odkup i sprzedać rysik oraz klawiaturę. Miałbyś zwrot zbijający cenę do swojej wyceny

     • Roma

      Wiesz to tylko teoretycznie bo jedyne co by było pewne to kupienie w przedsprzedaży kompletu taniej, a i tak bym musiał wystawi rysik i klawiaturę na sprzedaż a nie mam 100% pewności, że ktoś będzie chciał kupić i też musiałbym sprzedawać to taniej i bym został z tym przez jakiś czas. Więc jednak uważam, że ten tablet lepiej byłby wyceniony na starcie za 1499 zł czy już za 1799 zł 😀

   • Bjorn Hristjansen

    W tabie s6 też masz rysik ( bardziej zaawansowany ), modem, odkup i klawiaturę… Z tym że rysik w zestawie. Dodatkowo amoled, szybszą pamięć wewnętrzną i stabilny soft z trybem dex… Jeszcze masz jakieś ciekawe wnioski?


reklama