, Newsy Samsung

Twórcy felernego Exynosa z Galaxy S20 czują się upokorzeni. Całkiem słusznie

Fot. gsmManiaK

Fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Konjo

  S20 w porównaniu z s10 są nie opłacalne i to grubo

 • Robert K.

  Jako posiadacz Note9 z Exynosem nie czuje się jakoś mocno tym dotknięty, ale prawdą jest, że SD powinien być wykorzystywany przynajmniej w górnej półce u Samsunga.

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

  Kirin nie jest żadną alternatywą dla Snapa. Wydajnośćiowo zawsze jest o rok do tyłu względem SD8xx

  • bogymen

   Jeśli porównujesz do zeszłorocznego kirina to faktycznie jest tak jak piszesz, jednak jeśli jesteś chociaż trochę ogarnięty to zacznij porównywać procesory z tego samego roku, czyli konkurencją dla kirin 990 jest snapdragon 855/855+ a nie 865. Wówczas wydajność jest bardzo porównywalna.

 • Alikon

  Upokorzeni to mogą być Polacy i Europa, że wciskali nam ten procesor, a teraz sobie pomyślcie o ludziach co już kupili Galaxy S20 z exynosem. Samsung powinien w ramach gwarancji wymienić egzemplarze z exynosem na snapdragona.

  • mozilla007

   Ja bym polecał tym co zakupili już s20 wysyłać na gwarancje pt: bateria krótko trzyma, przegrzewa się, spowalnia. Tak do czasu odzyskania kasy.

   • bogymen

    Serio liczyłbyś na zwrot pieniędzy takim podejściem? Jedynie co by zrobili to przywróciliby urządzenie do stanu fabrycznego i stwierdziliby, że problem rozwiązany i za każdym razem byłoby to samo a użytkownik nie miałby telefonu miesiącami. Nawet, jeśli jakimś cudem wymieniliby urządzenie na nowe to zgadnij, jaki procesor byłby w środku… Takie rady zatrzymaj dla siebie, bo o zwrocie pieniędzy w tym przypadku nie może być mowy.

    • mozilla007

     Może być mowa, bo jest nie zgodny z tym co piszą na stronie samsunga. Nie ma nigdzie wzmianki o tym ze 8k jest tylko z jednego obiektywu. Super zoom na stronie i w oficjalnych materiałach jest super ostry, a w rzeczywistości jest jakie jest. Już masz dwa powody. Wiec jak? Można mieć zwrot pieniędzy? Wg tego co piszą ja OFICJALNEJ STRONIE i to co dostaje klient, to wychodzi ze dostaje całkiem inny sprzęt.

     • bogymen

      Do tego musisz założyć sprawę w sądzie i ją wygrać, bo chyba nie sądzisz, że Samsung z własnej woli się ugnie i zacznie zwracać pieniądze swoim niezadowolonym klientom z takich przyczyn, jakie podałeś. Jeżeli by to zrobił musiałby oddawać hajs wszystkim użytkownikom a na to wierz mi nie pozwoli. Żeby nie było masz rację z tym, że Samsung sprzedaje niepełnowartościowy sprzęt, ale niczego to nie zmieni a w note 20 exynos 990 i pozostałe niedoróbki powrócą i będziesz miał potwierdzenie, że Samsung oleje wszystkich.

     • mozilla007

      To wie jak widać powoli zmienia. Petycje ida, a jak nie pomogą to ktoś z tym pójdzie do sądu.

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

  Samsung powinien w ogóle zaorać dział produkcji procesorów. Tylko Apple wychodzi produkcja własnych procesorów, i Samsung nie powinien bawić się w drugie Apple z pełną niezależnością. W dobie pandemii koronawirusa to będzie zdecydowanie oszczędność dla firmy, a nie będzie się kompromitowała układami gorszymi od konkurencji. Exynos od Snapa był tylko lepszy w SGS6, ale tylko dla tego że Qualcomm wtopił z SD810. A po SGS7 Exynos był gorszy od Snapa, a teraz przepaść tylko się pogłębia. S20 to jest „szczyt”, wydajność na poziomie SD855 z 2x większym apetytem na energię. Średnia półka to samo, klepanie do pożygu tandemu A73+A53 razem z góra 3-rdzeniowym GPU. Najwydajniejszy obecnie Exynos 9611, jest słabszy od SD665 (układu do telefonów takich jak Redmi 8). Niby jest jeszcze Exynos 980, ale ciężko cokolwiek o nim napisać, skoro nie ma telefonu z tym układem w sprzedaży.
  Wywalenie prądożernych własnych rdzeni na plus, ale to za mało. Trzeba też wrzucić równie wydajne i energooszczędne GPU co w Snapie i jeszcze zoptymalizować pod kątem jak najmniejszego zużycia energii.

 • SecretHope

  cioty

 • Darth Vader YT

  Ja nie mam nic przeciwko eksynosom… ale niech one chociaż będą porownywalne do snapdragonów…

  • bogymen

   Czyli jednak masz coś do tych procesorów, ponieważ nie są porównywalne do snapdragonów i są znacznie gorsze 🙂

 • KornelJD

  Dokładnie tak jak ktoś już napisał. Flagowce niech mają tylko i wyłącznie Snapdragony a średniaki i budżetowce Exynosy. Ponoć to właśnie półka średnia najbardziej na siebie zarabia, więc nie stracą na takim zabiegu. Albo niech zrobią zamianę i u siebie niech pakują Exynosy a do Europy Snapdragony. Ciekawe jak by sami zareagowali Gdyby musieli korzystać z tej drenującej baterię grzałki. Samo mają Snapdragony to problemu nie widzą. Zeszłoroczny Exynos jeszcze jako tako ujdzie, ale ten w S20 jest w KAŻDYM aspekcie gorszy od Snapa 865.

  • Darth Vader YT

   Już przy s8 niektórzy marudzili, teraz to grono to większość świadomych klientów w tym też i ja.

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

   Tyle że średnia półka jest tak samo tragiczna jak flagowce. Najmocniejszy Exynos 9611 jest słabszy od SD665, czyli układu z niższej średniej półki.

 • Zorpox

  Niech Exynosy wrzucają do swoich średniaków, a flagowce niech w każdym rejonie świata korzystają ze Snapdragonów.
  To jak Samsung potraktował Europę to odbije im się czkawką.

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

   Exynosy w średniakach są tak samo tragiczne jak we flagowcach. Dominuje w nich nieśmiertelny tandem A73+A53, czyli słaba wydajność i duży apetyt na energie, jak choćby w Galaxy A51 (czyli w telefonie za 1699 zł). Nawet Mediatek w niższej cenie potrafi dać rdzenie A75+A55, a o Qualcommie nie wspominam z litości (choć Qualcomm też potrafi wciskać tandem A73+A53 w SD662 i 665, ale przynajmniej GPU jest wystarczająco mocne).


reklama