, Longform Telefony

Sprawdziliśmy, jak zmieniały się ceny flagowych smartfonów w ciągu ostatnich lat

Flagowce

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Michał

  Zdziwił byś się.

 • galtom

  Te ceny będą bardziej realne w EUR/$$$. Ale wzrost cen jest widoczny.
  Inflacja jest jednym z czynnikow, ale mam wrazenie, ze czesc tego wzrostu wynika z faktu iz dalismy sobie (jako konsumenci) wmowic, ze „musimy miec flagowca”.
  Tymczasem wiekszosci z nas wystarcz srednia polka do swobodnego korzystania z urzadzenia.

 • kuballa070

  Wiesz co, mi się wydaję, że to nie kryzys zniszczy te ceny, tylko fakt że można kupić średniaka który jest calkiem okey. A za 2 tyś można kupić exflagowca, który ustępuje dzisiejszym flagowcą, ale oszczedzasz kupe kasy.

 • bobok

  Prawda jest taka, że wariactwo z cenami zaczęło się od 2017 roku i iPhone X. Do tamtej daty owszem ceny rosły minimalnie z roku na rok, ale nikt nie szalał.
  Apple pokazało, że ludzie wywalą kosmiczne pieniądze na telefon, to inni podchwycili temat i zaczęli robić to samo.
  To, że procesory podrożały i że wypłaty poszły w górę to tylko wymówki, bo praktycznie każdy artykuł o cenach podzespołów i marżach pokazuje, że producenci z roku na rok zarabiają na pojedynczym urządzeniu więcej pieniędzy.
  Najgorsze, że ludzie łapią ten trend i dla loga na obudowie (nie ważne jakiego) są w stanie wywalić spore pieniądze – dla producentów to tylko wiatr w żagle.

 • 2115

  Cena jest pod zachód, gdzie 1000 dolarów to zazwyczaj więcej niż 1/6 wypłaty. A od Qualcomma proszę zdala, jak nie pasuje topowy 865, to grzejący się smietnik o nazwie exynos 990 czy sztucznie spowolniony kirin 990 pozostają. Oczywiscie żaden z nich nie pobierze danych szybciej od x55, bo Qualcomm pomyślał i modem nie jest zintegrowany co powoduje wzrost prędkości pobierania i wysyłania.

  • Paweł Nowosiad

   Exynos i kirin to śmietniki kolegi i 990 nie jest sztucznie spowolniony nie wiem skąd takie głupoty bierzesz Huawei jaki jeden z pierwszych zauważył problem ze smartfony działają coraz wolniej i zaradził temu od kirina 960 wzwyż

 • Alien

  Teraz proszę jeszcze o tabelkę jak zmieniały się zarobki Polaków od 2012 roku, do teraz. Wtedy to porównanie będzie miało sens.

  • Johny B.

   Cały czas powtarzam, że 2999 zł 7 lat temu to nie tyle samo co teraz, ale i tak człowieka atakują, że producenci nas kantują i tylko ceny podnoszą złodzieje etc.

  • Artur Temat

   Poproszę trzy te tabletki. Mądrze gadasz generale


reklama