, Huawei Newsy

Huawei P40 Pro ma ekran zagięty na wszystkich krawędziach! Oto oficjalny wygląd

Fot. Evan Blass

Fot. Evan Blass

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Waldek W (valdi71)

  Mi osobiscie zaokrąglone ekrany nie pasują. Krótko mialem styczność ala dla mnie nie było to ani ładne ani funkcjonalne, a przede wszystkim bardziej podatne na uszkodzenia.
  Zostaję nadam przy swoim mate 10 pro, choć myślałem o p30 pro ktory ma z tego co wiem google, ale ten zaokrąglony ekran mnie zniechęca.
  Mate 30 pro, czy 40 pro nie kupie, chyba że google powróci 🙂

 • Qba

  Co gorsze brak aplikacji do bankowości, Spotify i Netflix

 • Gloom666

  Jeśli ktoś używa telefonu z zaciętym ekranem, to prosiłbym o info czy to faktycznie daje jakaś przewagę nad zwykłym płaskim? Osobiście raczej bym się nie zdecydował, ale też z drugiej strony nie miałem telefonu z takim ekranem wiec sam nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens.

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   Tylko i wyłącznie wizualną, pod kątem praktycznym albo nie zmienia nic, albo wręcz szkodzi, w zależności od przypadku

   • ems

    A są jakieś zniekształcenia z powodu zagięcia ekranu ?

    • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

     Minimalne, ale to też w sumie zależy od telefonu.
     Bardziej mnie drażnią problemy z zaznaczaniem tekstu blisko krawędzi 🙂

     • ems

      Czyli oprogramowanie nie ogarnęło tego problemu ? A co będzie w przypadku ekranu zawiniętego na plecki ?

  • Jacek

   Najmniejszej, częściej przeszkadza, bo nie da się tak dokładnie w punkt kliknąć albo czas trzymając w dłoni możesz dotknąć krawędzi i jakaś akcje wywołać. Niektórzy producenci, Samsung, starali się wykorzystać ta krawędź jakość, ale bez wieksych sukcesów. Przez długi czas nie chciałem zmieniać telefonu z racji tego, że wszystkie lepsze modele maja zakrzywionej krawędzie.

  • Alex

   Używam edga od wielu lat i szczerze? Mi w niczym nie przeszkadza. Wygląda ładnie. Dużo ładniej niż zwykły płaski ekran. Bardziej nowocześnie. Ja osobiście nie chciałbym płaskiego ekranu bo jest zbyt kanciasto. Jak używam czasem redmi note 7 a potem wracam do swojego note 10+ to zdecydowanie bardziej nowocześnie i lepiej to wygląda w note 10+ który ma właśnie zagięte krawędzie. Nie wiem jak to jest u innych producentów ale w Samsungu bardzo mi się przydaje edge lightning. Więc jak dla mnie ma sens i ja nie chciałbym smartfona z płaskim ekranem.

   • Rafał W

    Ja mam dokładnie tak samo, korzystanie z edge paneli bardzo mi pasuje.

  • bogymen

   Używałem takiego, teraz używam płaskiego i napiszę w ten sposób: Płaski ekran jest znacznie praktyczniejszy i mniej podatny na uszkodzenia natomiast zawinięty wygląda znacznie lepiej (nie bez przyczyny taki s7e zestarzał się tak wolno) ale poza większą podatnością na uszkodzenia i mniejszą praktycznością (zaznaczanie tekstu dla przykładu lub rozjeżdżający się tekst na krawędzie utrudniający przez to nieco czytanie) ma ogromną wadę, o której poprzednicy nie wspomnieli m. in. wada z odbijającymi się refleksjami światła, które nawet w mało pogodny dzień lub w pomieszczeniu przy większym oświetleniu doprowadza do szewskiej pasji! W podsumowaniu, jeśli chodzi o mnie to wolę zdecydowanie płaski ekran, ewentualnie jak już to z lekkim, bardzo subtelnym zagięciem, jak ma to miejsce w nowych telefonach samsunga – s10/note10.

  • kanon7

   Zagięty ekran w P30 Pro ma jedną zaletę względem płaskiego ekranu – wtedy, jeżeli używamy gestów. Wtedy gest powrotu od krawędzi do środka ekranu jest płynny, nie zahaczamy o krawędź ekranu, ani o ramkę – jak to może być w płaskim ekranie.
   A tak największy minus zagiętego ekranu to folie / szkła i ich odklejanie się przy etui, większe ryzyko rozbicia się ekranu po upadku i jeszcze kilka innych wad każdy wymieni.

 • steve-o

  I co z tego jak sprzeda się w Polsce w liczbie kilkuset tak samo jak mate 30. Niestety bez usług google szkoda pieniędzy, są inne marki oferujące pełna funkcjonaliść po wyjęciu z pudełka.

  • antykat

   USA i Chiny właśnie podpisały umowę handlową, co powinno zmienić sytuację, w jakiej znalazło się Huawei. Jest szansa, że usługi te powrócą na telefony tego producenta.

   • Alex

    Ponoć nie zmienia ta umowa nic jeśli chodzi o sytuację Huawei. Także nic ta umowa nie zmienia.

   • ems

    Oby, ale trzymam kciuki za HMS i Harmony OS. Mam nadzieję że mimo ewentualnego porozumienia Huawei będzie konsekwentnie rozwijał swój ekosystem. Wujek Sam na zadziwiającą łatwość w nakładaniu sankcji na innych.


reklama