, Motorola Newsy

Motorola RAZR ma w sobie coś magicznego. Spędziłem z nią chwilę i chcę więcej

Motorola RAZR / fot. gsmManiaK.pl

Motorola RAZR / fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Adam Nowak

  7 tysięcy za sentyment, słabe parametry i składanie z fajnym „kliknięciem”? Musiałbym upaść na głowę

 • Michał

  Fajne wnioski. Zazdroszczę przeprowadzenia oględzin niniejszego modelu i również pozdrawiam 😁

 • bogymen

  Tu nie chodzi tylko o to, że ten ogromny podbródek szpeci wizualnie ten sprzęt, ale przede wszystkim o to, że przez niego wykluczone jest używanie w tym modelu gestów zamiast przycisków dolnych, które dodatkowo zabierają powierzchnię roboczą. Od dawna już każdy szanujący się producent daje w swoim oprogramowaniu możliwość sterowania telefonem przy pomocy gestów, które są po prostu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Poza tym sama idea projektu jest dobra, na rynku składaków w przyszłości powinien byćwybór pomiędzy takim rozwiązaniem jaki zaprezentowała motorola i pomiędzy takim jakie przedstawili huawei i samsung czyli tablet i smartfon w jednym. Sprzęt motoroli mimo, że konstrukcyjnie (zawias) bardziej dopracowana od konkurentów to i tak ustępuje im funkcjonalnie i wciąż jest w fazie beta. Bateria nie da rady zapewnić całego dnia średnio intensywnego użytkowania i nie trzeba tu żadnych testów by to stwierdzić. Poza tym jeśli chodzi o specyfikację to jest ona bardzo kiepska, znowu przez baterię, czyli jest to sprzęt bardzo niedopracowany pod wieloma względami i jest inaczej niż producent zapewnia, bo gdyby ten projekt był gotowy nie byłoby aż tyle kompromisów jak jest obecnie. Przyszłością jednak są składaki i za jakieś 2-3 lata ta technologia będzie powszechnie dostępna i bardziej dopracowana.

  • Joanna

   Sam ekran ma powierzchnię zbliżoną do 87 ccm czyli mniej więcej tyle ile ma ekran w s8 i s9 i jest to obliczone na podstawie przekątnej łączącej wirtualne krawędzie prostokąta i nie uwzględniając wcięcia. Biorąc pod uwagę słaby procesor i ekran o marnej rozdzielczości czas pracy będzie pewnie dłuższy niż s9, pixela 4 i wielu innych smartfonów z najwyższego segmentu rynku. Nie sądzę aby ten telefon kupował ktoś kto pracuje na zewnątrz np. na budowie lub student mający problem z ładowaniem telefonu w ciągu dnia więc nie spodziewam się aby mała pojemność akumulatora była szczególnie dotkliwa dla odbiorcy tego urządzenia. Dużo poważniejszym problemem jest brak bezprzewodowego ładowania i trudno mi zrozumieć dlaczego z niego zrezygnowano.

   • bogymen

    Z tą bateria być może będzie tak jak piszesz, ale i tak niewiele to zmieni, ponieważ porównujesz go akurat do smartfonów, które mają bardzo kiepski czas pracy na baterii. Zrezygnowano z bezprzewodowego ładowania z prostego powodu, producent robił co mógł aby te urządzenie nie było przesadnie grube i po prostu we wnętrzu nie było na to miejsca (patrz pojemność ogniwa, procesor itd.). Dlatego napisałem, że te urządzenie jest pełne kompromisów i nie jest to gotowy projekt, jak usilnie producent stara się to wmówić światu.

 • krzysztof piotrowski

  Czy ten portal też się sprzedał? za te pieniądze nie jest wart góra 2 2,5 tys tyle a nie 6 tyś apstrakcja.

  • Joanna

   Myślę, że sam ekran kosztuje więcej niż 2,5 tys złotych czyli obecnie około 600 usd.

 • fala

  Mogli już sobie darować notch, a przednią kamerkę zainstalować w gigantycznym podbródku. Użytkownik powinien mieć możliwość obrotu pulpitu o 180 stopni, by podczas korzystania z owej kamerki moc mieć ją na górze.

 • Alex

  Nie przemawia to do mnie. Idea tego telefonu nie różni się niczym od idei obecnych smartfonów. A chyba o to chodzi ze składkami by jednak różniły się od tego co mamy w telefonach od wielu lat. Ten smartfon niczym się nie różni od oneplus Samsungów iPhonów itd. Jedyna różnica to taka, że można go złożyć na pół. Czyli takiego iPhone a złożyć na pół i tyle. Co zyskujemy? Hm… Tylko mniejszy rozmiar smartfona, z którego i tak nie skorzystamy? Bo co można zrobić na tak małym ekraniku? Co najwyżej zobaczyć na powiadomienia i tyle. Funkcjonalność zerowa. I tak najpierw trzeba rozłożyć motke by można było z niej coś zrobić. Idea składanych smartfonów jest taka by zastąpić jednym urządzeniem przynajmniej dwa. Mate X i Fold to robią. Zastępują niewielki tablet oraz smartfon. Pomysł Motoroli jest dla fanów razr oraz ludzi którzy chcą połączyć styl retro z nowoczesnością. Bardziej dla tych którzy wolą błyszczeć aniżeli rzeczywiście wykorzystywać nowoczesne technologie do czegoś praktycznego. Lubię składane urządzenia i jestem za tą kategorią urządzeń ale pomysł Motoroli jest zły. Jak tylko pokazuje znajomym czy rodzinie tą motke czyli ludziom którzy są zwykłymi zjadaczami chleba a nie geekami to każdy mówi „ale to już było” lub „i po co mi to?”. Także nie wydaje mi się by ten sprzęt osiągnął spektakularny sukces sprzedażowy.

  • kemp

   „(…) pomysł Motoroli jest zły.”

   Dzięki za ocenę, trendsetterze. Teraz wszystko już wiem.
   Nie ukrywam, że wzmianka o Twojej rodzinie i znajomych też nie bez znaczenia.

   • Alex

    No nie bez znaczenia. Bo kto jak nie ludzie dadzą najlepsza opinie na temat jakiegoś sprzętu? Tylko najbardziej obiektywna opinie dadzą nie ludzie którzy czytają np ten portal czy inne podobne portale ale zwykli ludzie. Bo to oni są większością i to oni kupują. Logiczne nie.

    • kemp

     Każda opinia jest subiektywna.
     W miarę obiektywna to może być recenzja.
     Ty wyraziłeś swoją opinię, bynajmniej obiektywną.

     • Alex

      W dobie kiedy telefony są coraz większe i coraz mniej ludzi kupuje mniejsze smartfony? Niby dlaczego Sony praktycznie nie produkuje kompaktow? A no dlatego że ludzie tego nie chcą. Mówię tu oczywiście o większości. I to zdecydowanej większości. Nawet konserwatywne Apple porzuciło pomysł na „malego” iPhone a. Także subiektywne obiektywne. Jak zwał tak zwał. Prawda jest taka, że zdecydowanej większości nie przeszkadza trend coraz to większych smartfonów. A pomniejszenie go tak jak to zrobili z razr trafi tylko do niszy takich jak np ty. Tylko znając specyfikację tego modelu oraz cenę zdecydowalbys się na zakup?

     • kemp

      Tu masz rację, że cena jest na ten moment, przynajmniej dla mnie, zaporowa.
      Ale jeśli pomysł by się spopularyzował i cena spadła, to wydaje mi się, że chętni by byli.

  • Joanna

   Również uważam, że ekran główny w Razr jest zdecydowanie za mały, a właściwie o wiele za wąski. Sam Galaxy Fold jest z drugiej strony zdecydowanie zbyt toporny i nieociosany. Telefon sam w sobie może jednak zastąpić dwa urządzenia zastępując smartfona i zegarek dodatkowo sprawdzi się też jako odpowiednik zwykłego starego telefonu używanego tylko do rozmów i sms czemu zresztą sprzyja e sim, które pozwala na używanie kilku urządzeń. Jedynym problemem może być obecnie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz pył oraz braki w specyfikacji ale prawdopodobnie następna generacja będzie ich pozbawiona i mam nadzieję wyposażona w większy (szerszy) ekran wewnętrzny.


reklama