, Huawei Technologie

Polska otwiera ramiona na pieniądze Huawei. Wielkie inwestycje Chińczyków w 5G

fot. Huawei

fot. Huawei

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Tadeusz Polar

  „firma zamierza zainwestować w naszym kraju w ciągu najbliższych pięciu lat aż 3 miliardy złotych, czyli około 800 milionów dolarów. Lwia część tych środków zostanie oczywiście wydana na rozwój infrastruktury 5G”

  Sadze ze to bzdura. Huawei ma tylko biuro sprzedaży w Polsce a to oznacza ze wysysa pieniądze z Polskiego rynku a nie inwestuje (sprzedaż sprzętu to nie inwestycja).

  W Polsce w centra R&D inwestują Nokia i Ericsson (obie zatrudniają kilka tysięcy Polaków, obie w naszym kraju robią 5G) i jeśli rząd ma coś mieć do powiedzenia w sferze 5G to te firmy powinny byc preferowane przy budowie takiej sieci.

 • MatIn

  #typowypolskirząd „bu bu buuu hujawej zły, szpieguje nas, a fuj hujaweju, a fuj!”. 2 miesiące później „kochany hujawejek sypnie pieniążkiem, lubimy hujawejka”. Jak flaga na wietrze…

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

  Nareszcie dobra zmiana, Polska w końcu pokazała że nie jest kurtyzaną jankesów

  • Tomasz

   Jest sprzedajna dzi… Wystarczy pokazac pieniadze.

 • zygibo

  Ależ ja się z tym wszystkim zgadzam, nie widzę tylko fragmentu gdzie nie mam racji, bo podałem jedynie suche liczby i fakty i nie jest to kwestia czyjejś racji chyba.

  Oczywiście, potwierdzam każde promieniowanie oddziałuje na wodę, w wypadku mikrofal da się to wykorzystać sensownie zwiększając jej drgania przykładając w specyficzny sposób 1200W w blaszanej puszce, aczkolwiek nie wiem czy wnosi to cokolwiek do tematu 5G :).

  Tak czy siak dziękuję za uzupełnienie.

 • borsuk

  Ale co to konkretnie oznacza ze Huawei zainwestuje 3 mld w sieci 5g w Polsce? Jak to ma się odbywać? Postawią za darmo stacje bazowe Plusowi, T-mobile’owiim i Orange? Czy kredytów udzielą? Rabaty jakieś dadzą? Ja bym wolał żeby jakieś centrum rozwojowe powstało lub chociaż jakąś fabryka.

  • zygibo

   Podejrzewam – aczkolwiek ręki sobie uciąć nie dam – że postawią, a potem zrobią abonamencik od używania, lub będzie konieczny już zakup ich sprzętu w przyszłości aby to działało i zwróci się po latach. Ale zapewne obu stronom bardziej się to opłaca, a naszym sieciom jest tak lepiej, niż samemu wybulić 3 duże bańki. A sprzęt też by musiały kupić tak czy siak, nie ten to inny.

 • Tomasz

  Tragedia.

 • Charon96pl .

  I bardzo fajnie, oby jak najszybciej było 5g, bo nawet w Warszawie czasem nie łapie mi Lte, więc oby szybko weszło 5g I będziemy mieli fajnego neta i pokażemy Europie, że nie jesteśmy zaściankiem

  • Kacper Mazur

   A co Ty tu gadasz. Już teraz mamy jedną z najlepszych infrastruktur internetowych i bankowach. Tylko dlatego, że u nas się budowało nowe, co jest łatwiejsze i mniej kosztowne niż zastąpienie starego.

   • borsuk

    True

  • MatIn

   Zmień telefon… Ja codziennie jeżdżę samochodem z i do Grodziska. Samochód pokazuje mi bez przerwy 80-100 % zasięgu LTE. Nigdy się nie zdążyło, żeby się na 3G przełączył

 • leon

  usmażymy się wszyscy w tym 5Gównie

  • Arrczi

   To jeszcze nic.
   Jeszcze za to zapłacimy 🙂

  • Brzdyl

   Serio jak można wierzyć w takie bzdury o smażeniu. Co najwyżej liczba nowotworów wzrośnie przez zwiększone promieniowanie i to jest realny argument a nie powtarzana bzdura.

   • 0001

    Nowotwory? Zawsze były są i będą . Czy wyobrażasz sobie żeby zmniejszyć ich powstawanie zrezygnujemy całkowicie z telefonii komórkowej . Co to da?… niewiele ale cofniemy się do 20 wieku. Ps. To proponuję zlikwidować samochody przez które w ciągu roku ginie kilka tysięcy osób nie mówiąc o dziesiątkach tysięcy rannych… zalecam zdroworozsądkowe myślenie

    • Brzdyl

     Proponuję poczytać o powstawaniu glejaków od zbyt dużej ilości rozmów telefonicznych oraz poczytać wypowiedzi osób pracujących na masztach telekomunikacyjnych. Zdroworozsądkowe myślenie? To właśnie tobie go brakuje bo jak niby chcesz transportować multum artykułów bez motoryzacji? Gdyby Twój plan wprowadzić w życie ludzie może by nie umierali w wypadkach, ale mielibyśmy drugą komunę i brak towarów a w przypadku żywności trzeba by było stosować kilkukrotnie więcej chemii żeby przetrwała dłużej transport, nie wszystko da się poprzewozić innymi środkami transportu.

     • 0001

      Nie wyczułeś ironii?

    • Cwirr

     Cofnijmy sie, blagam

   • andrzej kapusta
   • zygibo

    Niestety 6 GHz to o wiele za mało, aby wytrącić elektrony z atomów, niszczyć wiązania chemiczne i uszkadzać DNA. Raka też to nie zrobi, nie ma szans. Dla przykładu nasze oczy odbierają dopiero fale radiowe 395 THz – 790 THz (nazwaliśmy sobie to światłem widzialnym) i raka im to nie robi jakoś specjalnie. Powyżej są fale ultra (np. szkodliwy już ultrafiolet) oraz rentgen X a jeszcze dalej gamma (to już nawet 30 EHz) – oczywiście te już mogą raka i coś gorszego zacząć robić. Ale sieć 5G to nawet nie te rzędy rzędów wielkości.

  • moog

   Weź leki.

   • kriswolf

    Skoro jesteście tacy mądrzy, to wytłumaczcie dlaczego stawianie anten 5G w Izraelu jest karane więzieniem. A w Brukseli wycofali się z 5G. Pomyślcie trochę.

    • Łukasz Florkowski

     Za dużo fejzbuka!

  • Adam Nowy

   Jest nadzieja. W Szwecji sprzedają majty any 5G. Może zdążysz kupić

  • Łukasz Florkowski

   Polecam czapeczkę z folii aluminiowej.

  • zygibo

   Zawsze mnie bawi jak ludzie mało wiedzą o fizyce i ogólnie jak działa świat.
   Wszystkie fale elektromagnetyczne to w sumie jedno i to samo. Mało osób zdaje sobie sprawę, że fale radiowe, krótkie czy światło widzialne to dokładnie to samo promieniowanie elektromagnetyczne, tylko akurat te wyższe częstotliwości łapią nasze oczy (które są jak anteny radiowe dostrojone do bardzo wysokich częstotliwości).

   Sieć 5G to fale mikro o częstotliwości maksymalnie 6 GHz. Nasze oczy wyłapują fale tzw. widzialne i one mają już 395 THz – 790 THz! Miliony razy więcej! Zaczynają nam szkodzić dopiero fale ultra, X oraz gamma (790 THz – 30 EHz)!

   Opanujcie się ludzie proszę bo naprawdę fizycznie jest to niemożliwe, aby fale o częstotliwości znacznie mniejszej (nieporównywalne) niż nawet są w stanie wyłapać nasze oczy były w stanie fizycznie cokolwiek mam zrobić lub naszemu DNA.

   • borsuk

    Gadasz bzdury i to wielkie. Fale elektomagnetyczne to NIE JEST JEDNO I TO SAMO. Pewne częstotliwości zagotują ci zupę w mikrofali inne pozwolą zobaczyć kolor zielony (lub dowolny inny), a inne pogadać przez telefon a jeszcze inne zrobić ci prześwietlenie lub zafundować raka jak np..
    częstotliwości właściwe dla promieniowania rentgenowskiego, które też jest promieniowaniem elektromagnetycznym.

    • zygibo

     Tak – to samo napisałem, to samo powtórzyłeś i mówisz że piszę bzdury ( 🙂 ). Na dodatek ja jeszcze dokładniej Ci podałem dokładnie jakie częstotliwości co robią i że szkodzą te od ultra w górę a 6GHz jest jeszcze daleko daleko przed widzialnymi a co dopiero fale ultra, X oraz gamma (które działają dopiero na 790 THz – 30 EHz)!

     Napisałem, że to jest to samo, ale o różnej częstotliwości i że mało osób o tym wie. Wydaje mi się, że Ty też tego nie rozumiesz tak pisząc jak wyżej. Podaję zresztą same fakty czyste, jeżeli z nimi dyskutujesz to gratuluję publicznego zbłaźnienia 🙂

     Mikrofale są w stanie gotować po przyłożeniu 1200W w blaszanej puszce w ściśle określony sposób. Jest więc to sytuacja nieporównywalna – ale to sobie doczytaj bo sam przed chwilą przeczytałem 2 obszerne artykuły na ten temat i dużo by opowiadać.

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

   foliowa czapeczka już założona?

 • Artur Z

  Google i iPhone: szpieguje cię Rotszyld z Rockefellerem. Huawei: szpieguje cię aktualny przewodniczący ChRL.


reklama