, Akcesoria Ciekawostki Poradniki

Mity dotyczące kart pamięci — nie wszystko jest oczywiste

karty pamięci

fot. Pxhere

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Tomasz

  Mit . Karta oznaczona jako szybka (A2) jest najlepsza do smartfona.
  Taka karta jest najlepsza do nagrywania filmu, lub robienia zdjec w maksymalnej jakosci i rozdzielczosci. Do uruchamiania aplikacji duzo lepsze beda znacznie wolniejsze karty, ktore zamiast szybkiego zapisu / odczytu strumieniowego , maja duzo szybszy I/O niesekwencyjny. Z aplikacjami moga dzialac nawet 5 razy szybciej niz najszybsze karty .

 • Marek Markowski

  mądry uczy się każdego dnia. głupiec wie wszystko 🙂

 • hajla

  Pierwszy raz slysze aby karty pamieci byly oznaczane jako A2 a juz ju pewno nie w sklepach.

  • xAnubiSx

   Skopiowałem z innego portalu, żeby nie przypisywać:
   „Współcześnie SD Association dokonuje rozróżnienia na karty A1 oraz A2. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet karty z oznaczeniem A1 będą się doskonale nadawać do smartfonów oraz tabletów. Obecność tego symbolu na karcie gwarantuje, że nośnik jest dostosowany do zapisów i odczytów losowych, tak ważnych dla współczesnych gier i aplikacji.

   A1: minimalny odczyt losowy 1500 IOPS, minimalny zapis losowy 500 IOPS
   A2: minimalny odczyt losowy 4000 IOPS, minimalny zapis losowy 2000 IOPS”

  • LeBomB

   Większość kart pamięci jest pakowana w przezroczyste opakowania i widać jakie ma oznaczenie i o dziwo coraz więcej kart je ma.
   A2 np. SanDisk dostaniesz bez problemu w marketach.

 • Karol Ochkarol

  Zapomniał autor o ważnym parametrze. Szybkość odczytu i zapisu na PC. Niejednokrotnie kopiujemy dużo plików w obie strony. Niektórzy robią kopie zapasowe takiej karty. Warto zaoszczędzić sporo czasu.

  • xAnubiSx

   Zapomniał również nadmienić, że samo nabycie szybkiej karty pamięci UHS-II/U3 i włożenie jej laptopa czy starszych aparatów nie załatwia sprawy. Transfery na poziomie class 6 itp….. Trzeba również zaopatrzyć się w czytnik np: tani Kingston MobileLite G4 obsługujący karty UHS-I czy UHS-II. Zakup super szybkiej karty wiąże się z posiadaniem urządzenia które ją obsłuży.

   ps: jeśli nie było to zróbcie artykuł o oznaczeniach i prędkościach kart-bo tyle tego jest, że można się pogubić nie siedząc w temacie.

   • Karol Ochkarol

    Samo oznaczenie klasy też jest niewystarczające. Trzeba poczytać prędkościach odczytu i zapisu karty. A potrafią być w tej samej klasie bardzo różne.

 • xAnubiSx

  Kto wymyślił niby te mity, że zrobiłeś sobie artykuł, który je obala?!! adata? To co piszesz to podstawy podstaw nawet dla fejsowego gimbusa….


reklama