, Newsy

Takiej „innowacji” w aparacie Samsunga Galaxy Note 10 nikt się nie spodziewał!

Samsung Galaxy Note 9 / fot. gsmManiaK

Samsung Galaxy Note 9 / fot. gsmManiaK


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Kamil Krzysztofik

  Artykuł dla debili , co rok słyszę że s7 to będzie przełom s8 no w ogóle kosmos s9 nie z tego swiata , s10 to miał być cud, a teraz że będzie to 11 , ludzie oni tam o optyce wiedza już wszystko ale nie wypuszczą najlepszego co mają, tylko będą co roku wypuszczać trochę poprawione wersje starych matryc , i biznes się kręci, inaczej gdyby zrobili najnowszą matrycę nie mieli by co za rok sprzedać

 • bobok

  Myślę, że ta przysłona nie da wiele, lepiej faktycznie kombinować tak jak Huawei z żółtymi diodami w matrycy.

 • stark2991

  W słabym świetle im jaśniejsza przysłona tym lepiej. W dzień od korygowania przepaleń jest HDR. Ta zmienna przysłona to czysty marketing – inni robią równie dobre fotki bez niej.

 • Alien

  Ostatnio porównałem zdjęcia zrobione Galaxy S7 i S10e. Różnica niewielka na korzyść S10e, pomimo różnicy ponad trzech lat… S7 ma dalej jeden z najlepszych aparatów na rynku.
  W Galaxy S7 zastosowano sensor Sony Exmor RS IMX260 lub ISOCELL S5K2K1 (przekątna 7,18 mm) z pikselami o wielkości 1,4 μm.
  System odpowiedzialny za ustawianie ostrości oferuje technologię podwójnych pikseli (Dual Pixel). W praktyce oznacza to, że każdemu pikselowi światłoczułemu, odpowiadającemu za tworzenie obrazu towarzyszy jeden piksel autofokusa, w dodatku z detekcją fazy. Innymi słowy AF działa w oparciu o 100% aktywnych pikseli w sensorze.
  Pod względem szybkości i precyzji ustawiania ostrości Galaxy S7 wyprzedza zdecydowaną większość innych dzisiejszych smartfonów z wyższej średniej półki. AF działa błyskawicznie, a Samsung osiągnął to bez stosowania wynalazków w postaci „laserowego autofokusa” znanego np. ze smartfonów LG.
  Typowy użytkownik przy wyborze smartfona często zwraca uwagę na liczbę „megapikseli” w aparacie. Prawda jest jednak taka, że wyższa cyfra nie zawsze oznacza lepszą jakość. Czasami lepiej jest, gdy sensor składa się z mniejszej liczby „dużych” pikseli, niż z większej liczby małych. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy piksel światłoczuły łapie więcej światła, co w praktyce przekłada się na lepszą jakość zdjęć wykonywanych w słabym świetle.
  Do tego ważna jest też skuteczna stabilizacja optyczna oraz bardzo skuteczny system ustawiania ostrości z technologią Dual Pixel.
  Chodzi o to, że każdemu pikselowi światłoczułemu tworzącemu obraz towarzyszy jeden piksel autofokusa z detekcją fazy. Ostrość ustawiana jest przez całą matrycę szybko i precyzyjnie. Kiedy wymyślą coś przełomowego w kwestii aparatu w smartfonie? Może faktycznie w S11?

  • beaviss

   Proponuję porównać zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych i wyjdzie różnica 3 lat na rynku

   • Alien

    Nie przesadzaj, że różnica jest wielka. Jest, oczywiście ale nie taka żeby wmawiać klientowi o świetnych nowych sensorach, które są rewolucyjne.

    • beaviss

     Oczywiście, że trzeba odrzucić marketing, różnica nie jest wielka , ale dla mnie na tyle znacząca by miała sens zmiany urządzenia, do tego szeroki kąt, zoom x2 , nagrywanie 4k 60fkps, zmienna przysłona 1.5 f do 2.4f , to się dostrzega, ale fakt przy dziennych zdjęciach różnica jest mała przy jednym obiektywie

     • Jarlbjorn

      Dokładnie, trzeba odrzucić marketing. Jako posiadacz i Note 9 i S7 mogę stwierdzić, że różnice w zdjęciach między tymi aparatami są niewielkie w sumie. Usłyszałem nawet, że zdjęcia z S7 są „ładniejsze „, poniewaz, jak sie wydaje, nieco bardziej podbija kolory.
      Mowa oczywiście o zdjęcia w dobrym oświetleniu a nie jakiś masochizm w marnym świetle.

      Natomiast różnica klarowna, day/night, to jest gdy chce mi się lustro Canona wyciągnąć, wtedy zdjęcia z obu tych Samsungów nie mają szans. Niemniej praktyczność telefonów jest trudna do pobicia.

   • Jarlbjorn

    A po co robić zdjęcia w marnym świetle? Jaki sens?

    W pełni zgadzam się z przedmówcą, aparat w S7 jest bardzo dobry. Zdjęcia robi nie gorsze niż Note 9.

    • beaviss

     No w przypadku S7 nie ma sensu bo mało co będziecie widać , w S8, s9 i szczególnie w s10 z trybem nocnym bezie wszystko widoczne, a jaki jest w tym sens, hehe , nawet nie wiem od czego zacząć, może sproboj sam, ogranicza nas tylko wyobraźnia

    • regoat

     Jak to po co? Bo są fajne. Co ty używasz lampy błyskowej?

     • Jarlbjorn

      Rzadko robię zdjęcia w marnym oświetleniu, wyłącznie jeśli ktoś mnie poprosi. Sam nie widzę sensu męczyć się że słabym światłem, preferuję tzw. optymalne oświetlenie.

    • Lolek

     Ja również się zgadzam z alienem, moj s8+ nie ustępuje w dobrych warunkach z s10. Samsung w aparatach zero progresu.

  • regoat

   Bo to za zawsze małe różnice , nigdy nie ma przeskoków zaprasza dla amatora

   • Alien

    Polska jenzyka, trudna języka,, jam ci muwiem ooo, jest super, nie pżejmuj siem 😂😂😂👍

    • regoat

     Zajmij jape capie. Nie widzisz że to autokorekta zmasakrowała mój komentarz?

     • Alien

      Zmasakrowany to masz mózg, debilu bez szkoły

  • bobok

   Sory, ale ja przesiadłem się z S9 na S10 i w dzień jest wyraźnie lepiej (a S9 jest wyraźnie lepsze od S7), nie jest to szaleństwo, ale różnicę widzi nawet moja żona – czyli totalny laik (w dodatku podważający sens zakupu S10:P).
   Po majowej aktualizacji zdjęcia nocne to już przepaść na korzyść S10.

   Owszem S7 to dalej dobry aparat i spokojnie radzi sobie lepiej niż większość nowych średniaków, ale mimo wszystko flagowce, nawet te „gorsze” są już wyraźnie lepsze.

  • Misiek M

   Patrząc na znaki interpunkcyjne i inne skarby typu ą ś ć mam tylko pytanie skąd ten artykuł wziąłeś bo sam tego nie napisałeś?

   • Alien

    Ja się nie dziwię, że o to pytasz. Ludzie słabo wykształceni mają problem z przeczytaniem zdania, które jest poprawnie napisane. 😂
    Ale pamiętaj jedno, że na naukę nigdy nie jest za późno. 🤣


reklama