, Huawei Newsy Smartfony

Huawei zaczyna się odgryzać. Wielki amerykański operator w opałach

fot. gizmochina

fot. gizmochina


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • 45

  Autor artykułu ma kiepską wyobraznie ta wojna skonczy się predzej upadkiem androida niż Huaweia . Szkoda bo lubię androida ale nie będę miał jakichś oporów zeby się przesiąść na cos innego

 • Herapix

  Huawei powinno pozwać jeszcze Google,Microsoft,Qualcomma i wszystkie pozostałe firmy które pozrywały umowy- i nikogo nie obchodzi czarna lista. Podpisali umowy z Huawei? Podpisali. Więc wiedzą że za zerwanie umów mają bulić. Teraz ładnie wyskakujcie z hajsu. A na koniec pozwać Trumpa o zniesławienie. Masz dowody na szpiegowanie? To pokaż. Nie masz? Wyskakuj z hajsu i usuwaj firme z czarnej listy

  • http://www.portal.xperiasite.pl/ ch3mn3y

   Nie zerwali umów, po prostu nie przedłużyli ich lub nie podpisali nowych. Stąd aktualizacje dla istniejących smartfonów Huawei będą, ale nowe z Androidem, czy Windowsem wyjść nie mogą.
   Z Qualcommem nic Huawei nie ma, chyba że konkurencję. Mają swoje procki i to bardziej z ARM współpracowali nad nimi.

 • Herapix

  Właśnie Huawei wychodzi z tej wojny zwycięsko. Google błaga żeby ten ban zniwelować, Tencent jest zainteresowany tworzeniem aplikacji na ich własny system którym zainteresowane są firmy które w świecie smartfonów są na 4 i 5 miejscu a sam Huawei jest na 2. To może być największy spadek Androida w historii istnienia tego systemu.

  • http://www.portal.xperiasite.pl/ ch3mn3y

   To co robi Huawei to chyba dalej Android. Wtedy ten system nijak nie upadnie 😉
   No chyba, że na serio dogadują się z Jollą.

 • Tomasz Molda

  Moze wynalezli jeszcze prad,swiatlowód,silniki spalinowe i disla czy latanie? B.ladna porcelane robia tez w Podżdamie(Niemcy).

 • Tomasz Molda

  Zapomnialeś o prochu i nie mam na myśli te ktore bierzesz

 • Tomasz Molda

  Masz szanse,tylko gdzie i kiedy? Z twojego wpisu wnioskuje ze jestes zwyklym kmiotem.

 • jarek p

  Ale ironia, przecież to Chińczycy słyną z kopiowania i podrabiania

 • Piranha

  Chińska Republika Ludowa, w której rządy sprawuje Komunistyczna Partia Chin. Teraz już wiem, skąd tylu apologetów Państwa Środka.

 • Hibiskus

  Wszyscy którzy kibicują USA ciągną Trumpowi z połykiem i jego pracownikom. Ha tfu na Trumpa! #JEBAC_TRUMPA

 • beznazwie

  I bardzo dobrze robią. Co, cały świat ma całować trumpa w pierścień? Kim on jest? Bogiem?

 • Artur Z

  Już taki casus był kilka lat temu. Amerykański Polaroid bezczelnie podrobił obrotową kamerkę chińskiej firmy Oppo. Jankesi sami kradną, a potem chamsko oskarżają innych o kradzież.

  • MinmalCompact

   Co Ty porównujesz? Naprawdę nie widzisz skali? Przecież absolutna większość kopii i podróbek to dzieło Chińczyków i to w każdej dziedzinie. Od lat trwa proceder. Naprawdę nie rozumiem jak można tego nie widzieć. Nie twierdzę, że Amerykanie są kryształowi. Absolutnie nie, ale w przypadku naruszania praw autorskich CHRL to legenda i nr. 1 na świecie. Poza tym w USA, UE itd, w przeciwieństwie do CHRL istnieje prawo autorskie i patentowe i swoich praw możesz dochodzić w niezależnym sądzie. W Chinach praktycznie nie jest możliwe wygrać w „sądzie” z ich firmą. Zamykają swój rynek, ale chcą sprzedawać i swobodnie działać u innych.Wolny rynek? Jasne, ale dla nas – u was. Chcecie u nas działać i sprzedawać to musicie mieć Chińskiego wspólnika z takim i takim udziałem i praktycznie decydującym głosem. Wspólnik się poduczy, poobserwuje, wyszkolisz go, pozna know-how, a potem cię wywalimy. Co zrobili z Uberem i wieloma innymi. Ile tysięcy stron internetowych blokują, aby nie było konkurencji dla rodzimych portali? (pomijam politykę i informację) Kopiują i podrabiają na potęgę i jes ok. Nic im nie zrobisz na ich terenie. Skopiuj ich rozwiązania to cię zniszczą w twoim sądzie. Najciekawsze, że wykożystują do tego prawo i instytucje innych krajów, sami nie mając podobnych rozwiązań.Ty musisz być fair w stosunku do nas bo masz takie prawo i go przestrzegasz. My robimy to co dla nas wygodne. Każdy kraj nagina zasady w swoją stronę, szczególnie mocarstwa. Zbudowaliśmy jednak system prawa i instytucj międzynarodowych, do których Chiny mają wybiórczy stosunek.

   • 45

    A co to ma do rzeczy człowieku to jest biznes i to chiny mają wszystkie asy w ręku stąd te rozpaczliwe ruchy Trumpa

   • Husar

    100 %. Ta wojna musiała się zacząć.

   • Artur Z

    Zachód też blokuje dostęp chińskich banków, firm ubezpieczeniowych, czy telekomów. Z jakiej racji mieliby otwierać się jednostronnie na Zachód?

 • Artur Z

  Raczej chory psychicznie sinofob.

 • variete

  element ofensywy Chińczyków, w którym na celowniku Chińczyków

  Może by tak użyć jakiegoś synonimu albo po prostu inaczej zbudować zdanie? Nie wspomnę już o tym, że zwyczajnie można byłoby tych drugich „Chińczyków” pominąć.

 • ciekawy

  AAj Panie Redaktorze patenty chińskiej firmy?? Przecież to oksymoron.

  • Artur Z

   Ciekawy to ja jestem, skąd się tacy durnie biorą… Nie podoba Ci się made in China to kup made in Poland. XD

   • ciekawy

    Panie Arturze Z, Ja mogę sobie kupić cokolwiek made in coś tam, w granicach oczywiście moich dochodów. To nie zmieni jednak braku Pana kultury i oczywistych faktów.

    • Artur Z

     Pańskie chamstwo wobec Chińczyków najwyraźniej zasługuje na taką odpowiedź jak ta, która widać powyżej. Tak kiedyś mówili o nas niemieccy naziści. Prymitywny pruski czy bawarski bamber uważał się za nieskończenie lepszego niż polski inżynier czy profesor uniwersytetu. Stosunek do Chińczyków wpisuje się w te tradycje „białego człowieka”. Mogą być 100 razy inteligentniejsi, lepiej wykształceni, a i tak ostatni polski czy inny europejski menel będzie myślał, że jest od nich lepszy, że oni potrafią tylko kopiować itd.
     I jeszcze jedno, odnośnie patentów. Otóż według WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) Chiny rejestrują więcej patentów więcej niż Polska. Także PER CAPITA…

     • ciekawy

      Panie Arturze Z, sformułowania typu „chamstwo”, „naziści”, „europejski menel” nijak się mają do osiągnięć patentowych oraz kopiowania osiągnięć naukowych i technicznych oraz inteligencji Chińczyków w tym zakresie. W przeszłości Neandertalczycy, Babilończycy czy też Egipcjanie też byli innowacyjni, a teraz? Tak więc Pańskie nawiązania w innych postach do prochu i porcelany wydają mi się delikatnie chybione.

     • Artur Z

      A gdzie są dziś Neandertalczycy, Bsbilończycy i Egipcjanie? Gdzie ich kultury? Bo ta chińska jakoś trwa i ma się nienajgorzej. Więc porównanie Chińczyków do Neandertalczyków jest… Hmm jakby to określić, dość ekstrawaganckie. Kopiowanie? No tak, ciekawe od kogo Huawei skopiowało pomysły na 5G, skoro nawet konkurencja przyznaje, że jest w tyle? Teraz możesz Pan pogłówkować nad sensowną odpowiedzią. Argumentów typu „no przecież każdy wie, że oni kopiują” nie przyjmuję, bo tyle są warte, co każdy inny rasistowski stereotyp.

     • ciekawy

      Panie Arturze Z, proszę o zachowanie proporcji. Egipt zaczynał od 5500 p.n.e , a Chiny od 1750 p.n.e. Tak więc kraj, którym Pan się tak fascynuje jeszcze ma troszeczkę do udowodnienia. Ale wracając do technologii. Zanim doszło do 5G w Huawei to proszę sobie doczytać skąd nastąpił tak nagły skok technologiczny w Chinach. Może to Pana zaskoczy, ale nie był to skutek Rewolucji Kulturalnej, ani też tzw. Polityki Trzech Sztandarów.

     • Artur Z

      Tak się składa, że Egipt dzisiejszy nie ma zbyt wiele wspólnego z tym z czasów faraonów. Inna religia, inny język, inny etnos… Więc de facto cywilizacja egipska nie istnieje już od dawna. Od czasów najazdu arabskiego, a może wcześniej, od czasów hellenizacji? Nie wiem, trzeba by zapytać egiptologów. Tymczasem w wypadku Chin mamy do czynienia z ciągłym, ewolucyjnym rozwojem ich cywilizacji na rozmaitych płaszczyznach. Dlatego uważam, że Chiny nie mają czego udowadniać. Przetrwały próbę czasu, w tym niszczycielskie najazdy Hunów, Mongołów, Mandżurów, Brytyjczyków czy Japończyków. I zapewne trwają dłużej niż trwała cywilizacja egipska.
      Cyt. „Może to Pana zaskoczy, ale nie był to skutek Rewolucji Kulturalnej, ani też tzw. Polityki Trzech Sztandarów”.
      Nie zaskoczy, bo wiem o tym, co się stało z „Bandą Czworga” i jej pomysłami. Mao ostał się na pomnikach i banknotach, ale nie w ideologii. Tak samo jak Sun Jat-sen, którego nota bene umieszczają też na banknotach i pomnikach demokratycznego Tajwanu. Zakładam, że wie Pan, kim był ten człowiek…

     • DoomBringer_666

      Drodzy panowie. Chciałem wyrazić swoje uznanie dla faktu, że od wyzywania się nawzajem postanowili panowie kontynuować konwersację w bardziej cywilizowany sposób. Brawo! W dyskusji byłbym skłonny opowiedzieć się po stronie Pana Artura. Chiny jako jeden z niewielu krajów ma talent do przetrwania każdej zawieruchy dziejowej, przetrwa również wojnę handlową ze Stanami, i przetrwa pewnie również lądowanie kosmitów i atak kaiju z Japonii. Chiny to kraj który swój interes przedkłada ponad wszystko inne, i nie bawi się w sojusze czy inne dyrdymały. Do tego nie jest to widzimisię polityków, tylko w taki sposób funkcjonuje ich całe społeczeństwo. Zarzut, że Chińczycy kopiują jest bez sensu – kopiują wszyscy od wszystkich, kwestia tylko kto się postawi w danym momencie.

     • MinmalCompact

      Myślę, że jak zwykle problem tkwi w różnicy kulturowej i mentalności. Dla naszego kręgu kulturowego pomysł, projekt, idea jest czymś prywatnym, osobistą własnością, z której tylko my możemy korzystać. W Chinach jest inaczej. Oni nie są indywidualistami jak my. W Chińskiej kulturze korzystanie z cudzych pomysłów nie jest kopiowaniem czy kradzieżą. Jest czymś normalnym. Widziałem film o Shenzhen , w którym autorzy twierdzili, że głównie dzięki temu następuje tak niesamowity postęp w Chinach. Każdy udoskonala pomysły każdego. Nie czeka 25 czy ileś lat na wygaśnięcie patentu. Zamiast jednej firmy – właściciela patentu – pracuje nad tym setki firm. Ktoś inny udoskonala pomysł, a pierwotny pomysłodawca natychmiast to przejmuje i udoskonala dalej. W ten sposób i on zyskuje. Dzięki temu rozwój jest błyskawiczny. Dlatego produkty mają tak krótkie życie. Co chwila jest coś nowego odrobinę ulepszonego. W filmie, kilku chińskich intelektualistów podczas rozmowy wręcz śmiało się z naszego podejścia. Dla nich to dziwne. Jak idea może być czyjąś własnością? Podobnie twierdzili, że religia ogranicza rozwój Zachodu w wielu dziedzinach. Eksperymenty medyczne, genetyka, klonowanie w naszej kulturze do bardzo delikatna skąplikowana sprawa z punktu widzenia etyki czy religii. Tam – zwykła nauka. Nie mają takich ograniczeń, hamulców jak my. Czy to dobrze? Różnimy się tu bardzo i to chyba główny problem.
      W gospodarce jednak muszą być zbliżone zasady dla wszystkich. Chiny są mocarstwem i jak każde mocarstwo wykorzystuje swą pozycję. Jeśli u siebie mamy takie zasady i czerpiemy garściami z pomysłów innych to nie oskarżajmy innych o wykorzystywanie naszych pomysłów. Sprawa jest oczywiście bardziej złożona niż nam się wydaje i trudno będzie zbudować jeden system, wspólne zasady handlu i konkurencji dla tak odmiennych kulturowo regionów świata.

     • AkaRyupl

      Chińska kultura trwa ponad 5000 lat. Bez przerwy. Egipcjanie to na ten moment potomkowie plemion pochodzących z półwyspu Arabskiego, Babilonia nie istnieje, a Neandertalczycy to inny gatunek.
      Apropo innowacyjności – Chiny nadal są bardziej innowacyjne od USA, które do swojego statusu doszli w ten sam sposób – kradnąc wynalazki lub naukowców.

 • martin750627

  Zeby się nie okazało, że Jankesi sobie kulkę sprzedali…
  Za 5 lat będziemy wspominać Androida jak Nokię…

 • michau

  Beka 😂😁😂 Najpierw skopiowali a teraz pozywają
  Jestem ciekawy czy Cisco też pozwą, po tym jak skopiowali ich patenty. Niech giną.

 • Tomasz Molda

  Chyba w chinach😋

  • Snajper252

   Jeśli Chiny się zdenerwują to Amerykanie będą w dupie bo Chiny mają większość metali rzadkich i większość technologii na przykład Apple produkuje w Chinach dopiero zakładają jakąś małą fabrykę w Chinach a na dodatek USA ma u Chińczyków 2 biliony długu także USA wyjdzie na tym dużo gorzej

 • Tomasz Molda

  Moga im nakukac,chinole w tej walce sa bez szans. UE powinna pojsc w slady USA i na zawsze zakazac uzywania,posiadania i dystrybucji Huaweia.

  • Hibiskus

   Jebany sinifob.
   Ale był ci najebał chujem po ryju za takie coś.

  • Snajper252

   Nie ma to jak pokazywać swoje 10 IQ na każdym kroku USA nie ma szans USA ma 2 biliony dolarów u Chin. Chiny mają większość rzadkich metali na ziemi. USA prawie wszystko produkują w Chinach także jak Chiny się zdenerwują to USA będzie w d.

 • Preza

  Taaa. Chiny kontrolują 90% metali ziem rzadkich. Jak przykrecą kurek to intel i qualcomm bedą sobie mogli procesory z drzewa strugać, albo na drutach wydziergać. Nie wiem kto wygra ostatecznie i nawet nie jestem fanem żadnego z tych krajów.

  • http://www.portal.xperiasite.pl/ ch3mn3y

   Nikt nie wygra. Wszyscy wtedy przegrają. Intel, AMD, Qualcomm, czy ARM będą bez procków, MTK, czy Huawei będzie bez licencji od ARM, czyli w sumie też bez procków.
   A bez procków nie będzie telefonów, ani niczego innego. Czyli będzie nic, firmy poupadają.

   Dlatego nie ma obaw, że do „zakręcenia kurka” dojdzie 😉 Chyba, że zbliża się koniec świata

   • Jan Kowalski

    Problem w tym, że Chiny sobie szybciej procki wyprodukują niż Intel sobie wyczaruje metale ziem rzadkich.

    • http://www.portal.xperiasite.pl/ ch3mn3y

     I tak, i nie. Szybciej wybuchnie wtedy wojna ;P
     No i już Intel i Qualcomm się stawiają rządowi.

    • Az

     Te metale są w Rosji jeszcze a Trump i Putin to koledzy.

 • borsuk

  No to teraz czekamy na pozwy patentowe od w amerykanów w chińskich sądach… będą jaja. Bedzie się dużo działo.

  • Herapix

   Pozwy amerykanów w Chinach? Wyrzucą do śmieci od razu bo tylko tam sie nadają xD

 • Neunstick PL

  Chinole chca sie bić widzę. A wystarczy zrozumieć, że robią straszne tandetny sprzęt……

  • 4PPr0 .

   Ja mam huawei mate 20 pro i to raczej tandeta nie jest

   • borsuk

    Tak w polsce telefon to czasem dwie lub trzy pensje wiec ludzie czują emocjonalny zwiazek z takim sprzętem i potem wylewają jad na forach w jego obronie mimo że nie mają w tym żadnego interesu

    • Tomasz Molda

     Tak malo zarabiasz?😗

     • http://www.polskapriorytetem.prv.pl/ Krzysztof Marcin Rybacki

      Cóż nie każdy jest programista 15 k 🙂

    • Artur Z

     Emocjonalny związek ze sprzętem za 2 lub 3 pensje… Wypisz, wymaluj wizerunek typowego fana srajfona.

   • Tomasz Molda

    Jest,i to straszna😋

    • http://www.polskapriorytetem.prv.pl/ Krzysztof Marcin Rybacki

     Zastanawia mnie jaki telefon dla Ciebie nie jest tandeta 🙂

     Zapewne posiadasz Samsunga albo Innego Appla i wiesz ze to kicha i to droga więc się czepiasz Huaweia

     Tak dla zakonczenia
     Apple, Samsung, czy Sony to telefony które powstały na papierku w kraju pochodzenia

     Papierek z Ameryki a podzespoły wyprodukowane z Chińskich materiałów i w Chińskich fabrykach.

     Przecież to że dany procek np Qualcom jest amerykański nic nie znaczy bo tak czy siak jest produkowany w Chinach
     Czyli wasze nie tandetne telefony są tak samo chińskie jak posiadaczy Huaweia 🙂
     No i nie zapomnij że 70% infrastruktury komórkowej w Polsce też jest chińska bo przekaźniki są od Huaweia, drugim produktem jest Nokia ta z kolei składana w Wietnamie 🙂

   • gość

    A co masz powiedzieć? Większość polaczków chwali z urzędu posiadany sprzęt. Nasz internet aż kipi od takich dzbanów, którzy nazywają siebie „szczęśliwymi posiadaczami”.

    • 4PPr0 .

     Czyli dla niektórych wszystko co chińskie to musi być tandeta? Nie rozumie osób co nie korzystały z danego sprzetu a się wypowiadaja. To nie mój pierwszy i ostatni telefon i jestem bardzo zadowolony bo wolę wydać raz a porządnie na coś niż kupić złom za 500pln i wyklinac że się przegrzewa itp a że padło na ten model a nie np Samsung Note albo iphone to już inna historia

     • Brzdyl

      Dokładnie lepiej wywalić 2400zł i kupić smartfon na 6 lat niż co 2 lata kupować jakieś szmelce za 800zł.

     • Artur Z

      Smartfon na 6 lat, który już po 2 latach muli jak jasna ch…ra, oczywiście nie wiedzieć czemu. XD

     • Brzdyl

      Miałem mid endowego LG L9 i działał sprawnie przez 4 lata, ostatnie 2 to była udręka czemu tym razem flagowy LG którego zamierzam kupić jakiś pół roku/rok po premierze ma mulić po 2 latach? A no i dodam że tamten grzał się strasznie to mogło wpłynąć na proces starzenia negatywnie.

     • Artur Z

      Nieraz te „szmelce” działają dłużej niż flagowce. A nawet gdyby tak nie było, to gdy wejdzie 5G lub 6G, wtedy spora część owych flagowców stanie się szmelcem. 🙁

     • Brzdyl

      Właśnie dla tego czekam na LG V50 bo ma 5G i sd855 obsługuje 8K jako chyba pierwszy soc qualcomma więc raczej taki do dupy za 6 lat smartfon nie będzie, gdy kupowałem tego L9 to właśnie popełniłem taki błąd że tych „specjalistów” internetowych posłuchałem co pisali „4G kiedy to w Polsce będzie” tak jak dziś Ci „specjaliści” od 5G dlatego biorę smartfon z 5G żeby znowu nie być w plecy.Jedyne czego się obawiam to OLED, idealnie by było gdyby G8 miał i 5G i IPS a szkoda bo z jednego i z drugiego zrezygnowali, no a alternatywy i tak nie mam bo chcę dobrego smartfona do muzyki, jedynie HTC dobija dość blisko do poziomu LG ale jest droższe i aktualizacje jeszcze rzadsze, za to brak awaryjnego OLEDa i najpewniej 5G, bo jeszcze nic z sd855 nie zrobili. Ciekawe ile taki OLED trzyma i ile kosztuje wymiana jak by nie było za drogo i by starczał na 3 lata to by źle nie było.

    • Paweł “Koras Vladca” Koras

     A kto to jest polaczek? Mieszkaniec Polaczkowa? Gdzie to jest niemczyku?

    • http://www.portal.xperiasite.pl/ ch3mn3y

     Ahh, czyli każdy komu jego sprzęt się podoba i nie ma z nim problemów to fanboj i dzban?
     Czyim dzbanem więc jesteś?

  • Tomasz Molda

   Tylko to potrafia,nigdy nic wlasnego nie stworzyli to wszystko kopie ich sprzet to zwykla tandeta.

   • Artur Z

    Tworzyli, i to wtedy gdy twoi przodkowie łazili po lasach z maczugami. Proch, papier i porcelanę to Europa kopiowała od Chin.

   • AkaRyupl

    Chiny miały takie coś jak druk na długo przed nami. Podobnie z wieloma innymi rzeczami.

  • Artur Z

   To kup polski, wybredny Polaczku. XD XD XD

  • Artur Z

   W latach 60-tych mówiło się, że VW i Toyota to tandeta, że Ford i Chevrolet to jest dopiero jakość, że ho ho!

 • szczekacz

  Bardzo dobrze, trzymam kciuki za huaweia, oby zwyciężyli, hej!

  • borsuk

   Jesteś niepoważny. Najwiekszy kopista swiata pozywa o patenty !! Teraz USA zacznie oskarżać Chiny o złamane patenty i będzie wojna na której najwięcej dokopywać będą takim jak my

   • szczekacz

    Trump odwróciła kota ogonem, to huawei też, też moze im isc z powodzeniem. A chce zeby troche AMerykanie popamietali dlatego trzymam kciuki za Chiny.

    • Tomasz Molda

     Przeprowadz sie😂

     • Wit Tar

      po co się przeprowadzac… oni już tu są, tylko w odróżnieniu od sniadych nie chcą się wychylać. 😜

     • Artur Z

      Niezły pomysł. W samym Szanghaju mieszka 20 tys. samych Niemców. O innych nacjach i innych miastach nie mówiąc.

   • Piotr Pawel Erdman

    Amerykanie mają prawie dwa biliony dolarów długu u Chińczyków cała cachnologia firmy produkujące prawie wszystkie giganty elektroniczne mają fabryki u nich mogą ich odciąć od wszystkiego jak Wenezuela zachodnie koncerny naftowe

   • MinmalCompact

    To, że kopiują pewne rozwiązania (głównie wzornictwo) nie znaczy, że nie mają nic swojego. Wszyscy przyznają, że w 5G są mocno przed konkurencją ale tego nie widać bo nie je ma obudowy jak Macbook, a to tam jest prawdziwa technologia i gro patentów.

  • Tomasz Molda

   Huawei nie posiada nic wlasnego,wszystko to kopie.

   • Artur Z

    He he, kolejny znafca czerpiący wiebzę z Faktu i GW. Nawet nie wiesz, że HW ma więcej zarejestrowanych patentów niż którykolwiek koncern z USA.

    • MinmalCompact

     Możesz podać dane, albo źródło?

     • Wit Tar

      a możesz podać dowody, że Huawei szpieguje, bo są dowody że USA podsluchiwali np rzad niemiecki, a że Huawei szpieguje to są bezpodstawne plotki bez ŻADNYCH DOWODÓW

   • Wit Tar

    adwokat diabla….że niby USA takie kryształowe moralnie pod względem patentów i wynalazków?

   • thomas53144

    To raczej w ostatnich latach inne firmy zaczęły kopiować huawei

   • szczekacz

    niech im udowodnia

   • Snajper252

    Szkoda że Apple kopiuje od nich większość technologii

 • hajla

  Z tego co wiem to w chinach nie dzialaja amerykanskie czy europejskie patenty. Moze Mozje zachodu powinny w koncu zaczac ztosowac polityke polityke symetrii wobec chinoli

  • Thou

   Przecież Huawei ma pewnie to wszystko opatentowane w ameryce. Amerykańskie patenty też są nic nie warte np. w europie. Chcesz mieć patent amerykański w europie? To musisz opatentować to tutaj.

   Teraz wyobraź sobie że ameryka patentuje rolkę do papieru, i nagle pół europy jest w d.

   • borsuk

    Bzdury plecisz. Amerykańskie i europejskie firmy patentują rozwiazania na obu wynkach. Każdy może zgłosić patent w usa nawet jeżeli nie jest obywatelem USA. Spotykam się z tym w pracy

    • Emanuel Pukalski

     Trochę nie zrozumiałeś… Nikt nie mówi, że nie można opatentować i tu i tu. Ale patent działa lokalnie, więc musisz patentować osobno na wszystkich rynkach, na których ci zależy.

 • Tomasz

  Czy Verizon cos produkuje ? Raczej swiadczy uslugi poslugujac sie sprzetem firm trzecich . Jesli firmy trzecie nie placa za rozwiazania zastosowane w produkowanym przez siebie sprzecie, to nie Verizon jest do wydojenia .

  • Piotr Dmuchowski

   Patenty, to nie tylko hardware. 😉

  • Artur Z

   Czy Verizon produkuje. A i owszem, usługi, które dzis się nazywa „produktami”. W telekomach trochę tak jak w bankach: przekroczy Pan próg i już Pana atakują „produktami”. XD


reklama