, Google Huawei Newsy Telefony

Huawei może odetchnąć, ale tylko na chwilę. Zawieszenie przez Google tymczasowo odroczone

fot. Huawei

fot. Huawei

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Knur

  Ewidentnie chodzi tu o zagrożenie pozycji iPhonów których sprzedaż leci na łeb na szyję. Nie wystarczyło już rozpaczliwe namawianie Amerykanów do kupowania iPhonów, ani żądanie od sojuszników zakazu sprzedaży Huaweia, więc podzialano zakulisowo, stawiając wszystkich przed faktem dokonanym. Nie zmienia to faktu że zbyt duże związki Huaweia z rządem Chin dały Amerykanom pretekst do takich działań.

 • tom

  Dla mnie działania Trump/Google są bez sensu. Będą drażnić Chinczyków, ci się zdenerwuja i faktycznie zrobia swój system. Linus nie musi się obawiac sankcji USA i na pewno istnieje suma, za którą przygotuje taki soft, ze Google się nie pozbiera. Dla twórców apek nie ma zadnego problemu aby przekompilować swoje programy na nową wersję os-a stworzonego przez Huaweia. Ten system i tak będzie bazował na Linuxie, jak wszystko obecnie. W sofcie nawet nie trzeba duzo zmieniać. największy problem, czyli platforma hardwarowa będzie bez zmian, dalej pozostanie to procek bazujący na ARM. A Arm nalezy do Angoli i na pewno nie bedzie problemow z licencjonowaniem. Jedynimi poszkodowanymi będziemy my – uzytkownicy. Będzie rozdwojenie jaźni na dwa systemy. Bedzie po prostu bałagan, a Chińczycy i tak sobie poradzą. Może na początku będzie zamieszanie, ale rynek chiński na pewno pozostanie wierny Huawei-owi i ten nie upadnie. Zresztą tam i tak są obecnie duże obostrzenia odnośnie Googla … 😉

 • cyc997

  W najgorszym wypadku zostaniesz z obecną wersja androida, chociaż i to nie koniecznie – w najgorszym wypadku zostaniesz z wersją androida która była udostępniona Huaweiowi jako ostatnia w dniu wejścia sankcji w życie.
  Jednak funkcjonalnosc tego telefonu nie ulegnie dla Ciebie zmianie tak naprawdę. To bardziej uderzy w Huawei i nadchodzące / przyszłe modele które mogą zostać pozbawione androida i Huawei będzie musiał go czymś zastąpić, natomiast te co już są to są.

 • Kora

  Nie. Będzie normalnie działającym telefonem, w tekście powyżej jest użyte słowo które ma straszyć użytkowników tych telefonów, jest to zrobione nie ładnie. Po prostu nie będzie nowych wersji systemu i łatek bezpieczeństwa. Chociaż co do łatek to troszkę może być inaczej nie są one jakby nowym systemem tylko plikami które naprawiają błędy bezpieczeństwa. Nie mogę się dokładnie wypowiedzieć bo nie wiem. Jeżeli chodzi o sklep to będzie można korzystać normalnie, urządzenia które już zostały wprowadzone nie mogą stracić dostępu do sklepu bo to jest bez sensu. Proszę się nie bać, ponieważ praca redaktorów polega też na tym aby robić po prostu bałagan i mieszać w głowach, więc jak się coś czyta to trzeba mieć jedno najważniejsze na uwadze „osoba która to pisze może być różnych poglądów 😊 i np. marka Huawei się jej nie podoba”.

 • LinekPark

  Teraz licencja, a później ugoda jakaś. Zapłacą frycowe i Trampek przymknie oko.

 • Czeplik

  W tytule piszecie, że to decyzja Google a w tekście że USA. To zdecydujcie się?! I czy rzeczywiście ,,sytuacja między obiema firmami staje się coraz bardziej napięta,,? To brzmi tak jakby to była wojna między Huawei a Google…

 • wodołaz

  Nie wprowadzajcie ludzi w błąd !
  To nie była decyzja Google , to była decyzja „Trampka” , z której (po przeliczenmiu zysków i strat ) rakiem się teraz wycofuje.

 • Qba

  Nowe telefony to jeszcze nie jest problem.

  Kluczowe jest teraz zapewnienie aktualizacji i dostępu do usług milionom użytkownikom sprzedanych już telefonów Huawei i Honor.

  Bo bez tego nie kupią kolejnych od tego producenta.

  • cyc997

   Przecież to będzie tylko woda na młyn dla Huawei. Nie znasz chyba specyfiki chińskiego biznesu, dla nich dumping, protekcjonizm i kampanie marketingowe to żaden problem.
   Przykładowo Google wstrzymuje całkowicie dostęp do ich usług i co? I połowa globu tego nie zauważa. Druga połowa dostaje k….cy bo nie może skorzystać z nawigacji, zapłacić za coś itp – fala hejtu która spływa na Google podsycana chińskimi propagatorami osiąga poziom tsunami i wtedy wchodzi on, cały na biało, wielkodusznie obwieszcza że mapy już możesz sobie pobrać z ich nowego oficjalnego sklepu, a to nie byle jakie to mapy sygnowane jakąś dobrą marka nawigacji, płatności bez problemu obsłuży HSBC (jeden z największych banków na świecie) a maila, chmurę i dużo dużo więcej również wam zapewnia i cyk spopularyzuja wechata. Do tego trochę doloza, a stać ich i przykładowo za niewielką dopłata wymienisz model z androidem na nowy, lepszy.

   • Qba

    Sęk w tym że wymiana bez dopłaty, bo brak aktualizacji telefonu oznacza możliwość jego zwrotu.

   • tom

    Mapy do nawigacji to juz teraz sa o niebo lepsze od Google Maps. Zobacz sobie OSMAnd. Chmura Googla ? Od dawna jej nie uzywam bo miałem z nia spore problemy. Pewnie teraz je usuneli, ale mnie to juz nie obchodzi. O niebo lepsze jest rozwiązanie M$ czyli OneDrive. Mozna sobie pobrac ze sklepu play i zaainstalować. Jak masz wspólne konto z kompem to bez żadnego problemu synchronizuje pliki w kompie i telefonie. Jeszcze nie spotkałem sie z błędem, w przeciwieństwie do patentu Googla. Apki typu messenger – i tak nie sa od Googla. Apka do SMS-ow – akurat ta od Googla jest chyba najfajniejsza, ale jak bedzie potrzeba to na pewno ktos napisze coś podobnego. GMail – serwer chodzi fajnie, ale apka na tel – nie bede za nią tęsknił. jedyne czego by mi brakowało to GoogleMaps (widoku satelitarnego) i Google Earth. To jest po prostu genialne. Ale i na to pewnie znajda się chetni do napisania ;). Płatności – obecnie najlepsza apką bankowości mobilnej jest polska apka IKO 😉 Chińczycy tez maja swoje 😉

 • Budokuda San

  Rynek metali rzadkich, jest w rękach Chińczyków, chyba Amerykanie zapomnieli o tym. Ładnie się rakiem wycofają.


reklama