, Android Google Newsy

Kolejne aktualizacje Androida pobierzemy ze Sklepu Play? To byłoby coś!

fot. Google

fot. Google

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Joorre

  To jest fatalny pomysł

 • Joanna

  Nie wiem skąd to skomlenie o aktualizacje i ujadanie dziennikarzy i blogerów o fragmentacji będącej największym problemem XXI wieku. Android 5, 6 a potem 7 przyniosły szereg istotnych zmian i udoskonaleń, potem było Oreo, które nie wniosło istotnych nowości ani wartych odnotowania usprawnień ale zawsze to jakiś progres. W ubiegłym roku wyszedł Pie z beznadziejnie zaprojektowanym app switcherem, karygodnym systemem regulacji głośności, licznymi ograniczeniami i absurdalną hybrydą gestów i przycisków. Teraz Android Q to po raz kolejny jeden krok w tył albo może nawet w przód stojąc przed przepaścią. System gestów Pie był jakby niedokończony ale używałam go z przyjemnością mimo, że był pozbawiony głównej zalety systemu obsługi gestami, bo pozostawiono wciąż pasek z przyciskami to jednak był usprawnieniem ale to co pokazali w kwietniowej aktualizacji Q jest nie do zaakceptowania podobnie jak wybrakowany manager baterii oraz zarządzanie uprawnieniami i powiadomieniami, którego konfiguracją przypomina bardziej grzebanie w emui niż gładko działającego Androida takiego jakiego lubię, skoro możliwość wyświetlania powiadomień na aod domyślnie trzeba ręcznie konfigurować dla każdego typu powiadomień z każdej aplikacji zamiast określania tego prostymi priorytetami to jest totalne nieporozumienie i niepotrzebne komplikowanie prostych rzeczy zresztą w podobnym kierunku zmierza system uprawnień, a ubijania aplikacji to już poziom niebezpiecznie bliski Huawei, które regularnie poprawia swoje oprogramowanie dokładnie odwrotnie niż robi to Google psując Androida. Mam nadzieję, że majowej aktualizacji Androida Q rozwiążą chociaż problem ubijania aplikacji chociaż pewnie się niepotrzebnie łudzę, bo to mechanizmy zaimplementowane celowo w odpowiedzi na głosy blogerów, dla których nawet 16h sot to byłoby za mało aby telefon wytrzymał im do końca dnia bez ładowania.

 • M Tidal

  A mogliby zrobić bym mógł wybrać które programy maja mi się automatycznie aktualizować a które nie
  Np nie chce aktualizować (filmy, książki i inne duperele od Google a chce aktualizować (aplikacje bankowe )

  • Michał Sobierajski

   Wydaję mi się,że każda aplikacja ma taką opcję. uploads.disquscdn.com/image…6c5aa0.png

   • M Tidal

    uploads.disquscdn.com/image…67daeb.png

    jak zaznaczysz w jednej apk to i tak włączy Ci we wszystkich .
    Wkurza mnie też to że jie ma sortowania na gogle drive wg rozmiaru, chcą by kupować miejsce na ich dysku .
    Jedna wielka mafia

  • Konrad

   Jeśli nie chcesz aktualizować tych aplikacji to ich pewnie nie używasz. Jeśli ich nie używasz to możesz je po prostu wyłączyć. Taka opcję mają praktycznie wszystkie aplikacje od Google. Po wyłączeniu przestaną się aktualizować. uploads.disquscdn.com/image…86e473.jpg

 • DoomBringer_666

  Będzie jak zwykle, Google przygotuje ciekawe rozwiązanie, a większość producentów je zablokuje bo ”doświadczenie klienta”, „brak możliwości zastosowania w starszych modelach”,”niezgodność z czymś tam”. Ale fajnie, że próbują 🙂

 • Hmmm…

  Powinno to być w takiej formie: instaluje się sam czysty system Android + w zależności od komponentów pobierane są sterowniki + oprogramowanie producenta (nakładki, ikony, aplikacje itd.) uszykowane pod daną wersje systemu. Producenci powinni także dążyć do standaryzacji tak aby nie tworzyć na nowo koła w każdym nowym telefonie a wszystko działało by tak że nie ważne czy procesor to kirin czy snapdragon – Android „umiałby się z nim dogadać”. Dodatki w usprawnieniu, działaniu, wydajności byłyby pobierane w oprogramowaniu producenta. To byłoby do wykonania ale wszystko zależy od dobrej woli Googla i producentów telefonów.

 • Alex

  To wszystko brzmi cudownie. Ale czy jest to w ogóle wykonalne? W sumie fajnie by było oddzielić sam system od nakładek producentów i aktualizować samego androida bezpośrednio z Google Play. Tylko co z różnymi procesorami? Sterownikami? Kto miałby się tym zajmować? Google? Gdyby był jeden procesor i jeden układ graficzny to luz. Ale mamy przecież kiriny, mamy exonosy, mamy inne możliwości. Więc interesuje mnie jakby to technicznie miało wyglądać. Taka wizja jest genialna ale czy jest to fizycznie możliwe do zrealizowania?

  • Ju4as

   Wszystko jest możliwe choć tak jak piszesz czasem może sprawiać to więcej kłopotów niż pożytku aka aktualizacja pod procesory i inne funkcje w tel.

  • Konrad Uroda-Darłak

   A Windows to niby co? Jasne, idealnie nie jest, ale jest to wykonalne 🙂 Poza tym, właśnie w tym celu powstał Project Treble i partycja VENDOR.

   • Alex

    W sumie masz rację. Jeśli na podobnej zasadzie miałby działać Android to miałoby ręce i nogi. A jak z nakładkami? Przecież takie emiu, miui czy też one ui muszą być jakiś przystosowane do nowego androida. Załóżmy masz na telefonie miui w wersji 10. Wychodzi nowy Android Google go udostępnia. Instaluje i co? Skoro dana nakładka nie jest do tego przystosowana to jak to ma działać?

    • Konrad Uroda-Darłak

     Nie są obecnie dostosowane. Wystarczy, że Google zmieni zasady, to producenci BĘDĄ MUSIELI je dostosować. Wbrew pozorom to nie są rzeczy nie do przeskoczenia 🙂 Już teraz przecież można odpalić sGSI MIUI czy innego OneUI na telefonach wspierających Project Treble – z różnym skutkiem zależnie od posiadanego szczęścia, ale jednak.

   • mozilla007

    Jak takie maja być aktualizacje jak na windowsie, to ja dziękuje za uległoby telefon.

    • Anonymous

     Android działa na linuxie więc wiele rzeczy da się zaktualizować pomijając potrzebę zrestartowania telefonu i nie będzie to działało tak źle bo będziesz mógł coś robić na telefonie w chwili gdy będzie się aktualizował

  • http://fb.com/ranDungeon ГАСООП

   To już jest możliwe (oddzielenie androida od nakładki i sterowników producenta) ale nikt z tego nie korzysta, nawet marki takie jak oneplus

  • wielku

   Jest wykonywalne bo Android Wear właśnie tak dostaję nowe funkcje normalnie masz apke „WearOS” i się aktualizuje


reklama