poniedziałek, 1 kwietnia 2019, Dawid Bonkowski

Meizu 16s oszałamia wyglądem i wydajnością. Xiaomi i Samsung mają się czego bać

fot. Geekbench
fot. Geekbench
 • Jumperone

  „Jej trzonem jest ośmiordzeniowy Snapdragon 855, czyli obecnie najmocniejszy procesor stworzony dla urządzeń mobilnych.”

  ekhm a A12 od Apple?

 • adonim

  To teraz taniej będzie można wyrwać Meizu 16th. Tylko szkoda, że nie można tam customromów wgrywać (jak na razie).

  • cyc997

   Meizu właśnie przez słaby soft odpada u mnie w przebiegach I jeśli miałbym coś od nich kupić to tylko pod customy, a jak robią z tym problemu to nie ma sensu nawet brać pod uwagę

   • Mortimer

    Mógłbyś napisać coś więcej o oprogramowaniu Meizu?
    Serio jest z ich softem taki problem, czy uwierają Cię chińskie nakładki w ogólności i odrzucasz Meizu, bo systemowo jest zbyt podobne do MIUI, EMUI i innych tego rodzaju?
    Pytam, bo od circa 3 lat używam urządzenia z serii Redmi i taki rodzaj wszystkomającej nakładki mi odpowiada. Przymierzam się niespiesznie do zmiany telefonu, może i nawet na taki z nieco wyższej półki (tu muszę dojść do porozumienia z moim wewnętrznym księgowym, który uparcie mi przypomina, że telefon za 1000 złotych nie będzie działać zauważalnie gorzej od tego 3-krotnie droższego). Ten nowy Meizu byłby dobrym kandydatem (ekran bez dziurek, notchy i innych abominacji, a do tego w miarę sensowna bateria), o ile się okaże, że nie ma jakichś dyskwalifikujących cech (jak zabugowany soft, na przykład).

    • Łukasz Florkowski

     Flyme OS nie jest zły jeżeli chodzi o wygląd i funkcjonalność ale gorzej jest z optymalizacją i tłumaczeniem do tego błędy. Przynajmniej kiedyś tak było.

    • cyc997

     Bardzo lubię miui, nawet aktualnie używam. Flymeos odpada przez:
     1. Ogólny burdel – wszystko naprawdę dziwnie umieszczone
     2. Błędy w tłumaczeniu
     3. Mało spójny interfejs – niektóre rzeczy ogromne, inne malutkie itp
     4. Bardzo słabe wsparcie
     Jak jest z bugami obecnie to nie wiem, kiedyś ich nie brakowało, natomiast dopóki meizu nie poprawi wyżej wymienionych wad to nawet nie chce sprawdzać. Weź coś od xiaomi, Huawei, oppo, Vivo, one+ a meizu to tylko pod custom romy bo samo wykonanie jest spoko ale soft tragedia.

    • Wojtek

     poprawki bezpieczeństwa październik 2018, dużo błędów w nakładce, wersja global odpuszczona, wersja A ( Chińska dostaje regularnie updaty).


reklama