, Newsy Sony Telefony

Sony zrezygnuje z serii Xperia Compact z jednego powodu

Sony Xperia 10 Plus / fot. gsmManiaK.pl

Sony Xperia 10 Plus / fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Joorre

  I mizerną sprzedaż bo już mało kto kupuje tak małe telefony

 • Filip Recki

  Mnie tam przekonuje.

 • Jaroszek Poncyk

  I po co od razu atak bez jakiejkolwiek dozy argumentów czy nawet minimalnej chęci rozmowy na poziomie?
  Wyraziłem swoje zdanie i tyle, normalna demokratyczna sprawa.
  I tak między nami, wolę bojówki i joggery więc o miejsce w kieszeniach się nie martwię- w odróżnieniu od ciebie jak widać. w rurkach ciężko się chodzi po schodach, nie mówiąc o innych czynnościach.

 • Rafał Sadowski

  Szkoda ☹️ liczyłem na to że Sony jeszcze coś wypuści w wersji compact no cóż widocznie teraz już wszystkie marki smartfonów stawiają na wielkość a szkoda ☹️

 • Mortimer

  Może Sony przeprowadziło jakieś badania, z których wynika, że gros nabywców ich telefonów używa swoich urządzeń do oglądania hollywoodzkich (bollywoodzkich ;-P) hitów, w związku z czym potrzebują ekranu „kinowego” w telefonie…
  Z punktu widzenia osoby, dla której smartfon jest kieszonkowym komputerem/terminalem internetowym, takie proporcje ekranu nie są najszczęśliwiej dobrane.

  • Piotr Zet

   A miałeś w ogóle ten telefon w dłoni?

   • Mortimer

    Zastanówmy się. Skoro to urządzenie jeszcze nie trafiło na rynek (a ja mieszkam w Polsce, nie w Japonii i nie jestem pracownikiem R&D działu telefonii komórkowej formy Sony; serio, nie jestem ;-P), to logika podpowiada, że bez wątpienia miałem je w dłoni.

    PS. Miałem w dłoni różne telefony. Mój wniosek z tego „mania w dłoni” jest taki, że nadmierne wydłużenie ekranu mi przeszkadza w użytkowaniu. Sony „idzie” obecnie w kierunku wydłużania swoich nowych modeli w stopniu większym, niż ma to miejsce w przypadku modeli różnych producentów obecnych już na rynku i dopiero nań wchodzących. Stąd – nawet bez „mania w dłoni” nowych telefonów Sony mogę mieć niebezpodstawne wyobrażenia odnośnie wygody ich użytkowania.

    • Piotr Zet

     Telefony 21:9 można już trzymać w dłoni. Korzystanie z tego jedną ręką nie jest wygodne gdy coś jest u góry jednak przez to że są węższe lepiej leżą w dłoni. „Normalnych” telefonów i tak się jedną dłonią nie używa więc jakie to ma znaczenie czy jest 21:9 czy nie?

     • Mortimer

      Cóż, „ten telefon” w kontekście artykułu o Xperii 4, oznacza Xperię 4, nie „jakikolwiek telefon o ekranie 21:9”.

      Różnica jest w odmiennej organizacji ekranu. Nieco bardziej „kwadratowe” proporcje dają – w zależności od tego, jak się trzyma – szerszy lub wyższy ekran, a więc większą czytelność wyświetlanych treści.

 • Maniek

  Te nowe Xperie wyglądają jak piloty do telewizora.

 • Jaroszek Poncyk

  Wymiary huaweia p20 i honora 10. Z kompaktami nie ma zbyt wiele do czynienia, po prostu telefon o mniejszej przekątnej.
  Swoją drogą nie wyobrażam sobie telefonu 18×9, 19×9, 21×9 w wersji z ekranem np. 5.2″.
  szerokość i długość telefonu fajna, ale ilość treści mizerna na ekranie.
  Sam zaczynam myśleć nad ściągnięciem honora note 10 z ekranem 6,95″ bo wyświetlacze w p20 i honorze 10 zaczynają się robić małe zwłaszcza na podzielonym ekranie.

  • Filip Recki

   Huawei P20 – szerokość prawie 71 mm. To jednak wg mnie totalnie co innego niż 65 mm Compactów.

   • Jaroszek Poncyk

    Masz rację, na szerokość nie, na długość już tak kolorowo nie jest, bo tak naprawdę (gdyby nie szerokość) to ta xperia jest jak full size z ekranem 6″ co dla wielu nie ma nic wspólnego z wersjami mini.
    150mm długości jak na kompakt to i tak spore rozmiary, gdzie poprzednie xperie miały po 130-135mm co było świetne, przyjemnie się takiego telefoniku używało swego czasu. (krótko bo krótko z5 compact)


reklama