, Newsy Orange

Orange tłumaczy różnice pomiędzy światłowodem a internetem światłowodowym

Światłowód

fot. Orange


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Michał Kopera

  Nie wiem czy tak zakładają światłowody na zadupiach – chyba że tam gdzie mają dofinansowanie unijne, dwa lata temu przeniosłem sobie firmę na „wieś”, bo już mnie podatki dobijały, chciałem internet od orange, i owszem podłączyli ale parametry były delikatnie mówiąc do bani, okazało się że mam 5 km do centrali i na starej miedzianej magistrali, odstapiłem wtedy od umowy i znalazłem lokalnego dostawce, arimax.pl, czego nie żałuję, bo naprawdę fajnie działa, a orange po dwóch latach nadal nie zmodernizował linii.

 • Paulina Zawadzka

  My zmienilismy na łacze symetryczne od airmax.pl www.operatorzy.net.pl/opinie/AirMAX.pl
  z ora…..caly czas były problemy. Od 6mcy wszystko działa stabilnie
  cena dobra usługi profesjonalne także jestesmy zadowoleni.
  Pozdrawiam

 • Dominik Prasełek

  Ja tam w ogóle zdecydowałem się na ten internet symetryczny www.inea.pl/ofert…e/internet i to była dobra opcja – szybki, stabilny, dobra firma. nie mam problemów i stresów

 • Rafal Wlodarczyk

  Ja mam kablowe na koncentryku 600mbit i tyle jest, nawet jeśli podzielę to łącze na 10 klientów to oni też będą mieć po ok 600. Panowie to tak nie działa że 600/10 czyli po 60 😃😃

 • Adam

  Może czegoś faktycznie nie zrozumiałem, ale przeczytałem drugi raz i dajesz cytat mówiący o świetle tylko do budynku, (czyli FTTB), a potem piszesz, że „nie wiesz gdzie takie rozwiązanie” i że z 5 lat temu „miałeś doprowadzony do mieszkania” w taki sposób, że sugerujesz jakby była to jedyna możliwość albo fakt, że jak Ty tak miałeś, to jest to – jeśli nawet nie jedyna – co najmniej marginalna opcja.
  W innym wypadku w ogóle nie widzę sensu wypowiedzi odnośnie artykułu. Bo co mi/nam po informacji, że 5 lat temu tak miałeś? Dać się wtedy też dało, tak jak da się dziś, lecz nie wszyscy doprowadzają w ten sposób.
  Chyba, że „nie wiem gdzie” miało być zapytaniem o operatora – w takim razie np. UPC, Netia również w części przypadków dostarcza jedynie do budynku, zależnie od lokalizacji i dostępnej infrastruktury.
  Jeśli chodzi o coś innego, możesz wyjaśnić.

 • Adam

  Ot zwykly FTTB?
  Dosyć powszechne rozwiązanie. Fakt, że Ty miałeś 5 lat temu FTTH, nie oznacza, że nagle jest to jedyna używana możliwość…

 • Pandemur

  Może niech zacznie się chwalić jak marnie idzie Orange rozbudowa światłowodu. Potrafią od podstaw założyć cała strukturę światłowodu w zadupiu z 4 domami na krzyż a 40 000 osób mają gdzieś pomimo zgłoszeń.

 • Laszlo

  Niech się Orange tak nie chwali bo na tym jednym kablu dostarcza tylko 2,5gbps a jak każdy z tych 64 zamówi tylko 100mbps i jednocześnie zacznie katować różne vod… Huhu…

 • Szymon Turek

  Czyli tylko FTTH to prawdziwy internet światłowodowy? To poczytajcie o FTTB. A w dodatku i tak internet do komputera z ich routera dociera przez miedź/WiFi. Bo jedyny internet złożony tylko że światłowodów to FTTD.

  • Seba Stian

   Nie

 • Z buta

  Zacznijmy od tego że na 99% nie masz sprzętu dostosowanego do takiej prędkości. Jak znam życie wifi na 2.4 ustawione… Speedtest pokazuje prawdę bo do gniazka transfer jest ok… problem masz ty z marnym sprzęten

  • aga

   Poczytaj na forum i w necie że osoby które mają 100 lub 300 ta mają takie same problemy . Czyżby według ciebie mieli złe ustawienia i marnej jakości kompy …

   • Adam

    Mam światło od Orange, którego się obawiałem po opiniach. I jakoś zarówno w speedtestach bez problemu, jak i yt, (na które było właśnie najwięcej narzekań) bez problemu od razu wybiera 4k, (jeśli dostępne) i buforuje na tyle w przód, że nic się nawet na chwilę nie tnie. Podobnie nie ma problemu z pobieraniem np. ze Steama czy serwerów Rockstara, także z niektórych hostingów bez sztucznego limitu prędkości.
    Tyle, że po kablu i do gigabitowego ethernetu.

    PS Najgorsze ścierwo to było UPC, które po podpisaniu umowy wtedy jeszcze na 500 dostarczyło mi całe oszałamiające 15-25 Mbit/s… Czego trochę nie rozumiałem, bo przy 250 miałem ok. 200-215 Mbit/s, ale praktycznie co drugi dzień jakieś problemy – to awarie, to u mnie zaniżony download lub całkowity brak usług, tylko na jakieś 3-4 miesiące przed końcem umowy było w miarę okej, czyli góra 1 problem na miesiąc.

  • Seba Stian

   Zgadza się

 • aga

  Czemu ten Pan nie chwali sie jakie lagi sa na tym światłowodzie? , dlaczego są drastyczne ; spadki ; w dostarczanym światłowodzie itp. Poczytajcie posty na forum Orange chociaż wydaje się że te nie wygodne długo tam nie wiszą.

  • Seba Stian

   Nie ma Łagów na światłowódzie. Coś masz mówiąc….. Do wymiany

 • Seba Stian

  A i jaki to jest ten nie prawdziwy światłowód ?????? Panie rzeczniku przewód światłowodowy ten który trzymał Pan w ręce to patchcord światłowodowy prawda!!!!!!!!!!!!

 • Seba Stian

  Teraz pytanie do Pana Rzecznika z Orange skąd ma Pan taką informację albo kto Panu powiedział że światłowód trafia odrazu do mieszkania?

 • Seba Stian

  Dwa do wzmocnienia sygnału są urządzenia, mówi się o nich repetry. Jesli chodzi o tv w usłudze światłowodu to jest pewnien wyjątek że tv może iść po koncentryku ale to tylko tv. Nic więcej.

  • Z buta

   Repetery to bardzo zły pomysł. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Możesz mieć super światłowód, 10 repeterów i? słaby transfer. Poczytaj o sieciach mesh, zrozum różnicę między mesh a repeterami, potem pisz…

   • Seba Stian

    Właśnie czy wiesz o czym piszesz??? Czy wiesz co to repiter?????!!!!! Transfer a o jakiej technologii piszesz??? Akurat o tym Pan z Orange mówił i się zgadza.

    • kamil7430

     Po pierwsze, to zejdź trochę z ilości wykrzykników bo aż oczy bolą.
     Po drugie, nie jest tajemnicą że każdy taki repeater powoduje pewne opóźnienie i spadek prędkości internetu – wszak każdy z nich po kolei musi odebrać sygnał, przetworzyć go i nadać ponownie… A potem płacz że ten Orange to taki zły i niedobry

 • Seba Stian

  Miszcz nie wiem skąd taka opcje wziąłeś ale albo z księżyca albo komosu. Jeżeli masz światłowód to jeśli chodzi o sam tylko mówię o i ternwcie idzie po patchcordzie światłowodowy do Onta. Z onta jak ktoś sobie chce to prowadzi się skretke np do routera w miejscu do którego nie docierasyganal WiFi

  • Laszlo

   Do budynku dociera sygnał z portu pon i w Orange maksymalny split to n64. A co Ty tam w mieszkaniu masz to co innego. Dlatego tak wszyscy narzekają na to ftth. Jak jest duże obłożenie to ta sieć siada. A wiem bo od dawna ją buduje i montuje.
   Also sami czasami pchamy internet po miedzi za pomocą g.fast mogliby o tym wspomnieć jak już się tak tego fttb uczepili.

 • Ju4as

  A dodzwonić się na infolinię to cud jak ten Internet 😂

 • Krzysztof Wichrowski

  bla bla bla


reklama