, Newsy Telefony Xiaomi

Xiaomi Mi 9 wyprzedany w Polsce w ciągu jednego dnia! Konkurencja może zazdrościć

Fot. Xiaomi

Fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Jakub Skrzypek

  Już sobie wyobrażam, jak wychodzisz ze znajomymi w piątkowy wieczór na miasto z lustrzanką, żeby sobie przy okazji pyknąć parę fotek na pamiątkę, jak się przytrafi coś zacnego 😀 Bo ja na przykład lustrzanki na takie okazje nie biorę, od tego jest aparat w telefonie. I fajnie, gdyby te nasze wieczorne zdjęcia miały możliwie najlepszą jakość. Poza tym ostatnio stwierdziłem, że nawet turystyka ze smartfonem zamiast lustrzanki jest przyjemniejsza. Już nigdy więcej wieczornego taszczenia lustra po uliczkach Barcelony, po piaszczystych plażach Tajlandii, czy skalistych wybrzeżach Krety… Dobry aparat w komórce to podstawa.

 • Adam A.

  A którą to lustrzankę kupisz, plus obiektyw oczywiście, geniuszu propagandy i manipulowania? Podaj też gdzie. Chętnie kupię lustrzankę w tak niskiej cenie.

 • jarek p

  Lustrzanka z zestawem kosztuje od 5 tysia w górę więc o czym wy tu piszecie?

 • jarek p

  To ja wybieram a9 od samsunga

 • Krzychu

  A będzie działać w końcu GPS tak jak powinien?

 • Malkolm

  Zgadzam się dobry aparat fotograficzny sprawdzi się w każdych warunkach ale smartphone flagowe już robią całkiem dobre fotki za dnia i są bardzo mobilne.

 • Marek zawadzinski

  Po poziomie dyskusji widać kto kupuje te xiaomi dzieci ok lat 10

 • Malkolm

  Zrozum pustaku że stabilizacja optyczna obrazu ma znaczenie,nawet nie trzeba kupować i wiadomo że zdjęcia w ruch będą rozmazane.

  • Bartosz Sztaba

   W dzień stabilizacja nie ma aż tak wielkiego znaczenia o ile nie robisz fikołków przy robieniu zdjęć. Wiem bo sam mam telefon bez stabilizacji aparatów a mimo to w jasnym świetle nadal robi ładne zdjęcia mimo trzech lat na karku. Gorzej w nocy… w pseudo trybie nocnym dodanym przy którejś tam aktualizacji aparat podbija sztucznie wartości i może miało by to jakiś sens gdyby nie brak stabilizacji bez której wychodzą jakieś tragiczne buchomazy. Wszak dobry tryb nocy w P20 Pro i podobnych telefonach działa min. dzięki bardzo dobrej stabilizacji.

   • Malkolm

    W dzień stabilizacja ma też znaczenie wystarczy że obiekt się poruszy intensywniej i już po fotce a tak zgodzę się z tobą jeśli chodzi o nocne fotki, stabilizacja ma kluczowe znaczenie.P20 jest bardzo dobrym przykładem.

    • Paweł

     Czekaj, czekaj, twierdzisz że to obiekt fotografowany ma wpływ na OIS? Czyli według Ciebie OIS podąża za obiektem? XDD
     Tylko się nie wybieraj bo tak napisałeś xD

     • Malkolm

      Jak nie poruszający się szybko obiekt ma wpływ lub jak sam stabilnie nie trzymasz smartphone, słabe warunki oświetleniowe to co innego ma wpływ ma na stabilizację optyczną.

     • Paweł

      Po 1- pisz proszę Cię po polsku bo nie sposób cię zrozumieć.
      Po 2- OIS stabilizuje ruch/drgania tylko i wyłącznie urządzenia. OIS nie ma bezpośredniego wpływu na fotografowany obiekt. Nie sprawia, że ten magicznie się zatrzymuje czy cokolwiek lol.

     • Malkolm

      Głupoty piszesz i jesteś zakręcony jak mało kto , OIS ma wpływ na to że obiekty ruchome na zdjęciu w fazie końcowej są mniej rozmazane. Co twoim zdaniem OIS ma zatrzymać obiekt. Halo tu Ziemia.

     • bylekretwhite

      Chłopie głupoty piszesz i nie przyjmujesz uwag innych do swojej pustej lepetyny. Jezeli nie masz OIS, to nie ma znaczenia czy obiekt jest w ruchu czy też nie. Jak ma być rozmazany to taki będzie, a OIS nie pomoże.

     • Malkolm

      Czyli masz bardzo mały iloraz inteligencji jak tak twierdzisz że OIS nie redukuje rozmyciu obiektu w ruchu.
      Czyli do czego twoim zdaniem jest OIS ? Najlepiej nie pisz już w necie.

     • Jakub Skrzypek

      OIS służy do stabilizacji drgań aparatu. Brak OIS powoduje, że jeśli drżą Ci ręce podczas wykonywania zdjęcia, zwłaszcza takiego, w którym konieczny jest długi czas naświetlania (czyli w gorszych warunkach oświetleniowych), to zdjęcie wychodzi rozmazane. OIS to mechanizm pozwalający kompensować niepotrzebne drgania aparatu,dzięki czemu możliwe jest utrzymanie soczewek w stałym położeniu podczas naświetlania. Jest to bardzo fajna technologia, ale dziś elektroniczna stabilizacja obrazu, czyli EIS, a zwłaszcza jej bardziej zaawansowana wersja tzw. AIS (Artifical Inteligence Stabilization) pozwala osiągać efekty zbliżone do tego co daje OIS.
      Różnica polega na tym, że w przypadku OIS utrzymywanie stałego kadru odbywa się już dzięki ustabilizowaniu optyki aparatu, natomiast w przypadku EIS, bądź AIS kompensacja drgań następuje w czasie rzeczywistym w procesorze, który analizuje obraz naświetlany na matrycy i w przypadku wykrycia ewentualnych poruszeń dokonuje odpowiedniego przesunięcia danej fazy naświetlania na ostatecznym zdjęciu.
      Zaletą OIS jest to, że opiera się na działaniu praw fizyki, których nie da sie oszukać, dzięki czemu wyniki takiej stabilizacji są pewniejsze i przewidywalne, natomiast EIS oraz AIS działają w oparciu o algorytmy komputerowe, które niestety czasem są niedoskonałe. Minusem OIS jest natomiast mniejszy zakres drgań jakie są możliwe do zredukowania w stosunku do drgań, jakie jest w stanie skompensować EIS oraz AIS. Teoretycznie najlepsze efekty powinno dawać połączenie obu technologii, ale w praktyce wcale tak nie jest, gdyż analiza obrazu przez EIS (AIS) bez względu na to czy był on wcześniej ustabilizowany optycznie, czy też nie, daje w zasadzie identyczne rezultaty.
      Mam nadzieję, że komuś się przydadzą moje wyjaśnienia, np. Malkolmowi 🙂

     • Malkolm

      Dziękuję bardzo fachowo to odpisałeś potwierdza to co wcześniej pisałem o OIS.

     • bylekretwhite

      Zrób eksperyment. Stań na ulicy (może być w dzień, może być w nocy), ustaw aparat/smartphone na statywie, czas ekspozycji na kilka sekund, po czym zrób zdjęcie jadącego auta (OIS nie ma tu nic do rzeczy, powinien być wyłączony). Samochód na zdjęciu będzie rozmyty. Powtórz to samo z włączonym OIS – jak sądzisz – OIS zredukuje w cudowny sposób rozmycie auta? Nie ma szans, samochód na zdjęciu będzie wciąż rozmyty.
      Za Wikipedią „Stabilizator obrazu – układ zapobiegający poruszeniu zdjęcia wynikającego z drżenia aparatu przy długich czasach naświetlania, drgania obrazu nagranego kamerą albo oglądanego przez lornetkę. Pozwala zrezygnować ze statywu lub wysokiej czułości filmu/matrycy (wysokiego ISO).”
      Chodzi o to, że OIS stabilizuje drgania twojej ręki (aparatu/smartphona), a to, czy obiekt stoi w miejscu czy się porusza nie ma znaczenia, ponieważ OIS kompensuje drgania twojej ręki, a nie ruch obiektu.
      Dziwi mnie to, że nawet nie chce ci się zgłębić tematu, poczytać na forach czy portalach stricte związanych ściśle z fotografią. Raz, że nie masz o fotografii pojęcia, dwa że obrażasz ludzi, trzy że wypisujesz głupoty.
      Wytłumacz mi, co masz dokładnie na myśli twierdząc, że OIS redukuje rozmycie obiektu w ruchu. A później zrób eksperyment, o którym napisał powyżej, obejrzyj zdjęcia i przemyśl temat.

     • Malkolm

      Wariat jesteś rozwijasz to co ja już Ci prosto napisałem. Kto lata teraz ze statywem. Człowieku obudź się.

     • bylekretwhite

      Czego byś nie napisał to gimbus nie zrozumie. Nie wie co to przysłona i czas otwarcia migawki. Nie rozumie i nie zrozumie, bo się zafiksował w swojej glupocie.

     • Jakub Skrzypek

      Bekeę mam z Malkoma 😀

   • Jakub Skrzypek

    W Mate 20 Pro nie ma optycznej stabilizacji obrazu w głównym aparacie, a mimo to mamy do czynienia z najlepszym smartfonem do zdjęć na rynku, również do zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. Poziom w zasadzie ten sam co P20 Pro, a lepszy niż Galaxy S10, które optyczną stabilizację posiadają. Dziś sztuczna inteligencja świetnie radzi sobie ze stabilizowaniem obrazu, więc optyka nie jest aż tak potrzebna. Nadal optyczna stabilizacja daje jeszcze dodatkowe zakotwiczenie obiektywu w stałym punkcie, ale i bez tego współczesne aparaty radzą sobie z drganiami nawet podczas kręcenia filmów.

 • tom

  Kłania się zasada zachowania energii 😉
  Każde światło, mówiąc niefachowo, nieważne czy to jest podczerwień, czerwień czy fiolet jeżeli zostanie zabsorbowane przez materiał to zamieni się w ciepło. Podobnie jak zauważyłeś mikrofale. Woda absorbuje mikrofale i stąd się ogrzewa. Naczynie absorbuje znacznie słabiej więc się ogrzewa znacznie słabiej, ale sie ogrzewa. Laserem nie można świecić po oczach dlatego, że na bardzo małą powierzchnię siatkówi pada wiązka o dużej mocy i następuje przegrzanie i uszkodzenie oświetlonego miejsca.
  I zupełnie nieistotne jest czy jest to wiązka podczerwieni, czerwona czy niebieska. Każda zniszczy oko. Jeżeli założysz okulary pochłaniające UV i oświetlisz je laserem o odpowiedniej mocy to szkło po prostu się stopi. Oko ocaleje pod warunkiem, że filtr jest doskonały. A poniewaz takich nie ma to może również dojść do uszkodzenia oka.
  Co do prądu masz rację. Jeżeli wsadzisz faceta do wanny z wodą i włożysz do niej odpowiednio duże elekrody to nawet 24 wolt bedzie śmiertelne.
  Ciało ludzkie ma opór ok 10000 Ohm jeżeli uwzględnimy naskórek. jeżeli wbijemy igły to opór między nimi wynosi pewnie z 1000 Ohm. Paralizator ma rezystancję wewnętrzną wynoszacą wiele MOhm stąd napięcie nawet 25000V skończy się tylko bólem. Ale jeżeli naładujesz kondensator do napięcia 10.000V i dotkniesz jego końcówek mokrymi rękami to gwarantuję ci ze tego nie przezyjesz. Jeżeli dysponujesz silnym żródłem 1000000V i dotkniesz do niego rękami (co oczywiście ci się nie uda bo wcześniej zabije cię iskra) to przez twoje ciało popłynie prąd 1000000 V/10000 Ohm = 100A. W twoim ciele wydzieli się moc 100A * 1000000V czyli 100MW. Czyli w krótkim czasie przyjmiesz na klatę energię zdolną zasilić miasto 😉 Jeżeli będziesz dobrze trzymał to w sekundę zamienisz się w popiół 😉 Czego oczywiście ci nie życzę, ale jak byś chciał spróbować to pamiętaj, że je tego nie mówiłem 😉

 • maniek

  Wydawać na telefon 4 tyś. trzeba być idiotą. A i nie zapomnij że za parę miesięcy wyjdą nowe flagowce tak że szykuj 5-6 tysięcy.,😂😂😂😂😂

  • Mariusz Głowacz

   Są tacy co wydają i dla nich to jest nic i pewnie kogo stać to nie patrzy na cenę. Dużo flagowców idzie na firmy

  • Malkolm

   Kupuje nowego flagowca raz na rok półtora i to mi wystarczy. Bądź kulturalny każdy ma wybór i na co go stać. Negujesz jakość i profesjonalizm cena z reguły to odzwierciedla. Jeździłeś nowym Mercedesem i nie widzisz różnicy np od Opala za 70 tyś?.

  • marek1908

   Jak ktoś jest biedakiem i nie stać go na markowy sprzęt to zawsze będzie zazdrościł tym co ich stać tak jest że wszystkim np. Po co idziesz do knajpy żeby napić się piwa za 6 zł jak w sklepie kupisz za 3 to jesteś idiotą .
   Widać twoją inteligencję równą zeru każdy kupuje to na co go stać i co się podoba idioto .
   Zarabiam tyle że stać mnie na to żeby co roku wymieniać telefon na nowy i nie powinno nikogo interesować na co wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze

 • The Devil

  Tak fakt, dla mnie procesor ma duże znaczenie i pusta nakładka a nie zatopiona w bloatwearze.
  Mówię o swoim punkcie widzenia, dla mnie o kartach pamięci w 2019 ludzie powinni zapomnieć. Brak jacka to powinien być już standard wszędzie.
  Brak wodoodporności faktycznie na minus ale mi osobiście przynajmniej w żadnym stopniu to nie przeszkadza.
  Dobra jakość rozmów to nie mi oceniać bo równie jak Ty nie trzymałem tego telefonu w ręku nawet, więc nie zamierzam popierać coś nie mając doświadczenia ani dowodu, zresztą chyba jedynie osoby naiwne kupujące redmi mogły taki problem uświadczyć.
  Słuchawki to nie wiem która firma smartfonowa ma dobre. Samsungowe miałem i są patrząc na prawdziwe słuchawki przeciętne, Apple ssie pod tym względem. Może ja mam jakiś wyszukany słuch, to przepraszam ale to, że nie dorzucają do telefonu no to eh, jak ktoś nie lubi słuchać muzyki na dobrym sprzęcie to w zestawie z jakimkolwiek smartfonie i tak dobrych słuchawek nie znajdzie. Aczkolwiek fakt, komuś może to przeszkadzać.
  Nakladka miui jest dobrze przetlumaczona, oczywiście patrząc na xiaomi.eu chociaż i global jakoś bardzo nie odstaje pod tym względem.
  O aparacie nie będę mówił bo wszem i wobec świadome jest to, że xiaomi jest w tym słabe aczkolwiek jakiejś tam części ludzi i tak będzie odpowiadać bądźmy szczerzy, zdjęć z telefonu nie sprzedajemy ani nie robimy z nich fototapety.
  A ostatnie Twoje zdanie idealnie podsumowuje to co ja miałem na myśli, że za 2000 zł, ma to co powinien mieć i wydajnościowo krokiem nie odstaje a czasem i przewyższa a de facto w obecnych czasach to właśnie prędkość ma znaczenie bo żyjemy prędkością

 • Andrij Elvis

  Nie jest wodoodporny. Dziękuję nie skorzystam…

  • Kamil Kolontaj

   Sony miał tez flagowe wodoodporne smartfony a potem masa ludzi oddawała na gwarancje bo zalane były a potem gwarancje były odrzucane że to nie ich wina .

   • Andrij Elvis

    U mnie miłość do Sony się skończyła na Z3.

 • The Devil

  XD to powoli standard i nim będzie a dla Ciebie śmiech na sali

  • n8n8n8n

   To samo gimby mówiły przed premierą Galaxy S9 i S10, nadal mają 3.5mm Jack. Pozbywanie się tego rozwiązania to jak pokazujs statystyki strzał w kolano 🙂

 • tom

  I powyłączaj wszystkie routery !!! 😉
  A, i mikrofala … 800W czystego zła. Wstęgi boczne itp … aż strach sie bać żeby o tym myśleć 😉

 • Artur

  Gdyby baterie mial 4000mAh…
  Chyba kupie po prostu redmi note 7 i z glowy

 • tom

  No wiem przecież że inne fale ale jak to wyjaśnic inaczej jak na przykladzie. Chodzi o wielkość mocy. A jedno i drugie to to samo tylko inny zakres.

 • xAnubiSx

  Stary numer…. darmowa reklama

 • Direct

  A co Ci się zrobiło z A2?

 • Symbianix

  To będzie zawsze tylko Xiaomi i nic poza tym, ja tam wolę Note 9

 • Tadeusz Polar

  Tylko że ta 855tka jest bardzo ograniczona jeśli chodzi o UE capability – nawet względem tego samego układu oferowanego przez Samsunga. Z czegoś niska cena musi się brać

  Oczywiście i tak możliwości (nawet ograniczonego) cat20 w Europie długo jeszcze nie wykorzystamy.

 • Chris_Peter

  Pierdolenie.
  Numer stary jak świat. Rzuć 20 sztuk na sprzedaż i obserwuj jak spuszczają się nad tobą wszystkie serwisy świata robiąc ci darmową reklamę. To samo tyczy się wszelkich „magicznych” promocji.

 • Daniel Swoboda

  Wcale nie jest osamotnione w tworzeniu flagowcow za mniejsze pieniądze. Mamy jeszcze Oneplusa, Vivo czy Meizu.

 • Levi

  Ja czekam na pierwsze testy i prawdopodobnie zakupie mi9

 • https://twitter.com/Rafee_PL Rafi X

  Każdy model można szybko wyprzedać. Pewnie wiecie w jaki sposób.

  Ile sztuk tego modelu było dostępnych w sklepach na rynkach całego świata?

 • razr

  Tak jak Mi 8 nie przypadł mi do gustu z racji braków dla mnie kluczowych tak ten ma to wszystko co dla mnie osobiście ważne tzn Amoleda, czytnik w ekranie, super szeroki kąt, bezprzewodowe ładowanie, nfc i jest w dodatku bardzo ładny 😉 szapoba Xiaomi

 • Michael Wolf

  Co by nie mówić – ten telefon może się okazać naprawdę hitem sprzedaży, tym bardziej, że Xiaomi mówi oficjalnie o podniesieniu cen swoich kolejnych produktów (co jest też niezłym chwytem marketingowym, chociaż zapewne niejednego zmartwi)… Wyposażony jest bardzo solidnie, brak wodoodporności to dla większości ludzi niewielki problem, a cena faktycznie daje do myślenia…

  Ja mam zamiar kupić Nokię PureWiev, bo akurat ten flagowiec mnie interesuje, ale przyznaję, że Xiaomi zapowiada się super 😎❗

 • Rafal Szy

  Fajnie, tylko przy tym rozmiarze wyświetlacza i bebechach bateria marne 3300 to jednak słabo. Kiedyś w najgorszych padłach srajomi dawało 4000 a teraz tyle i niby jest super, kupujcie lemingi to badziewie!

  • maxprzemo83

   Mi 4 ekran IPS bateria 3080 mAh
   Mi 5 ekran IPS bateria 3000 mAh
   Mi 6 ekran IPS bateria 3350 mAh
   Mi 8 ekran AMOLED bateria 3400 mAh
   Mi 9 ekran AMOLED bateria 3300 mAh
   Gdzie masz w serii Mi baterię 4000 mAh ?

 • Krzysiek@

  Niby Xiaomi tak dobrze się sprzedają akta nie widzę u znajomych tego modelu, taki wielki Polski rynek a kupić folię czy szkło na ekran w sklepach stacjonarnych bez szans

  • Andrzej

   Jak szukasz w Biedronce to się nie dziwie

  • Mortimer

   Mi9 dopiero wchodzi na rynek. Można było do tej pory jedynie zamawiać je w przedsprzedaży. Trzeba mieć specyficzną umysłowość, by oczekiwać, że jakieś urządzenie będzie w powszechnym użyciu przed swoją rynkową premierą…

   • Krzysiek@

    Nie chodzi mi o Mi9, ogólnie dokupić coś do Xiaomi nie ma szans, poza allegro i chinami

    • Mortimer

     Bez urazy, ale jesteś w błędzie. We wszystkich elektromarketach i internetowych sklepach w rodzaju x-kom są dostępne telefony Xiaomi z różnych półek cenowych. Nie są wśród konsumentów tak popularne jak bardziej zasiedziałe marki*) ale ich popularność rośnie. Od kiedy urządzenia tej firmy są w Polsce oficjalnie dostępne? Od 1,5 roku? Jak na tak krótki staż rynkowy rozpoznawalność marki jest naprawdę dobra, a ich telefony się nieźle sprzedają.

     A akcesoria (etui, szkiełka, folie) do telefonów Xiaomi są bezproblemowo dostępne w ofertach specjalistycznych sklepów z takim asortymentem.

     *) Co w dużej mierze wynika z dotychczas dość słabej obecności w ofertach operatorów; masa ludzi zmieniając aparat bierze coś z oferty operatora, bo tak jest najprościej, a do tego cena telefonu jest rozbita na 24 miesięczne raty i nie obciąża w zauważalny sposób portfela.

 • Michael Kazimierz

  Zamiast Chińczyka , lepsza jest Chinka😀

  • Brzdyl

   Ale tylko taka z dużymi oczami.

   • Zero Cool

    I z małymi dziurkami.

  • Zero Cool

   Tajka jeszcze lepsza, wiem co mówię 😁

  • Kora

   🤣🤣😂🤣🤣😂🤣🤣😂😂🤣😂😂😅😅😅Muszę Ci przyznać że użyłeś niesamowitej odpowiedzi.

  • Huba

   Hah 😂 dobreeee…

 • Michał

  Haha ha sprzedaliśmy
  Wszystko ale nie powiemy ile 🙂 Tylko de il nabierze się na ten marketingowy bełkot 🙂

  • Kamil Kolontaj

   W sumie kogo to obchodzi czy się wyprzedzało czy nie , dobry smartfon i tyle

   • Kerto

    Trzeba ludziom powiedzieć co jest dobre. Sami do tego nigdy by nie doszli. Liczby nie są tu potrzebne. To tak jak ze śmiechem w tle, np. u Kiepskich.

 • maxprzemo83

  Mi 9 z czystym Androidem z programu Android One to by było coś 😉

  • Direct

   Zgadza się, rozważyłbym wówczas powrót do Xiaomi :).

 • neo

  I bardzo k***a dobrze 😀 Niech konkurencja patrzy.

  • Malkolm

   I bardzo źle bo będziesz miał rozmazane zdjęcia z szumami i nie doświetlone. Aparat foto to podstawa. Pytanie jeszcze jakie zabezpieczenie bezpieczeństwa w Mi9 zrobili Chińczycy

   • Lukasz Pn

    Zabezpieczenie bezpieczeństwa 😮😮😮!!! Czy ty sam wiesz o co ci chodzi? Chciałeś wyjść na specjalistę czy co?

    • Malkolm

     Nie wiesz co to zabezpieczenie systemu w smartphone mam ci wytłumaczyć.Chyba jesteś nie kumaty.

     • nara

      „nie kumaty” 😀 😀

      Weź się już nie pogrążaj 😀

     • Malkolm

      Nie łap mnie za słowa tylko napisz coś od siebie sensownego.

   • Brzdyl

    Do selfie wystarczający, trzeba być idiotą żeby chcieć używać smartfona jako aparat fotograficzny.

    • Malkolm

     Do używaj aparatu fotograficznego za 5 tyś i się nie wypowiadaj o smartphonach bo to inny temat.

    • Rafal Warachewicz

     No nie wiem panie.
     Mój note 9 spokojnie zastępuje mojego Nikona D5300, szczególnie w „greckim słońcu”.
     Z tych zdjęć robię fotoksiazki w formacie A4-Letter, więc uwierz mi że zdjęcia robi przyzwoite 🙂

   • Zbyszek

    Poogladaj sobie testy zamiast produkować się bez sensu.

    • Malkolm

     Testy to jest 50% prawdy kup sobie Mi9 i wtedy się przekonasz .

     • Zbyszek

      Taki mam zamiar. Rozumiem, że zastosowałeś się do własnej rady, tzn. już kupiłeś, dostales i robi ci rozmazane zdjęcia?

     • Malkolm

      Sądzisz że stabilizacja optycznej obrazu której nie ma Mi9 nic nie daje to jesteś w dużym błędzie. Oczywiście że nie kupię tego smartphone bo lubię najnowsze flagowe modele za min 4 tyś.

   • Mariusz Martinus

    To jeden z najlepszych aparatów w telefonie na rynku. Xiaomi od modelu Mi8 i Mi Mix2S robią bardzo dobre zdjęcia, a po przez aktualizacje oprogramowania aparatów, w innych starszych modelach poprawiono funkcje i jakość zdjęć.

    • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

     Chyba raczej nie. Są zdecydowanie lepsze niż 2 lata temu, ale do czołówki brakuje. Ten Mi9 ma 48 MPix i samo wrzucenie takiej rozdzielczości do małej matrycy nie zwiastuje dobrych zdjęć (kiedyś Nokia dała aparat o rozdzielczości 41 MPix, ale zadbała również o wielką matrycę)

   • Mr. Oizo

    Do fotografii jest aparat fotograficzny.

   • Huba

    Stary mam S9+, korzystam juz od kilku lat z serii S i wyobraź sobie że na wielu zdjeciach jakie zrobiłem tez sa szumy, a samsung wcale nie robi takich extra fot jak się mowi. Większość dzisiejszych smartfonów w słoneczny dzień robi piękne zdjęcia, nawet te o 50% tańsze. Mi9 jest właśnie tańsze o połowę wiec nawet jak tam będą szumy to nie ma sie co czepiać bo stosunek ceny do sprzętu jest 👌 Osobiscie brakuje mi szczelności ip68 a tak po za tym to super, kibicuje xiaomi bo namiesza na rynku takimi cenami. Dzięki temu to tylko my konsumenci na tym skorzystamy.

    • Malkolm

     Oczywiście że Samsung S9 nie zrobi ci zawsze w każdych warunkach dobrych zdjęć ale zrobi ich o wiele więcej w lepszej jakości od Mi9. Bardzo dużo zależy jeszcze od fotografującego.

     • hoflo123

      Porównaj cenę Samsunga do xiaomi. Wogóle xiaomi robi podróby iPhone np taki mia a2 albo Note 5 pro no po prostu Ajfon Iks

    • Mariusz Głowacz

     Też im kibicuje ponieważ po SGS9+ chciałbym właśnie coś z Xiaomi/Oppo/OP wybrać sobie

    • Ron Mc Non

     Marketingowiec sianomi używa szajsunga? Brawo ty :)))

     • Huba

      Marketingowiec 😆 weź nie żartuj sobie 🤣 Nie mam jeszcze żadnego kśaomi. Dopóki nie będzie spełniał moich wybrednych oczekiwań to go nie kupię, szajsung jak na razie daję rade. Kibicuje chinkom i chinczykom bo prężnie idą do przodu.

  • May Czos

   Na co? Na to jak rzucili 100 sztuk, które szybko poszły? To żadna sztuka.

  • Mati

   Poza jakością wykonania obudowy, wykorzystanych materiałów i aparatu który pozostawia wiele do życzenia – telefon jest faktycznie świetny.
   Jednego nie można im zarzucić – króluje w swojej półce cenowej, nic więcej do dodania.

 • Ju4as

  Cena genialna więc ciężko się dziwić. Kompromisu należało się spodziewać, ale w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie.

 • Majka

  Podziwiam ludzi, którzy wywalają 2000 zł na coś co nie jest ani sprawdzone ani przetestowane. Dla mnie to brak szacunku do pieniędzy. Jest tanio? Bo to chińszczyzna w najczystszej postaci. I nie ględzić mi tu o płaceniu za marki i znaczki. Wolę dopłacić i wiedzieć za co.

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   Wiesz, niektórzy wydają dwa razy tyle na równie nieprzetestowane sprzęty i jakoś żyją 🙂
   I nie ględzić mi, że Samsung czy Apple gwarantują jakość, skoro sprzedają samozapalające i wyginające się telefony 😉

   • Aprofide

    I nie zapomnijmy o najnowszych ipadach pro gdzie kilkanaście tysięcy sztuk prosto z fabryki poszło wygięte wiedzieli o tym ale mówili że to nie przeszkadza w uzytkowaniu

   • mayones

    Idealnie 😀

  • Grzegorz Wójcik

   Poczytaj o firmie Foxconn to rzuci Ci trochę światła co to chińszczyzna

   • Jakub F

    Nie tłumacz. Takim ludziom zwrot „made in china” kojarzy się tylko z tanimi zabawkami sprzedawanymi na bazarku.

   • Kerto

    W takim razie wytłumacz to m.in. wiernym Appla: https://luka…-o-foxconn

    • Grzegorz Wójcik

     Ale co ja mam im tłumaczyć?

   • tom

    A czy to czasem Foxconn nie składa Appli ?

  • Bartosz Prusowski

   Majka pedze z odpowiedzią na ten bzdurny post, uzytkuje na zmianę telefony xiaomi Samsung huawei i lg bo mam taką manie że po kilku tygodniach telefon mi się nudzi. Flagowce xiaomi niczym nie odstaja od innych poza bezsensownymi wodotryskami i funkcjami które spowalniaja i zawieszaja wspaniałe samsungi. Mam bezpośrednie porównanie między poszczególnymi modelami i niestety Samsung zawsze w końcu zawodzi i irytuje bateria, płynnością i szybkością otwierania aplikacji a xiaomi z wyzszej polki zwyczajnie nie zawodzą. Dlatego z przyjemnością zawsze zamie iam szajsunga na połowę tańszy telefon z dopłatą dla mnie wiedząc że będzie lepiej smigal :p

  • https://twitter.com/Rafee_PL Rafi X

   Nie wiem czemu ludzie biorą kredyty na mieszkania, których nie ma. Kamper czy namiot jest dużo tańszy.

   • tom

    No nie wiem 😉 Pojeździj sobie trochę po południu Europy to zobaczysz czy każdy kamper jest tańszy od mieszkania 😉 Widziałem takie co z tyłu mają schowek na Maserati, z tyłu przyczepke wielkosci autobusu ze sprzetem do pływania itp 😉 Jest tez sporo takich po 500000-900000 PLN 😉

    • https://twitter.com/Rafee_PL Rafi X

     A ja widziałem za 4-cyfrową kwotę. A namioty jeszcze taniej.

  • Cliff Hanger

   Samsungi takie sprawdzone, płacisz 2x więcej i masz przenośną kieszonkową bombę (tak, o Note’a chodzi)

  • Mariusz Nowak

   Ja pierdziele co wy w glowach macie.Wszystko co chinskie jest zle?To dam przyklad mialem wzmacniacz oraz odtwarzacz cd chinskiej firmy VINCENT.Cena za wzmacniacz to 2900 pln za CD tyle zamo i …sprzet wygladal i gral wspaniale po gwarancji nie wytrzymalem (jestem elektronikiem/ realizatorem dzwieku) i otworzylem sobie obudowe.Sprzet wykonany jest z najwieksza starannoscia potencjometry orginalne japonskiej firmy alps reszta elementow tez z wysokiej polki, montaz wspanialy i gdyby jakas europejska firma zrobila taki sam sprzet to koszt by byl dwa razy taki.Sprzet juz sprzedalem koledze i jest bardzo zadowolony.Uzywam tez chinskiego OP6 T i tez to jest super sprzet mam go kilka miesiecy i zadnych zaciec, lagow itp.Wiec nie wszystko co chinskie to zlom.Pozdr.

   • tom

    Parę lat temu naprawiałem koledze komputer od Mercedesa. Serwis chciał dac nowy za 14.000. Normalnie tego nie robie, ale ponieważ kolega był załamany to obiecalem że coś postaram sie zrobić. Po otwarciu obudowy to ja bylem załamany. Czegoś takiego to nie widziałem nawet w najtańszych chińskich telefonach (klasycznych słuchawek za 10 zł – nie smartfonów.). Płytka „drukowana” wykonana była z jakiegoś utwardzonego papieru, ścieżki były z mosiądzu. W miejscach przelou na druga stronę był zaciśnięty (nawet nie polutowany) nit, Jak po 2-ch godzinach odzyskalem głos kazalem koledze pilniczkiem wyczyścić wszystkie te przeloty i przyjść jak skończy. Jak po tygodniu pojawił sie ponownie polutowałem wszystkie te przeloty i kazałem sprawdzić czy działa. Jeszcze tego samego dnia kolega wpadł z butelką wina 😉 Od tej pory moje wyobrażenie o niemieckiej jakości legły w gruzach.

    • Mariusz Nowak

     Piekny przyklad.Co niektorym poprostu czas sie zatrzymal nawet nie wiem ile lat temu i nie zauwazyli ze swiat sie zmienil.Pozdr.

    • LinekPark

     Niemiecka jakość została w Golfie 2. Mówię o wszelkich markach, nie tylko VW.

    • michał bukowski

     Sterownik za 14tys?<

     • tom

      No tyle od niego chcieli, przynajmniej tak mi powiedział. Teraz tez chyba tyle wołają ? Ale nie wiem.

  • Filip Olszewski

   Samsug i iphone to dopiero chinszczyzna

  • Grzechu Warty

   Majka, wywalać to Ty możesz śmieci. A przy okazji poodkurzać mi podłogi. Tylko nie chińskim odkurzaczem bo to chińszczyzna w najczystszej postaci.
   Kosz na śmieci też nie może być „made in China”, „made in PRC” też nie. A wiesz dlaczego? Bo to też chińszczyzna w najczystszej postaci.

 • Realista

  Chinol to chinol. Zawsze mówiłem, chytry traci dwa razy, zawsze mówiłem ,,prawie” robi różnicę… 1.5 roku temu zachęcony przez gigantyczną kampanię internetowych fanboji kupiłem xiaomi. Po 2 tygodniach pierwszy serwis, jak do kogoś dzwoniłem, to za pierwszym razem nie było mnie słychać i musiałem dzwonić drugi raz… tak jakby telefon po odblokowaniu klawiatury nie działał prawidłowo… Po miesiącu nagle zniknęło mi połowę kontaktów… w serwisie usłyszałem ,,xiaomi tak ma…” W międzyczasie co zwiecha 2 razy na tydzień… Żeby sprawa była jasna, sprzęt kupiłem nowy w dużej polskiej sieci sklepów komputerowych a nie od Janusza z komisu czy allegro. Tej firmie już podziękowałem, kupiłem nowy telefon, flagowca innej firmy, ale nie najnowszy model żeby nie przepłacać i teraz mam spokój. Xiaomi jest dla tabelkowców którzy chcą sobie udowodnić, że są sprytni bo mają np. ten sam procek w niższej cenie i ta niższa cena jest jedynym kryterium. Kto ma porównanie, ten wie o czym piszę. To tak jaj kupić nowy samochód w salonie, albo nowego ,,składaka” z komisu sprowadzonego ,,okazyjnie” z Niemiec od turka, który tylko 2 razy wiózł nim kebab od czasu kiedy kupił go od zaprzyjaźnionego araba z Francji który sprzedaje auta po powodziach…

  • Grzegorz Wójcik

   Smartfony to zaawansowane technologicznie urządzenia i trzeba się umieć nimi posługiwać. Ty umiesz tylko ględzić…

  • Dominik Barteczka

   jaki model kupiłeś ?

   • Achi

    On nie miał w ręku żadnego Xiaomi… przeczytaj ten komentarz kilka razy, śmierdzi fake’em na kilometr….jak chce się trollować to przynajmniej powinno się umieć to robić 😉

    • Dominik Barteczka

     oczywiście że nie miał . dla mnie każdy kto pisze że miał z xiaomi jakiś problem jest pajacem. używam tej marki od 2013 roku i jestem mega zadowolony . bardzo dużo osób z mojego otoczenia kupiło xiaomi z mojego polecenia (myślę że na palcach 2 rąk się nie zmieszczą) i nikt nie narzeka. każdy się podnieca że tak tanio a tak dobrze

     • Kamil Kolontaj

      Dokładnie , wcześniej używałem smartfonów tylko Sony w których wiecznie były problemy potem znajomy namówił na Xiomi twierdząc że będę zadowolony , nie za bardzo wierzylem że taniej to znaczy lepiej . Teraz Xiaomi polecam każdemy i mam nadzieję że w przyszłości nie zmieni się na gorsze

     • kubala69

      dokladnie mam tak samo….

  • Mateusz Laszczka

   No tak, bo flagowce innych firm ani trochę się nie psują. 😀

  • kubala69

   pewnie pracujesz w samsungu i bo pitolisz jak maly kazio po kwasnym mleku…. jakoś w domu mam 5 xiao rn5 / rn4 i u wszystkich wszystko dziala, do tego kilku znajomych około kolejne 5 osob, kazdy po 2-3 tel. i wszystko dziala…. pewnie kupiles podrob na ali bo chciales pojanuszowac na 200zl…..

  • Grzegorz Cyganek

   Co to był za model telefonu

 • Mirek

  Nie ma podanych ilości sprzedanych telefonów,czy ja nie doczytałem ?

  • dudik

   No pewnie, że nie ma bo już by to takiego wow nie robiło, zwykły zabieg marketingowy.

  • Michał

   Widocznie ilość była śmiesznie mała 🙂

 • R3coN

  Czyli x-kom to już nie Polska? Tam nadal jest dostępny każdy wariant.

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   W przedsprzedaży 🙂
   Podejrzewam, że Mi Polska ma na myśli sprzedanie wszystkich realnie dostępnych sztuk, a następne zamówienia będą musiały poczekać na wysyłkę trochę dłużej.

 • Gibo

  Wysoki Sar powstrzymuje mnie od kupna. Dziękuję

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   Z tego co widzę, to SAR na poziomie 1.389 W/kg dla głowy jest dość daleko od dopuszczalnej normy 2.0 W/kg.
   Ostatni raport ANFR wskazał, że na próbie 51 smartfonów średnia to 1,16 W/kg, więc Xiaomi Mi 9 nie wypada jakoś strasznie źle.

   • Mateusz Laszczka

    No ale jojczenie w połączeniu z zerową wiedzą na temat fizyki w telekomunikacji musi być ze strony internetowych Januszy z honorowym tytułem „nie wiem, ale wypowiem się” 😀

   • tom

    Z drugiej strony ciekaw jestem jak oni liczą te SAR-y. Mnie to pachnie jedną wielką sciemą.
    Proste wyliczenie. Telefon komórkowy w czasie połączenia wysyła do anteny od 0.1 do 1.2 W mocy fal radiowych (w zależności od odległości od BTS-a). Idąc dalej, nie jest to moc ciągła (jak w krótkofalówkach analogowych) i z uwagi na szczelinowanie (fale sa wysyłane tylko w krótkich szczelinach czasowych – dla zwiększenia pojemności sieci) do anteny trafia średnio ok 3% mocy emisyjnej (max 1.2 W / ilość szczeli i to jest całkowane w okreslonym czasie). Czyli reasumując w poblizu naszej głowy jest źródło o średniej mocy 1.2W * 3% (maxymalnie w skrajnie niekorzystnych warunkach zasięgu) co daje 0.036 W. Do tego z uwagi na to ze energia rozchodzi sie naokoło anteny (w sporym uproszczeniu) do naszej głowy trafia ok 1/6 z tego, reszta idzie w innym kierunku, no chyba ze rozmawiamy trzymajac telefon w ustach ;). Sumarycznie nasza głowa jest narażona na 1/6 * 0.036W czyli 0.006W. Jeszcze trzeba pamietać że nie cała energia jest absorbowana przez głowę, część przez nią przenika. Idąc dalej, ponieważ wiem, ze większość osób nie ogarnia fizyki dajmy przykład. Zwykła dioda Led świeci się przy prądzie 5 mA i napięcu 1.65V ( w zależności od koloru napięcia odcięcia są różne). Daje to moc ok 0.00825 W czyli więcej niż trafia do naszej głowy z anteny telefonu. Czyli od telefonu dostajemy mniej niz od diody led przylożonej do skroni. Jeszcze nie słyszałem, aby komuś taka dioda led zaszkodziła 😉 Jak sie komuś strzeli z latarki w skroń to dostanie ok 4W czyli 484 razy więcej. Wynika stąd, że przede wszystkim powinno sie pozabierać dzieciom latarki bo sie pozabijają, przestaną dawać mleko i znosić jajka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

    • Grzegorz

     Dzięki za fajny komentarz.

    • Grzechu Warty

     I Ty niby tą fizykę ogarniasz? To jak możesz porównywać dwa różne widma?
     Nie pisz takich bzdur bo dzieciaki co się tej fizyki uczą mogą to czytać.
     Więc swoją ciekawość z SARem zostaw dla siebie.
     Dam Ci wskazówkę: paralizatory mają po milion wolt a jednak nie zabijają.

     • tom

      Jak tak ogarniasz fizyke to może odpowiesz dlaczego paralizatory nie zabijają 😉 A najlepiej sam podłącz sie pod milion wolt (ale takiego wydajnego źródła) i sie przekonaj czy cie nie zabije. Ale spisz przed tym testament 😉 I uprzedź widzów ze bedzie smród 😉

     • tom

      a pasma led i telefonu sa inne ale to jest użyte tylko dla porównania i lepszego wyjaśnienia sprawy. I tak obliczona przeze mnie moc 0.006W jest nieporównywalnie mniejsa od 1.2 W które podają.

 • Majkel

  Kompletne sprzety sa dlatego kosztuja swoje. Kastrat z chin kosztuje i tak zbyt wiele niz jest warty.

  • The Devil

   hoh samiec alfa telefonów, a co w nim jest niekompletne? Którego podzespołu mu brakuje czy cokolwiek? xD
   Snap 855 jest? Jest.
   Ram jest? Jest, w wariantach 6/8/12 (nie w Polsce akurat)
   NFC jest? Jest.
   Bluetooth 5.0 jest? Jest.
   Moda na pierdyliard aparatów jest? Jest.
   Łezka jest? Jest.
   Skaner wbudowany pod wyświetlaczem jest? Jest.
   Dobry design jest? Moim zdaniem jest ale to kwestia akurat gustu.
   Pie jest? Jest.
   Trochę nowości jest? Jest.
   Brak bloatwearu w przeciwieństwie do Samsunga jest? Jest.

   • Mateusz Laszczka

    Brakuje kosmicznej marży. 😀

    • The Devil

     Racja temu zaprzeczyć nie można hah

   • Kerto

    Majkel jest przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Nie traktuj poważnie.


reklama