, Android Apple Google Gry i aplikacje Motorola Newsy Samsung Sony Technologie Telefony

Nadciąga Galaxy S3, a Galaxy S2 ma problem, czyli plotki oKiem maniaKa

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Forsberg

  @Skerple

  Samsung olewa sprawę totalnie. W ciągu roku nie wydał żadnej poprawki – a jak już coś wydaje to kłamliwie wsadza stare oprogramowanie w nową wersję i myśli, że ludzie są tak głupi i się uciszą.
  Kontakt z infolinią Samsunga jest słaby pod względem merytorycznym – ludzie tam pracujący nauczyli się tylko jednej czy dwóch formułek, które powtarzają bez przerwy. W ogóle nie wczuwają się w problem, ani nie widać po nich chęci pomocy – ich rozwiązania są podobne do tych znanych z wcześniejszych wersji Windows – coś nie działa to zrób format dysku.
  Nie ma się co łudzić – Samsung nie wyda aktualizacji, gdyby chciał zrobiłby to już rok temu zaraz po wydaniu telefonu. Oni bardzo dobrze wiedzą o tej usterce – przecież nie pracują tam ludzie co machają łopatą tylko inżynierzy.

 • Skerple

  Też mam problem ze swoim egzemplarzem galaxy s 2 związku z modułem kamery, który nie wyrabia miedzy ostrzeniem filmu a nagrywaniem przez co jest w tych miejscach zauważalny spadek fps’ów. Gdyby nie ten mankament to uznałbym s2 za najlepszy smartphone. Pisałem o tym problemie do samsunga (2 razy)
  1. Witam.
  Problem o którym chcę napisać nie dotyczy tylko i wyłącznie mnie lecz tez innych użytkowników którzy w tej sprawie dyskutują już od jakiegoś czasu na forum XDA.
  Dotyczy on aparatu, który przy kręceniu filmów gubi ostrość a przy ponownym ustawianiu gubi klatki filmu przy czym widać to gołym okiem gdyż wówczas film w tych momentach ma jakieś 12klatek na sekundę. Jest to dość uciążliwe ponieważ taki film naprawdę nie da się oglądać, który w momentach ustawiania ostrości wygląda jak pokaz slajdów. Z tego co udało się ustalić nam wszystkim, którzy mamy ten problem w swoich egzemplarzach samsunga galaxy s 2 problem ten występuje dla softu kamery w wersji:
  Cam FW : SCEF02
  Phone FW: TBEC28
  a w wersji camery
  Cam FW : OMEF01
  Phone FW: TBEC28
  ten problem nie występuje. Co ciekawe gdy się ustawi wartość ekspozycji na -2 to problem ten nie występuje można by powiedzieć, że wszystko wraz z autofocusem działa jak należy gdyby nie fakt, że filmy są nagrywane przy 25 klatek na sekundę a telefon powinien nagrywać w 30 klatkach na sekundę. Mamy nadzieję, że nowe bardziej dopracowane firmware aparatu naprawi ten problem dlatego też proszę o rozwiązanie tego problemu ponieważ nie jest to jeden przypadek. Dodaje jeszcze link do filmu, który bardziej obrazuje problem:
  www.youtube.com/watch…kQE_62Ee6Y
  ODPOWIEDŹ
  1. Dziękujemy za dociekliwość, Pana zgłoszenie przekazuję do odpowiedniej osoby. Stale trwają prace nad rozwojem oprogramowania do telefonów z serii Galaxy. Problem ten powinien zostać rozwiązany przy okazji najnowszej aktualizacji.
  Po wydaniu oficjalnego ICS napisałem:
  2. Witam
  Pisałem jakiś czas temu o problemie jaki występuje w egzemplarzach Galaxy S II (w tym moim) z wersją oprogramowania kamery SCEF02. Dostałem od Was odpowiedź zwrotną, że problem ten został skierowany do odpowiedniego działu i powinien być naprawiony wraz z najbliższą aktualizacją lecz wraz z aktualizowaniem mojego galaxy do Andoida 4.0.3 nic nie pomogło dalej są tak zwane ””lagi”” przy nagrywaniu wideo. Codziennie sprawdzałem samsung aps czy pojawiła się nowa wersja oprogramowania kamery przez Camera Firmware Update lecz dalej nic nie znajdywał. Wiem, że robienie oprogramowania nie jest czymś prostym zwłaszcza jak się chce by nie było więcej żadnych problemów mimo to chciałbym się dowiedzieć czy w najbliższym czasie problem ten zostanie naprawiony jakby nie było jest to topowy smartphone jeden z lepszych dostępnych na rynku i za nie małe pieniądze więc jako użytkownik tego urządzenia chciałbym by wszystko działało jak należy.
  ODPOWIEDŹ
  2. Pana sugestia dotycząca usterkowości kamery przy różnych wersjach Androida, znajdują się już w dziale programistów. Zatem bardzo proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na rozwiązanie problemu w aktualizacji oprogramowania lub aktualizacji samej aplikacji kamery.
  Nie wiem czy w ogóle zrozumieli w czym tkwi problem ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie może wyjdzie jakieś rozwiązanie problemu. Chodź nadzieja matką głupich. Mimo to jestem ciekaw co wam odpiszą. Może gdyby więcej osób ich za spamowało ruszyli by siedzenia i rozwiązali problem, który leży po stronie błędnego oprogramowania w module kamery o ile nie w samym module.
  Pozdrawiam Skerple. ;D

 • Campo

  Jasne, lepiej zalać rynek setką podobnych modeli zamiast wypuścić tylko kilka wyraźnie różniących się funkcjami i grupami docelowymi. A potem się dziwią, że pod koniec roku firma na minusie.

  Miałem dzisiaj Xperię S w łapie. Widać, że Sony się rozkręca – tyle powiem. Oby tak dalej, ale z umiarem panowie, z umiarem.

 • Bob

  Co do problemów kamer SGS II to jest to znany problem wśród użytkowników telefonu. Część może nawet tego nie zauważać lub brać „iż taka jest natura sprzętu”.
  Ciekawe jaką odpowiedź da Samsung 🙂

 • biscuit

  Już wiemy dlaczego Sony się opierdziela z aktualizacją dla Xperii – zamiast tego woli bawić się w upychaniu specyfikacji laptopa w 4″ urządzeniu. A podobno miało się wstrzymać z telefonami z 4 rdzeniami.
  Co do Samsunga S3, to zdjęcie podobno przedstawia Samsung Galaxy Player 4.2″. Im dłużej nie pojawi się S3, tym bardziej się zastanawiam, czy oni go już produkują, czy jeszcze ciągle coś zmieniają w specyfikacji…

 • MateuszDW

  No i teraz nie wiadomo na co tu czekać. Samsung Galaxy S3, a może konkurencja Sony.


reklama