, Newsy Technologie Telefony

48 MP? Mało! Qualcomm jest w stanie obsłużyć znacznie pokaźniejsze aparaty

fot. pixabay

fot. pixabay

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Piotr Stepien

  Nawet w średnim formacie największe rozdzielczości to Max 100MP. Przypadek? Nie sądzę… Obiektywy mają tzw rozdzielczość optyczną. Im mniejszy obiektyw tym mniej światła „wlata”. Poza tym, im większą rozdzielczość matrycy tym większe wymagania dotyczące układu autofokusu. W nikonach d800 (pierwszych o tak dużej rozdzielczość 36MP) autofocus był piętą achillesowa. Po prostu duża rozdzielczość jest bardzo wymagająca. Nie widzę sensu stosować takiej technologii w aparatach dla niedzielnych pstrykaczy. Nawet te 48MP to przerost formy nad treścią dla Janusza fotografii. Historia zatacza krąg i marketingowa walka na megapiksela powraca…

 • xAnubiSx

  ach te cyferki…

 • Miastowy

  Ja rozumiem liczby w dzisiejszych czasach….ale też mogę napisać że jestem w stanie oddać mocz pod ciśnieniem motopompy po 10 piwach pod warunkiem że będzie mi się chciało….wedle potrzeb….wynika z tego tyle że po 12 piwach również…..ot cała logika….

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

  I jeszcze te 192 Mpix wrzućić do matrycy o wielkości ziarnka piasku, zachwytów nie będzie końca

 • Ju4as

  Spoko skok raczej będzie prędzej czy później więc deklaracja nie dziwi. Ciekaw jestem jak wyjdzie w praktyce. Oby nie 20 obiektów, bo podejście aby dodać jak najwięcej obiektywów to nie minimalizm do którego się dąży w ujęciu makro czyli jak najwięcej bajerów w komórce.

  • michau

   Oby nie 48 Mpix na matrycy wielkości główki od szpilki. A sory Xiaomi już to zrobiło.

  • Artrix

   Już bym wolał 4 obiektywy po 6 MPX niż jeden 48 MPX, wybacz ale ta jakość jest gówniana, to że Sony produkuje topowe matrycę o wielkości 12 MPX to nie przypadek.


reklama