, Newsy Sony Telefony

Sony: smartfony Xperia odstają aparatami od konkurencji. Ma się to zmienić

Sony Xperia 1 / fot. Sony

Sony Xperia 1 / fot. Sony

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Kerto

  Sprawa jakości zdjęć jest zagmatwana. Po Japońsku znaleźli winnego i były szef mobilnego popełnił pewnie harakiri, a nowy ogłosił światu, że teraz to będzie super dobrze. Ale prawdziwej przyczyny słabej jakości zdjęć to jeszcze nie widzę. W aparatach są trzy elementy decydujące o jakości: układ optyczny, sensor i soft. Do lustrzanek czy kompaktów optyka jest wykonywana przez Sony, Zeissa i przez Tamrona. Skoro konkurencja na tych samych sensorach uzyskuje lepsze zdjęcia to przyczyna u Sony leży w dwóch pozostałych, czyli w słabszym sofcie i słabszej optyce. Jeśli szefa działu mobilnego przenieśli z działu aparatów to jakość musi mieć coś wspólnego także z optyką. Wszyscy jeśli się chwalą to przede wszystkim sensorem, ale skąd jest optyka to już nie za bardzo. Może czegoś jeszcze z czasem się dowiemy.

 • fala

  „Panuje bowiem przekonanie, że to mogłoby zaszkodzić w sprzedaży klasycznych aparatów Sony”

  ha ha ha

  Swego czasu z identycznego powodu prawie ukatrupili dział TV. Jako firma będąca właścicielem również wytwórni filmowej, nie chcieli wprowadzać tzw multimedialnego USB w swoich telewizorach ze względu na piractwo. Co zrobili klienci? Kupowali telewizory Samsunga, który nie miał takich dylematów.

  • DM

   Samsung a Sony to inna liga w TV premium. Sony wydaje moim zdaniem najlepsze TV obok Panasonica.

   • regoat

    Panasonica? W alternatywnej rzeczywistości?

 • majkel

  Ale brednie, inne firmy nie mają produktów na rynku foto i jakoś radzą sobie nie gorzej od Sony. Papka na uszy z powodu kolejnej porażki w Xperia 1. Na pewno aparat dobry ale zapewne gorszy niż konkurencja w tej cenie. A pieprzenie, że dział od foto nie chce współpracować bo klienci odejdą od aparatów to gorsza papka niż reszta papki. Wiele lat albo i nigdy aparaty w telefonach nie dogonią najlepszych aparatów w rozsądnych cenach. A to, że są na tyle dobre, że mogą spokojnie zastąpić dla 99% ludzi aparat to już druga strona medalu. Papka perfidna bo choćby ja sam wiem, że skoro nie Sony to klienci kupią Samsunga czy łałeja, więc dział foto od Sony woli oddać pieniądze konkurencji zamiast podzielić się technologią i rozwiązaniami z działem mobilnym Sony i po części podzielić się pieniędzmi dodatkowymi bo kto chce aparat ten i tak kupi aparat, a dodatkowe profity mieli by właśnie od działu mobilnego ze względu na lepsze aparaty (większą sprzedaż z powodu aparatów). Ale brednie.

  • Piotr Chudziak

   W korporacjach jest niestety różnie. To było dziwne, że lustrzanki bardzo dobre a telefony przecietne …

 • Piotr Zet

  Czekamy na testy. W każdym bądź razie w aparatach z XZ2 Premium czy XZ3 już się udało wyciągnąć dużo.

  • Grzegorz

   Nie mówi się w każdym bądź razie, tylko w każdym razie.

 • SecretHope

  Dobrze że się obudzili. ..

  • Piotr Zet

   Zobaczymy czy różnica będzie.


reklama