, Newsy

Modułowe smartfony – Google dalej w nie wierzy, a Ty?

Modułowy smartfon

Fot. Flickr, Maurizio Pesce


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • hajla

  A ja bym wolal aby sterownikido podzespolow byly udostepniane uzytkownikom. To by mialo wiekszy sens. Szczegolnie dla ziomkow z xda. No ale wtedy okazaloby sie ze ze telefony moga zyc dluzej niz 2 lata

 • Piotrunio BLZ

  A ja wierzę.
  Rozpatruje to po ty, co się dzieje ostatnio. Ceny gotowych urządzeń sięgają absurdu, ceny flagowców powariowały, a i półka średnia zaczyna wariować powoli.
  Postęp jest też coraz słabszy. Coraz mniej ludzi gotowych jest wydać równowartość wypłaty dla niewiele lepszego aparatu, czy 2gb ramu więcej.
  I tu wchodzi smartphone modułowy, cały na biało.
  Niewielkim kosztem możesz ulepszyć dany element, bez potrzeby kupowania całego urządzenia.

  • Kamil Kolontaj

   Hmm … smartfonów co pół roku przybywa w cholere , tak samo procesorów itp. to może coś z tego modułowego pomysłu będzie ale … wtedy jak każdy producent – gigant będzie robił swoje procki , ekrany itp . Chyba że podstawę się kupi danej firmy do której tylko odpowiednie moduły będą pasować.

   • Piotrunio BLZ

    Na początku zapewne tak będzie, Różni producenci, różne podstawki i mały chaos. Ale z czasem sytuacja się wyklaruje. Tak jak na PC.
    Będzie kilka producentów podstawek z ekranem (tu zakładam, że to będzie zintegrowane) Plus dwóch dostawców procesorów(z grafiką), tu również będzie integracja + aparat+ ram.
    Sądzę, że wyglądałoby to tak

    Podstawka(z modułami łączności)+Ekran z obudową
    Procesor z grafiką
    Moduły aparatów
    Ram (przy czym wymienne kości, bez rozbudowy)
    Pamięć na pliki. (choć tu też może być integracja z obudową)

    Większego rozdrobnienia nie będzie. Coś w stylu Rasbery Pi, a nie PC

    • Kamil Kolontaj

     Kurde piękne czasy by wtedy nastały , pomysl masz odpowiednie moduły co do wydajności i chcesz mieć bardzo dobry aparat w kieszeni , nie kupujesz Samsunga Galaxy tylko moduł aparatu za tysiąc złote i masz jeden z najlepszych aparatów 🙂


reklama