, Lenovo Newsy Telefony

Lenovo Z5 Pro GT z 12GB RAM jest bestią, ale tylko na papierze

Lenovo-Z5-Pro-GT-

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • stark2991

  Ile można zarobić pisząc takie bzdury?
  Wynik w benchmarku nie ma nic wspólnego z optymalizacją! Benchmarki mierzą wydajność podzespołów, a nie optymalizację. W dodatku porównujesz wynik Lenovo do Xperii, która nie istnieje, której nie miałeś w rękach, i której wynik to wyciek (nie wiadomo czy prawdziwy).

 • bober1000 bitów

  Jak można pisać takie rzeczy na temat tego , że Sony ma bardzo dobrą optymalizację? (szybkie aktualizacje fakt)
  Miałem Z Ultra rok po premierze i się zawiodłem choć cyfry mówiły co innego, po latach wróciłem do Sony i kupiłem X Performance, która bezpośrednio konkuruje z SGS7(Ogólnie jestem całkowicie przeciwny Samsungowi, ale wtedy nie było nic lepszego do wyboru, a oba były w podobnej cenie ok 2K) Masa znajomych z pracy ma SGS7, miałem możliwość korzystania z jednego i drugiego i między jednym a drugim jest przepaść na korzyść Samsunga(nie wierzę, że to pisze, ale na tamten czas on nie miał konkurencji) Sony się skończyło na Z2. Oby ta XZ4 była łatą na wszystkie niedoskonałości poprzednich modeli, design jest już na ogromny plus, te rogi i nieupodabnianie się do współczesnych jajek, samo piękno. Jeszcze tylko multimedia i przede wszystkim aparat godny flagowca a nie średniaka i sukces gwarantowany.

 • xAnubiSx

  benchmarki i cyferki–>żenada! Kto się przy tym masturbuje?

 • Qba

  Warto zwrócić uwagę że to Lenovo jest dwa razy tańsze od Sony.

  Jak na telefon za 1700 zł to i tak wypada znakomicie.

  • Piotrunio BLZ

   Dwa razy? Tak optymistycznie podchodzisz do cen Sony?. Póki co nie ma oficjalnych cen, ale bardzo, ale to bardzo wątpię, że ten XZ4 będzie za 3600.
   XZ3 startowała po 3400, tu na pewno pęknie 4 tysiące.

  • kemp

   Daj linka do sklepu z tą ceną. I nie u Chińczyka!
   W przeciwnym razie przestań mnożyć wpisy o 1700zł.

   • Qba

    To cena w oficjalnym sklepie Lenovo w Chinach.

 • Grzegorz

  Dziwne, bo używałem smartfona Lenovo p2 i nie można nic zarzucić jeżeli chodzi o soft. Mimo że soc do najszybszych nie należał to smartfon przez 2 lata nie miał żadnych spowolnien na stock owym romie i bardzo oszczędnie traktował prąd. Jedyne co mnie denerwowalo to agresywne traktowanie aplikacji w tle, bo pomimo 4gb Ramu zamykał aplikacje jak tyko było ich więcej niż 4.

 • Alien

  Sony Xperia XZ4 wyrasta na faworyta wśród flagowców w 2019 roku. Czekam z niecierpliwością na jego premierę. Wy też?

  • PikaPika

   Pewnie, że czekam, czas wymienić starą XZ. Cena będzie niższa od S10, także jeśli Huawei nie urwie tyłka P30Pro to na pierwsze półrocze XZ4 to faworyt.

   • kuballa070

    Szczerze mówiąc także wyczuwam że sony może zamieszać, w XZ3 poprawiono ekran . Kwestia jak zwykle to cena, lecz takie 3,5 tyś biorąc pod uwagę to że s10 ma zaczynać sie chyba od 4 tyś to byłby dobry krok .

  • Qba

   Nie ma na ci czekać bo będzie gorsza od konkurencji

  • Piotrunio BLZ

   Zapowiada się dobrze. Jak Sony pójdzie po rozum do głowy i nie wyskoczy z kosmiczną ceną, na pewno będzie to dobra okazja.

 • SecretHope

  KEK

 • http://www.portal.xperiasite.pl/ ch3mn3y

  Kolejny raz pokazuje to fakt, że jeśli chodzi o RAM to jego szybkość jest ważniejsza od ilości. Najpewniej Lenovo, dla oszczędności, użyło wolniejszej, a Sony tej z wyższej półki (pasującej do półki urządzenia). Na papierze wygląda OK – tu DDR4 i tu DDR4 (czy tam 3 lub zaraz 5), ale nie są one, co widać, równe.

  Ale podobnie jest z testami AnTuTu. One też niewiele znaczą. W nich często królują Huawei z Kirinami, a podczas korzystania odbiegają od konkurencji przez optymalizację (a bardziej jej brak) EMUI.
  Podobną optymalizację ma ZUI Lenovo (miałem przyjemność na Zuku Z2 Pro, na szczęście szybko zmieniłem rom), a może nawet gorszą… To warto wiedzieć, bo ten Lenovo z artykułu będzie działać jeszcze gorzej niż wskazuje na to wynik (o ile nie zmienimy romu).


reklama