środa, 2 stycznia 2019, Damian Kucharski

Ulepszona Nokia 9 PureView jeszcze w 2019 roku! Wiemy, co się zmieni – warto czekać?

Nokia-9_8_wynik
Fot. 91Mobiles & OnLeaks
 • Tomek

  Tak długo Nokia kazała czekać na swój flagowy model. I po tym wszystkim wprowadza telefon ze starym procesorem na rynek, żeby zaoszczędzić. Do tego, tuż przed premierą wszyscy wiedzą, że za kilka miesięcy będzie następca. Niepoważne. Fatalnie to wygląda jak na flagowca, który ma konkurować z S10.

  Niczego nie uczą się na błędach, to samo było z Nokią 8, to samo zrobiło LG z G6. W obu przypadkach bardzo słaba sprzedaż i obniżanie cen.

 • indlvarn

  Może nadchodzący model będzie kosztował 749 euro, a ten ulepszony 999. Bo inaczej nie wiem kto to kupi, chyba że rzeczywiście ten aparat powali na kolana.

 • kemp

  ” HMD Global chce rozpocząć 2019 rok mocnym uderzeniem i wprowadzić nowy model do sprzedaży jeszcze przed konkurencją (…)”

  PO konkurencji, wziąwszy pod uwagę, że będzie to zeszłoroczny procesor.

  • Nazwa

   Procesor jest zeszłoroczny a model nowy, nie widzę tu sprzeczności. Dla przykładu następca Pocophone (zgodnie z plotkami) ma otrzymać ten sam procesor a będzie jednym z flagowców Xiaomi na rok 2019.

   • kemp

    W LG też tak sobie musieli tłumaczyć z G6. Po czym ratowali się szybkimi obniżkami cen.
    HMD jest na to zbyt dumne i przewiduję, że z takim podejściem (ceną!) ten model, choć ciekawy, rynku nie zawojuje.

 • Krzysztof

  Tak, albo wiedząc, że w połowie roku ma wyjść ulepszona wersja, mało kto kupi ten telefon w styczniu wychodząc z założenia, że po co kupować kastrata, skoro niedługo będzie pełnoprawna wersja. Żeby czasem Nokia się na tej decyzji nie przejechała za mocno.

  • Nazwa

   Większość osób kupujących smartfony nie siedzi na stronach tego typu i nie czyta każdej plotki o danym modelu więc o ulepszonej wersji, o ile się ona pojawi, mało kto będzie wiedział. Tak w ogóle jeśli przeciętny klient przeczyta/obejrzy recenzję przed zakupem danego urządzenia to już jest dobrze, także twój argument odnosi się jedynie do małej grupy osób, która nie będzie miała dużego wpływu na ogólną sprzedaż dziewiątki.

   • kemp

    Przeciętny klient kupi to co mu wciśnie operator. Prędzej będzie to Szajsung lub Hujawie niż Nokia.
    Ewentualnie Ajfon.

  • Tadeusz Polar

   niekoniecznie. Zanim 5G (a wiec główny powód kupienia telefonu ze Snapdragonem 855) pojawi sie w Polsce, dwa razy telefon zdążę zmienić.

   • https://forum.xda-developers.com/member.php?u=8595845 vbaaaaaa

    Ta… mam 23 lata i mialem 5 telefonow w zyciu. Wy to byscie co miesiac zmieniali.

  • http://batman-news.com 蛇盯住

   Biorąc pod uwagę, że już w 2016 roku były plotki, ze Nokia zaprezentuje model 9, w 2017 to było „pewne”, a w 2018 dziennikarze wiedzieli, że istnieje taki model, tylko nie mogli się zdecydować na których targach zostanie zaprezentowany (chyba przez ich brak decyzji, musimy czekać do 2019), to nie brałbym za pewnik żadnych z plotek odnośnie modelu 9. Prawdopodobne jest, że jeżeli zostanie zaprezentowany w styczniu to na 99% będzie mieć stary procesor, ale Nokia od powrotu nie potrafi zaprezentować telefonu z najnowszym procesorem. Sam jestem ciekawy co im wyszło i czy naprawdę ten model będzie miał tak dobry aparat.

   Chciałbym w tym roku wymieniać telefon i nie ukrywam, że chciałbym przetestować Nokię, ale chcę model z wyższej półki. Z wymianą i tak poczekam pewnie do jakiegoś czerwca, może lipca, to będę już znać opinie o tym co będzie na rynku i będę wiedział co ma być w najbliższym czasie zaprezentowane. Jeżeli naprawdę, w połowie roku, będzie miała wyjść odświeżona wersja, ale zmiany będą miały być takie jak w artykule, to osobiście nie widzę powodu aby czekać na nowszą wersję. Zanim 5G będzie w Polsce to będę mieć kolejny telefon, czy procesor będzie 845 czy 855 to nie stanowi dla mnie różnicy, ekran wolę z ramkami na górze i na dole, a nie z wycięciem pod aparat, a zdjęcia raczej nie będą dużo lepsze. Jednak dzięki wprowadzeniu odświeżonej wersji ceny pierwowzoru powinny mocno spaść i to byłby największy plus. Jedynym powodem dla mnie, żeby kupować odświeżoną wersję byłaby cena, a raczej różnica w cenach. Jeżeli stary i nowy model kosztowałyby podobnie, to wolałbym kupić nowy, bo zawsze lepiej jest mieć nowszy, ale jeżeli różnica będzie spora, to nawet nie będę się zastanawiać (o ile nie będzie żadnych innych zmian, które nie są opisane, a które mogą wpłynąć na moją decyzję)


reklama