, Newsy Xiaomi

Xiaomi porzuca dwa popularne, trzyletnie smartfony. To może boleć, ale rozumiem tę decyzję

fot. Xiaomi

fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • inter

  Nic nie boli, po ponad 2 latach użytkowania czas wymienić smartfon na nowszy. Taki cykl, 2-3 lata i następny.

 • cyc997

  W xiaomi masz, bootloader jest blokowany od niedawna, a to przez skargi klientów bo telefony docierały często z zasyfionym softem. Po aktywacji telefonu Xiaomi odblokowanie bootloadera jest banalnie proste, a oprogramowanie do tego pobierzesz z ich strony

  • Rutynka

   Nie jest. Ludzie czekają miesiącami na unblocked w nowych telefonach.

   =Dwa problemem jest to, że Xiaomi nie przestrzega GPL. Nikt by nie płakał gdyby udostępniono otwarty soft. Miałbyś po 3 miechach nowego androida przed xiaomi.

   • cyc997

    Z własnego doświadczenia wiem, że nigdy nie miałem problemu z odblokowaniem xiaomi, a robiłem to dość często, bo wielu ludzi przekonałem do tej marki, a kiedyś global nie miał polskiego i trzeba było zmienić soft na miui Polska albo xiaomi.eu. Natomiast teraz nie odblokowuję bo mam polski w globalu, a i tak używałbym miui. Jednak nie chce mi się wierzyć że są takie problemy, aż chyba spróbuję odblokować…

 • Joanna

  Mi5 to był flagowiec. Nieco ponad 2 i pół roku a dokładnie 33 miesiące wsparcia dla flagowca to nie jest nadzwyczajnie dobry wynik mając na uwadze, że potrafią różnego rodzaju szroty wspierać po 4 lata. Postęp nie jest już tak szybki jak kilka lat temu i Snapdragon 820 + 4 GB ram to nawet dzisiaj świetna konfiguracja i pewnie wystarczy spokojnie na 2-3 lata, w końcu tak bardzo polecany LG g6 ma niemal taką samą specyfikację i do niedawna był bardzo chętnie kupowany.

 • tom

  Najpierw pomyślałem, ze mało kto uzytkuje telefon dłużej niz 3 lata i to nie problem. Ale biorąc pod uwagę jakość i wytrzymałość Xiaomi 3 lata to jeszcze jest nówka … U mnie 2 letnie telefony działaja jak nowe, dostają najnowszy soft i nic im nie brakuje. Moge je traktowac jak nowe.

 • tom

  Dlatego że wiele nieuczciwych firm wgrywa różny badziew na telefony a potem ludzie marudzą na Xiaomi ze im sie jakieś reklamy pokazują. To jest konieczne w obecnym świecie. Ale każdy moze sobie to odblokować.


reklama