REKLAMA TP
wtorek, 18 grudnia 2018, Amadeusz Cyganek

Ekrany OLED przejmują rynek smartfonów. Samsung zaciera rączki

0 odpowiedzi na “iP8”

  1. ImFunnyMan pisze:

    Wincyj różu, wincyj zielonego, wincyj wypalonych ekranów!

    • regoat pisze:

      Głupie i nie śmieszne bo raczej takie miało być

      • ImFunnyMan pisze:

        Hmm, co jest głupiego w tym że ta technologia kuleje w telefonach? Popatrz na coś więcej niż xiaomi a dostrzeżesz że każdy producent ma z tym mniejszy lub większy problem.

        • regoat pisze:

          Wpadki zawsze są ,ale ekrany od Samsunga nie mają ich dużo. Mają je najbardziej dopracowane

          • ImFunnyMan pisze:

            Jeżeli się mylę to popraw. W mate 20 pro używane są wyświetlacze od dwóch firm lg i jakaś inna (nie pamiętam jak się nazywa) z tego co czytałem to z tej drugiej firmy wyświetlacze są ok. Jeżeli tak jest to chyba samsungowi ciut gorzej to wychodzi.

          • regoat pisze:

            Masz rację tylko co ma Samsung wspólnego z 20pro? Jeżeli chodzi o ekrany od Samsunga to oni mają 93% rynku oledow

    • Qpa pisze:

      Stety lub niestety, nieuchronna przyszlosc

  2. Kerto pisze:

    Oledy dają piękne soczyste barwy, ale niestety wypalają się. O trwałości telewizorów OLED mówi się, że max 10 lat. Więc telefon powinien 5 lat działać bez zarzutu. A jak będzie zobaczymy.

    • M. Shrek pisze:

      Ale jaja bo akurat mam smartfona od Oppo F Amoled ano Domini 2012 rok nie wypalił się działa prawidłowo ma jeszcze starego KitKat ?

    • regoat pisze:

      Samsung produkuje jest już długo więc może już powiedzieć ile będą działać , zresztą pierwsze generację sporo się różnią od tych obecnych .

    • Jakub pisze:

      A kto teraz używa 5 lat smartfona , maniacy to co rok wymieniają, albo i częściej ,a przeciętny Kowalski w tym i ja tak co 2-3 lata

      • M. Shrek pisze:

        Dlatego jest tyle odpadów elektroniki użytkowej . Raczej po 3 lat Apple iPhone wymiana . Do recyklingu się daje stare telefony w Norwegii czy Szwecji , sa tacy ludzie już starsze osoby że używają telefon nie zwraca uwagi ile ma lat telefon dalej go używają bo działa jeszcze prawidłowo a młodzież do kosza po roku telefon londuje i dziadek kup teraz nowy smartfon kolega ma już nowy tak jest młodzież .

      • ImFunnyMan pisze:

        Wyobraź sobie że większość ludzi wymienia telefony co 2-3 lata (tak jak umowa u operatora się kończy) a niektórym modelom samsunga wystarczało kilka tygodni/miesięcy żeby się wypalić a serwis samsunga położył wielkiego uja na swoich klientach.

  3. Alex pisze:

    Super Amoled od Samsunga rządzi. I tak będzie przez następne lata. Już SGS Plus którego jeszcze mam a kupiłem go w 2011 roku, wyróżniał się na tle konkurencji świetnym ekranem Super Amoled i do tej pory wygląda bosko. Mimo tego, że minęło prawie 8 lat to brak wypalonych pikseli czy innych wad. W aktualnie używanym S7 ekran jest rewelacyjny, najlepszy jaki miałem.

    • M. Shrek pisze:

      To się zgadza super Amoled wytrzymałość jest dobra ekranu 6 lat temu kupiłem Oppo F dalej działa prawidłowo nie wypalił się wyświetlacz dziadek ma KitKat ostatnia aktualizacja i ma 2 GB ram Oppo mam go z przyzwyczajenia leży w szufladzie pierwszy mój telefon z Amoled rewelacja naj lepszy smartfon z Androidem, głównie to jest Apple iPhone 8 plus , iPada , Asusa tab

    • regoat pisze:

      Oczywiście ze tak. Samsung robi dobre ekrany , a szybkie wypalenie to wady fabryczne które nadają się na gwarancję i jest to mały procent.

  4. Forlock pisze:

    Zakrzywiony OLED ekran, to najgorsze rozwiązanie od czasów gdy w laptopach próbował przyjąć się na matryce z szklaną powłoką co niby miało poprawiać kontrast a powodowało efekt lustra w 99%

    • M. Shrek pisze:

      Ale z dotykowym ekranem w laptopie jest lepszy taki ekran Oled

    • regoat pisze:

      Zakrzywiony oled to tylko bajer

      • M. Shrek pisze:

        Raczej już nie bajer tylko żeczywistość technologii służących ludziom , co raz więcej informacji można uzyskać że wiele firm pracuje nad tom technologią produkcji Oleda jak kartka papieru wignającego się to nie fantastyka tylko postę elektroniki użytkowej szukanie nowych źródeł energii elektrycznej nowych rozwiązań do urządzeń mobilnych .

  5. regoat pisze:

    Do GPS to kupuje się GPS jak się non top jeździ, a nie uzywa telefonu bo wiadomo że się szybko zużyje . Prądożerność maleje właśnie ekrany oled pobierają goniej tak samo jak nowe procesowy itd . Jak nie chcesz szybko ładować to nie ładuj. Ludzie to używają bo jest przydaje. Za dużo trorii spiskowych się nasluchales

  6. Piotr Kozimor pisze:

    Obecne OLED czy raczej w większości Super Amoled to ekrany praktycznie pozbawione dawnych wad. Jasność jest na bardzo dobrym poziomie, żywotność w 99% jest bardziej niż wystarczającą biorąc pod uwagę częstotliwość zmiany telefonu, a do tego mają najlepsze barwy – tak jasne że najczęściej są one podkręcone ale można to zmienić w ustawieniach, tak jak nie trzeba mówić że się ma najlepszą wersje Passeratti tylko się przyznać że to Passat z TDI.

  7. Piotr Walewski pisze:

    Oj są różnice i to znaczące. Miałem amoled os Samsunga, teraz mam IPS od LG i amoledy są znacznie ładniejsze – głęboka czerń robi robotę.

  8. ImFunnyMan pisze:

    No tak to nie pisz….

  9. Alex pisze:

    Czas wybrać się do okulisty.

  10. Damian pisze:

    „wygaszony ekran lśni wszystkimi barwami tęczy, a głęboką czerń ma jedynie ramka” – wygaszony ekran (nie tylko OLED) lśni barwami tęczy chyba tylko w mocnym słońcu.


reklama