Samsung Galaxy M to nowy pomysł Koreańczyków na połączenie wszystkich budżetowych serii w jedną całość. Jednym z nowym smartfonów będzie Galaxy M20, który ujawnił swoją specyfikację oraz wygląd – łudząco podobny do konkurentów z Chin.
Samsung, do tej pory unikający wcięć w ekranie, teraz ma zacząć korzystać z tego bardzo powoli wymierającego półśrodka – notcha w kształcie kropli wody otrzyma co najmniej jeden z modeli nowej linii Galaxy M.
Galaxy M20 pojawił się we wcześniejszych doniesieniach, ukazując część swojej specyfikacji oraz wynik w teście benchmarkowym, natomiast teraz poznaliśmy dokładną budowę jego ekranu.
Pierwszy rzut oka na ujawnione zdjęcie panelu pozwala nam dostrzec bardzo cienkie ramki wokół wyświetlacza, ale nie pozwala odróżnić smartfona od identycznie wyglądających konkurentów z Chin.
Na myśl przychodzą przede wszystkim modele OPPO, OnePlus 6T oraz Huawei Mate 20, a nie żaden z dotychczasowych modeli Samsunga.
Koreański gigant był ceniony za opór w stosunku do rozwiązania Apple (w tym wypadku w nieco zminimalizowanej wersji), ale najwyraźniej postanowił „pójść do przodu” i zaoferować lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Sami możecie ocenić, czy podoba Wam się taka taktyka.
Galaxy M20 otrzyma panel wykonany w technologii Super AMOLED, z przekątną 6-cali oraz rozdzielczością Full HD+ (2340 x 1080). W jego górnej części znajdziemy notcha w postaci tzw. kropli wody, którego Samsung nazwał Infinity-V. To nieźle wyglądająca odmiana wcięcia, ale nie jestem do końca przekonany, czy producent jej potrzebuje.
Nowego średniaka napędzi Exynos 7885, czyli 10-nanometrowy układ rozpędzający się do 2.2 GHz i korzystający z rdzeni Cortex-A73 oraz Cortex-A53. Procesor wspomoże 3 GB pamięci RAM, która wystarczy do podstawowych zadań, ale dla pewności mogłoby jej być o 1 GB więcej.
Na pokładzie znajdą się 32 GB miejsca na pliki z możliwością rozbudowy oraz bateria o pojemności 5000 mAh. Z tyłu znajdziemy pojedynczy aparat 16 MP oraz czytnik linii papilarnych.
Galaxy M20 został wypatrzony w teście Geekbench, gdzie pracując pod kontrolą Androida 8.1 Oreo, uzyskał wyniki: 1319 oraz 4074 punktów. Z kolei benchmark AnTuTu przyniósł rezultat 107 tysięcy oczek.
Premierę nowego smartfona przewidziano na końcówkę stycznia nadchodzącego roku.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
HONOR szykuje dużą premierę. Nowy HONOR GT 2 Pro może mocno zaskoczyć specyfikacją na czele…
Command & Conquer to niekwestionowany król RTS. Seria zadebiutowała w 1998 roku i od tego…
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…