, Newsy

Która technologia ładowania smartfonów jest najszybsza? Oto ranking 59 smartfonów

Super VOOC Flash Charge

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • krzyh

  szybkie ladowanie moim zdaniem to slepa uliczka. zazwyczaj kazdy moj telefon laduje slabsza ladowarka niz ta dodawana w zestawie. 2,5 – 3 godziny ladowania to jest wlasciwy czas, aby akumlator byl trwaly. dzieki temu po dwoch latach moj smartfon dalej trzyma bardzo dobrze.

 • Tomasz

  A w jakim stopniu poszczegolne technologie niszcza akumulatory?
  Zwyciezca skraca zywotnosc do 25 procent?

 • Don Wasyl

  Po chińsku czytać nie potrafię, ale z tego co widzę, to brakuje w tym zestawieniu masy nowszych smartfonów producentów spoza Chin.

 • Krzysztof Dymerski

  Tytuł powinien brzmieć: Która technika ładowania najszybciej wykończy akumulator w smartfonie 😉

 • zdziuchuPL5

  „Mi Mix 3 firmy Xiaomi będący na piętnastym miejscu to jedyne urządzenie tego chińskiego producenta”? O.o Ja jakoś widzę tam Mix3, mix2s, mix2, mi8, mi6x, mi6, max3, redmi 5 plus, redmi note 5, redmi note 6. A pewnie coś przeoczyłem. To zdecydowanie więcej niż jeden model ;V Powiem wam szczerze, że powoli zaczyna mnie to drażnić, że zaczęliście ostatnio popełniać tak kategoryczne błędy. Jakoś ani przez całe lata wcześniej, ani gdy z wami przez chwilę pracowałem takie rzeczy nie zdarzały się zbyt często, teraz? Robi się nieprzyjemnie… Panowie ocknijcie się, trochę myślenia więcej.

  • majkel

   Taka moda, redaktorzy biznesmeni nie tracą czasu na drobnostki jak jakieś literówki czy zgodność treści z faktami. Liczy się wygenerowany ruch na stronie, komentarze i efekty za tym idące. Kasa kasa kasa. Na większości portali Polskich poziom spada.

   Wrzucić tabelę z chińskimi napisami najłatwiej. Kompetencja redaktora wymaga aby dostosował tekst dla Polskiego użytkownika ale po co ? Nie wiem czemu w ogóle całego artykułu nie skopiował, tylko tytuł po Polsku zrobić i po sprawie.

  • Don Wasyl

   A może zamiast krytykować może trzeba nauczyć się czytania akapitów do końca? Jak byk jest napisane, że „jedyne urządzenie tego chińskiego producenta w tymże rankingu na dość wysokiej pozycji. „

   • Kacper Gajewski

    Masz świadomość tego, że oni mogą szybko i łatwo to edytować artykuły już po emisji? „na dość wysokiej pozycji” zostało dopisane dzisiaj rano, żeby jakoś ukryć tak duże niedopatrzenia…

 • Kerto

  A jak super szybkie ładowanie wpływa na trwałość akumulatora? Czy ktoś z Was ładował telefon np. przez rok w ten sposób? Jak wygląda czas pracy telefonu na początku i potem po roku?

  • majkel

   Poczytaj o technologii obecnych aku, tylko z jakiejś kompetentnej strony, a nie wałkowane bełkoty to się dowiesz. Marketing rządzi światem kolego. Szybciej naładujesz, szybciej wymienisz 😉

   Szybkie ładowanie jest przydatne awaryjnie gdy musimy wychodzić za 5 minut, a w telefonie niski poziom. Nie widzę problemu w ładowaniu normalną ładowarką i czekania 3 godzin na telefon. Chyba ludzie robią jeszcze coś innego niż tylko non stop na telefonie, że mogą poświęcić te parę chwil aby się naładował 😉

   • Kerto

    Przypuszczam, że jest tak jak piszesz. Tylko mi chodzi o fakty z doświadczenia.Jak zmierzyć utratę pojemności wklejonego akumulatora we współczesnym telefonie?

    • Tomek Jędras

     Ja używam apki accubattery. Nie jest może stuprocentowo wiarygodna, ale sprawdzałem na kilku telefonach, starszych i nowszych i wydaje mi się że daje z grubsza info na temat stanu akumulatora

     • Kerto

      u mnie pojawił się komunikat, że nie ma kontrolera zasilania. Niemożliwe, przecież jest w każdym telefonie.

    • wodołaz

     Znajdż sobie w internecie.Takie badania robiono w Battery University.Jest tam wykres spadku cykli ładowania w zależności od sposobu ładowania.Szybkie ładowanie zdecydowanie skraca życie akumulatora.

     • dudik

      Szybkie ładowania skraca życie akumulatora gdyż znacznie podnosi jego temperaturę co bezpośrednio skraca jego żywotność. Dodatkowo praca baterii w zakresie 0-20 oraz 80-100% również bardzo uszkadza ogniwo.
      Badania wskazują na to, że nie poddając akumulatora nadmiernej temperaturze i nawet ładując go szybko w przedziale 20-80%(w zakresie 40-60 zużycie jest trudno zauważalne, ale tak to się akurat nie da z telefonu korzystać) stopień degradacji baterii po roku jest naprawdę niewielki. Zresztą to są suche liczby a mogę wypowiedzieć się z doświadczenia.
      Poprzedni mój telefon to Oneplus 3T, 5V 4A, po roku – w styczniu sprzedałem kumplowi także mija prawie drugi rok, kumpel zawsze ładuje dash chargem i nie narzekał ani raz na to by bateria mu się pogorszyła, mi przez rok również.
      Nadmienię, że QC grzeje baterię jak głupie, Dash charge, Vooc charge jak dobrze pamiętam i jeszcze pewnie któreś rozwiązanie nie, ponieważ grzeje ładowarkę (jest to chyba spowodowane przemianą prądu w ładowarce zamiast w telefonie ale mogę się mylić, więc to tak tylko na marginesie)

  • mozilla007

   Z doświadczenia akumulator jest do wymiany po około 8 miesiącach. Ciągle na szybkim ładowaniu jeden sprzęt był i po tym czasie trzymał tragicznie.

   • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

    Ja swojego Mi 6 ładowałem szybko od samego początku i po 1,5 roku niewiele się zmieniło w czasie pracy – max 0,5 SoT mniej, bo średnio daje radę 6 🙂

    • Kerto

     jakim prądem ładowałeś? Jak mocna jest ładowarka?

     • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

      Moja ładowarka obsługuje 5V/2A i 9V/2A, czyli góra 18W.

    • mozilla007

     No to u mnie przykładowo g4 ładowane tylko szybką ładowarka i ogniwo po 8miesiacach nie trzymało już wcale.

   • Tomasz

    W moim compakcie z3 sony po 4 latach oprogramowanie diagnostyczne nie stwierdza pomniejszonej pojemnosci.

    • Kerto

     500mA to nie jest szybkie ładowanie.

    • mozilla007

     To masz wytłumaczenie, bo wolno ładowane ogniwo. Szybkie ładowanie zabija ogniwo i wiem to z doświadczenia. 8 miesiecy i do wymiany.

  • Peter Stein

   mamy oppo r9s, r11 i r11s
   nie ma problemu po rok


reklama