, Newsy Nokia Telefony

Nokia: smartfony z dużymi wyświetlaczami to głupota

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Linek

  Optymalna wielkość to 3,7 d0 4,7 cala, nie jest to monstrum, ale minimum 4 cale są potrzebne do idealnej obsługi i tyle.

 • wqeqwe

  Prawdę powiedziawszy spore wyświetlacze bardzo mi się podobają i mam nadzieję, że ten trend się utrzyma. Paluchy mam grube, smarowanie po małym ekranie z malutką klawiaturą ekranową wkurza mnie niemiłosiernie, czytanie maili czy przeglądanie sieci również lepiej się prezentuje na większym ekranie… Prawdę powiedziawszy nie miałbym nic przeciwko pełnemu tabletowi z możliwościami telefonu i używaniu słuchawki bezprzewodowej, ale zupełną rezygnację z telefonów bez klawiatur sprzętowych.

 • DAS72

  Popieram, duże ekrany to głupota, jednak co kto lubi, jego sprawa. Faktem jest że popyt na wielkie wyświetlacze wziął się wraz z modą i reklamą. Wystarczający jest ekran ok 4″ ale nie, im większy tym lepszy bo nowszy, mocniejszy bardziej reklamowany. I proszę mi tu nie truć o zaletach wielkich wyświetlaczy bo po w końcu z jakiegoś powodu wymyślili tablety (swoją drogą też nie wiem po co) a w smartfonach to tylko kłopot z zasilaniem takiego monstrum. Gdzie w takim razie mobilność – podstawowa zaleta a właściwie wymóg tel. kom? jak bateria starczy na 3 godz UŻYTKOWANIA. i ma się mieścić w kieszeni i nie uwierać! Dodam tylko jeszcze na potwierdzenie, że tel. z 5″ wyświetlaczem od bardzo dawna ma w ofercie Dell ( Dell Streak) skądinąd bardzo dobry, ale jakoś wielką popularnością się nie cieszył a wręcz odwrotnie wszyscy narzekali że za duży. Ale nastał czas reklamy i mody która zapewne minie.

 • Andre

  Co nie którzy tu piszą bzdury że aż głowa boli. Miałem wcześniej SGS i
  LG 3D, odpuściłem sobie przesiadkę na SGS 2 ponieważ wyszedł Note. Note jest spełnieniem moich oczekiwań, czytelny internet i nawigacja w aucie. Dodam jeszcze że łapie sygnał do GPS w mieszkaniu, czym bardzo mnie zaskoczył. Takie są moje potrzeby.
  Identyczna jest sytuacja z samochodami, potrzebuję niezłożony wózek dziecięcy pakować do auta, to kupuje Vana. Ktoś inny może wymieniać zalety Smarta, ale mnie nie przekona, chyba że razem z wózkiem go wrzucę do Vana. mg albo jesteś ignorantem, pępkiem świata lub mało mądry. Pozdrawiam.

 • Abc

  Telefon 4″ to już jest dość duży, 3,5″ bardziej optymalne. Te większe telefony są po prostu ciężkie i mało poręczne.

  Co do aparatu, to akurat 41Mpx jest akurat potrzebne, bo pozwala robić rewelacyjne zdjęcia 5/8Mpix w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, do tego z niezrównaną jakością. Tu nie chodzi o 41Mpix zdjęcia tylko o wykorzystanie tych 41Mpix do rewelacyjnych zdjęć 5/8Mpix oraz zapewnienie kilkukrotnego bezstratnego zooma.

 • crazyraven

  Prezes Nokii jest śmieszny, duże ekrany niepotrzebne w telefonie, ale aparat 41 Mpix jest nieodzowny ?! 😉

 • mirku

  Co kogo obchodzi, kto co w kieszeni nosi? Na rynku jest miejsce i na małe, jak i duże wyświetlacze. Ja osobiście jestem fanem tych drugich, ale nie mam zamiaru nikomu udowadniać ich wyższości nad mniejszymi, bo nie o to w tym chodzi. O gustach się nie dyskutuje i kropka.

 • mxv1

  ma rację maxymalnie 4.3 w zupełności starcza a nie powyżej 🙂

 • mg

  Nareszcie ktoś mądry to zauważył !!!
  Dla mnie 4 cale to już optymalna wielkość wyświetlacza – chcę latem włożyć smartfona do kieszeni koszuli, ma się tam wygodnie mieścić i mieć dużo luzu, aby nie było mu ciasno i gorąco 🙂
  Nie będę targał ze sobą plecaka na jakiegoś szajsunga 🙂
  Brawo Nokia – teraz czekam, aby wasze słowa zostały przekute w czyny i czekam na Nokię z WP 8 na pokładzie w aluminiowej, poliwęglanowej, czy magnezowej uszczelnionej obudowie i wyświetlaczem do 4 cali !!!

 • bizz

  tsaa, teraz tak gada, a za parę miesięcy zobaczymy Nokię na WP8 z ekranem 4,7cala… Nokia jest korporacją dużych sprzeczności.


reklama