, Newsy Samsung Smartfony

To plaga: Samsung ma zrezygnować ze złącza jack 3.5 mm już w Galaxy A8s

Galaxy A7 TOP

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Marek Miżdal

  Bardzo dobra decyzja. Po co komu to? Są bezprzewodowe słuchawki

 • Forlock

  I o co się tak burzycie z tym brakiem złącza mini jack. Kupujecie telefony po 2, 3, 4 tysiące złotych a nie stać was na głupie słuchawki bezprzewodowe za 100zł które oferują lepszą jakość dźwięku? Żałosne…

  • LinekPark

   Żałosna jest ignorancja i popieranie wad. „Nie stać” producenta i cię rżnie, a ty się cieszysz.

 • Siekiera

  Nie widzę problemu, Samsung zrezygnuje z mini jacka?, to ja zrezygnuje z Samsunga…

 • Glitch __

  i dobrze..po co komu jack?

 • gregor gregorek

  1) Gdyby faktycznie chodziło o to aby smartfon był cieńszy to przecież jest jack micro 2,5mm (stosowany niegdyś w Nokiach) 2) Jakoś są firmy potrafiące wpakować 5000 mAh i ich sprzęty wcale nie są grube. Widzę że producenci mają swoich klientów za idiotów :/

  • Kerto

   Niestety wielu to potwierdza. Gdyby np. ludzie nie kupowali smartfonów z wklejonymi bateriami to pewnie do dzisiaj, poza Applami, byłby takie i takie. Podobnie ze Jackiem czy małymi bateriami. Jeśli testy pokazują, że smartfon nie wytrzymuje dnia a ludzie mimo to go kupują to producenci widzą, że mają do czynienia z idiotami. Jest klient, jest i towar dla niego odpowiedni.

   • LinekPark

    A tu też jest spory grunt na to. Samsung, czy Xiaomi mają bojówki. Grupka od Asusa ostatnio aktywna, Nokia to sentyment, ludzie kupują i popierają wykonaniem „zapominając” o łamiących się USB, czy niskich kategoriach LTE…

    • Kerto

     To fakt. Jak coś nowego chcę kupić jakich to recenzji się człowiek nie naczyta. Pełno tych opłaconych naganiaczy, że łatwo wdepnąć. Mało jest osób, które napiszą prawdę, że np. dali się nabrać. Większość woli się rozpisywać jaki to dobry sprzęt kupili. Za 4 koła, jak za darmo.

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

   Przecież Samsung nie wsadzi 5000 mAh bo się boi że smartfon zaraz wybuchnie 😂

  • Qpa

   No i co by ci dalo te zlacze 2.5mm? To juz lepiej miec usb c i przejsciowke na 3.5mm…

 • SecretHope

  Chamstwo. Żeby jeszcze mocna konfiguracja to była ..

 • Paweł Więch

  Zbędny dodatek

 • Alex

  Złącze typu Jack jest stare jak świat. Traktujemy je jako coś oczywistego ,  jako nieodłączny element smartfona, tabletu, czy laptopa. Ludzie nie chcą rezygnować z prehistorycznego mini jacka. Niekompatybilność z dotychczasowymi słuchawkami i innymi sprzętami audio, to niewątpliwie duża wada. Producenci chcą zarabiać na przejściówkach, albo przekonać do zakupu słuchawek we własnym, nowym standardzie. Po pierwsze, jakość sygnału audio przekazywanego przez cyfrowe złącze USB-C jest znacznie lepsza niż sygnał dostarczany przez mini jacka. Co prawda, tylko nieliczni użytkownicy odczują jakąś różnicę, ale chyba warto popularyzować lepsze jakościowo standardy. Dla tych, którym nie zależy aż tak bardzo na jakości dźwięku pozostanie korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych, łączących się ze smartfonem poprzez Bluetooth. Rezygnacja ze złącza 3,5 mm pociąga za sobą sporo zalet i nowych możliwości. W pudełku z praktycznie każdym smartfonem znajdują się w zestawie słuchawki. Jeśli od tej pory będą to modele bezprzewodowe lub też wyposażone w kompatybilne złącze USB-C ,to  nie widzę problemu. Pozostaną jeszcze oczywiście osoby, które uparcie będą chciały korzystać ze swojego starego sprzętu audio. Wtedy będą oni musieli kupić przejściówkę. Ja tam zostaje jeszcze przez co najmniej przez dwa lata przy jacku 3,5mm w moim Galaxy S7.

  • Kerto

   Żeby odczuć wyższą jakość dźwięku na USB-C muszą być odpowiednie słuchawki. Większość nie widzi różnicy, gdyż widać z tego, że jakość słuchawek jest odpowiednia do małego Jacka.Na 100% jestem pewny, że to zagranie nie jest troską Samsa o lepszą jakość dźwięku tylko o zwykłe wyrywanie kasy z kieszeni klientów. I będzie płacz bo słupki udziału w rynku znowu polecą. I dobrze. Konkurencja dzięki temu odetchnie a my będziemy mieli Jacka. Obojętne mi czy z logiem takim czy innym. Monitory w elektronikę robią i tak ci sami producenci. Tylko wyznawcy Ogryzka tego nie rozumieją, ale to inna grupa ludzi.

   • Alex

    Dlatego,przynajmniej na razie zostaje przy jacku 3,5mm.

    • Kerto

     Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby było złącze USBC i Jacek. Przecież słuchawki będą działać na jednym i drugim

   • majkel

    Kolejny inteligent elektronik, który nie rozumie pojęcia gniazda, interfejsu czy nie zna różnicy między sygnałem analogowym od cyfrowego.

    Zmiana gniazda nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku.

    • Kerto

     Majkel, skąd u Ciebie się bierze jad? Nad tym się zastanów. Jeśli masz większą wiedzę to wystarczyłaby ta druga część postu z uzasadnieniem.

     • Alex

      On nie rozumie tego co czyta. Tacy „fachowcy” też się panoszą po forach.

    • Alex

     Ale ty jesteś człowieku pusty. Naucz się czytać ze zrozumieniem chłopczyku.

  • majkel

   Przestań pitolić farmazony człowieku. Bez różnicy jakie masz gniazdo na wyjściu dla sygnału analogowego do zwykłych przewodowych słuchawek. Możesz nawet sobie drutem od płotu je podłączyć, a różnicy nie będzie żadnej.Zero pojęcia o elektronice i potem tacy fachowcy doradzają.

   Gniazdo jack to światowa standaryzacja gdzie. To właśnie powinno być celem producentów. W tym momencie cofamy się w rozwoju jak to kiedyś każda marka miała własne tandetne słuchawki na własne złącze do telefonu zanim powstały smartfony. Jack to solidne, idioto odporne i proste złącze. Jak amerykanski silnik 5 litrów, usb do słuchawek to jak 1,2 tsi. Za chwilę się rozpadnie.
   Słuchawki bezprzewodowe niczego nie rozwiązują, ponieważ mają ograniczenia np z powodu akumulatora który się rozładowuje i kiedyś padnie.

   Są ludzie co chcą posłuchać na dobrych słuchawkach muzyki na dobrych przetwornikach które mają w domu. A mobilnie podłączą je do swojego telefonu. Każda przejściówka to narażanie gniazda usb na uszkodzenie, wyrobienie się delikatnych pinów.
   Usuwanie jack to chwyt marketingowy, oni mają mniejszy koszt produkcji, a nam będą kazać płacić za przejściówki.

   • Alex

    Idiotą to ty jesteś palancie. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nic nie pisz, bo wychodzi twoje buractwo idioto. Przeczytaj głupku moje ostatnie zdanie w tamtym komentarzu i wróć do podstawówki uczyć się bo masz zaległości.

    • Rafik

     Takim komentarzem to wystawiłeś ładne świadectwo własnej osobie i nie chodzi o treść tylko sposób w jaki to napisałeś, za to powinien być BAN

  • LinekPark

   Bez jacka BT działa identycznie, jak z nim. Słuchawki BT to pomyłka nie tylko jakosciowa(ta sama jakosc kosztuje 3 razy tyle). Chodzi też o to, że je trzeba ładować dodatkowo, a samego smartfona częsciej. A jakby było mało, to aku zwiększają ciężar słuchawek jednoczesnie zmniejszając trwałosć.
   Podpinanie pod USB nabierze sensu z dwoma gniazdami USG, czyli nigdy, bo jack mniejszy i trwalszy.

 • Parrot Max

  A niech rezygnuje . Ciemny lud i tak to kupi.


reklama