poniedziałek, 27 lutego 2012, Szymon Marcjanek

Sony Xperia P - czy porwie Was "biała magia"?

Sony-Xperia-P-4
Sony Xperia P / fot. materiał prasowy
 • Michael

  No i wyjaśniła się tajemnica stosunkowo niskiej pojemności baterii:

  „WhiteMagic adds a 4th white sub-pixel – traditional LCD screens have three; red, green and blue – to the Reality Display. The result? The outstanding combination of an ultra-bright screen and great power efficiency. Power efficient because WhiteMagic automatically adjusts the brightness of the screen to surrounding light – when the light is not so strong, Xperia P uses less battery power.”

  Po prostu ekran Xperii P będzie dostosowywał podświetlenie do intensywności oświetlenia w miejscu, w którym korzystamy z telefonu, przez co będzie oszczędzał energię.

 • Michael

  Oprogramowanie pewnie zostanie zaktualizowane jeszcze w tym roku, więc pozostaje kwestia baterii, ale o jej wytrzymałości przekonamy się dopiero w fazach pierwszych testów.
  Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na ten model, bo ma wiele rozwiązań, których próżno szukać u konkurencji, np. USB 2.0 :].

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Szymon

  @Michael: w momencie, gdy na rynku od miesięcy jest nowa wersja Androida, edycja 2.3 jest już przestarzała. Nie jest to określenie pejoratywne, tylko stwierdzenie faktu i nie ma nic wspólnego z popularnością systemu. To, że Windows XP jest nadal popularny wśród użytkowników PC-tów nie zmienia faktu, że jest przestarzały, prawda?

  Co do baterii – powyższy tekst stanowi skrystalizowanie moich pierwszych wrażeń po premierze smartfona i nie jest jego testem. Być może technologia Sony jest tak znakomita, że z akumulatora o niedużej pojemności wyciągnie długi czas pracy. To zobaczymy niebawem. Póki co jednak, pozwolę sobie pozostać sceptycznym wobec marketingowych zapowiedzi, które nie zawsze przekładają się na rzeczywistość. Pozdrawiam

 • Michael

  „Przestarzały system operacyjny”?! Nawet połowa smartfonów dostępna na rynku nie dostała jeszcze aktualizacji do 4.0, a Sony taką aktualizację już zapowiedział.
  Druga sprawa – nie trzymałeś jeszcze tego smartfona w dłoniach, więc nie możesz wiedzieć, czy bateria jest w nim słaba. Być może układ ST-Ericsson jest mniej prądożerny niż układy Snapdragon, a więc ogniwo 1305 mAh będzie wystarczające.


reklama