, Newsy Play

Play: roaming krajowy stanie się historią. Już wkrótce pierwsze miasto zostanie „odłączone”

Fot. Play

Fot. Play

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Solin

  We Wrocławiu też spokojnie mogą wyłączyć. Przez ostatnie dwa lata w Play ani razu mój telefon nie miał potrzeby korzystać z obcych nadajników.

 • tom

  Krok w dobrym kierunku. Po czerwcowych AD2017 przygodach z netem, a raczej jego brakiem (na skutek dzialań TM) przeniosłem się do Orange. Musze powiedzieć ze jest dobrze, szczególnie za granicą. W Niemczech na moim Xiaomi RN4 i Huawei Media Pad M3 miałem transfery na poziomie 120 Mb ! Oczywiście nie wszędzie 😉 W Italii jest też dobrze. W przeciwieństwie do telefonów z kartą w Play, które w Italii po prostu miały bardzo kiepski net. Teraz Play mocno inwestuje w nowe BTS-y i u mnie, tu gdzie mieszkam, zrobilo sie naprawdę dobrze. 4 km od BTS-a mam 20 Mb/15 Mb i to na 1800 MHz ! W połączeniu ze świetnymi taryfami uważam że Play robi się porządna siecią. Mam pytanie do innych. Jak Wam chodzi na chwilę obecną Net w Play-u w roomingu międzynarodowym ? Poprawili cos czy dalej jest kicha ?

  • cyc997

   Prędkość neta w roamingu zależy po pierwsze od umów między operatorami oraz infrastruktury sieci z której aktualnie korzystasz będąc za granicą. Z tym że umowy są ważniejsze, przykładowo :
   Teoretycznie zagraniczny operator z którym krajowy operator ma umowę oferuje jedną z gorszych sieci w swoim kraj, jednak masz lepsze transfery, niż przy roamingu z innym zestawem operatorów z mocniejsza infrastruktura, bo umowa zapewnia Ci większe transfery/udział w sieci. Tu nie ma nic do rzeczy infrastruktura krajowa. Logicznym wydaje się natomiast ze takie molochy międzynarodowe jak francuski orange czy niemiecki tmobile, którzy są obecni praktycznie w całej UE są w stanie zaoferować lepsze warunki roamingu dla „swoich” klientów z zagranicy.

   • tom

    Chłopie nie rozmawiasz z dzieciakiem i to co piszesz to są oczywiste oczywistości. Ani przez sekundę nie sugerowałem, że jakość roamingu zagranicznego zależy od sieci w PL. Play powoli dołącza do normalnych operatorów i mam nadzieję, że w końcu podpisze stosowne umowy w operatorami w UE. I stąd moje pytanie jak obecnie działa net w UE dla abonentów playa. Bo to co było jeszcze kilkanascie miesięcy temu to żenada.

 • Kerto

  Brawo, oby się powiodło. Tylko jak sobie dadzą radę z tymi geniuszami, którzy chcą mieć zasięg, albo nie chcą zamulania ich sieci przez Play, ale też protestują przeciwko nowym nadajnikom Play?

 • Wojtek JJ

  To bardzo dobra wiadomość, dla użytkowników innych sieci. W końcu Play nie będzie zamulać ich nadajników 🤣

 • mozilla007

  Pierwsze miasto bez zasięgu play. Brawo.

 • Alex

  Oczywiście, że da radę. Budują własną sieć a to wymaga czasu i cierpliwości.


reklama