, Apple Telefony

Apple A12 jest potężny. To najlepszy procesor na rynku?

fot. Apple

fot. Apple

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • MAGNIFIER

  Dla zainteresowanych budową układu A12 Bionic polecam ten wpis:
  magnifier.pl/apple-a12-bionic

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/YXNpZADpBWEVaUl9zZAXVMSk53VHNXN2ZAkZAENNZATdwSWdnLTJXNm5tdURtTkhwTFZAKdmFfX0dIOEtfczM0ZAmpNdUI1cUhIQTdINlVZAZAmZAjekZACV0hnZAGltbERldF84emFGMTExR0Vpd0Qx/ Łukasz Uzdowski

  Z tym dlugim trzymaniu na jednym ładowaniu to ktoś się rozmażył.

 • Staszek

  Potężny procesor w sprzęcie za 5 tys, a wydajnościowo leży i kwiczy w porównaniu z laptopem z biedronki.

  Czytałem, zwykły Corei5 ma 10x większa wydajność obliczeniowa od najlepszych ARM z telefonów.

  To jeszcze mnóstwo wody w Wiśle upłynie zanim telefon nada się do zastosowania i zastąpienia laptopa w pracy.
  O stacjonarce już zupełnie można zapomnieć.

  • Qba

   Poczytaj bo i5 jest mniej wydajny od A12

  • TheDon Kichot

   Nie ma to jak porównywać zupełnie różne typy urządzeń, architektur i systemów w skali 1:1. Porównywanie procków Snapdragona czy Apple do Intela nie ma sensu. Apple A11 i A12 mają ogrom mocy i co istotne są bardzo potężne w wydajności pojedynczego rdzenia. Laptopy ze snapdragonem 835 mogą być wolniejsze od laptopa z biedronki, ale porównaj sobie wyniki na pojedynczy rdzeń w A11/12 ze Snapem 835/845. Do tego Apple daje dużo więcej pamięci cache i stosuje inne rozwiązania ciekawe. Weź do ręki iPhone’a lub iPada z minimum A9 pod maską, włącz Pixelmatora, Darkroom’a, Enlight’a, iMovie (lub inny program do montażu, np. LumaFusion), albo pełnoprawne programy prosto z PC, jak Affinity Photo, albo wymagającą grę i zobacz czy faktycznie jest tak mało mocy. Podpowiem ci, że na lapki z Biedry HitFilm, DaVinci, Photoshop pewnie nawet się nie uruchomią lub będą sprawiać masę problemów. I proszę nie przyrównujemy Snapdragona do Intela, bo Intel w PC ma chłodzenie większe, niż cały smartfon. A laptopy, w których nie ma aktywnego chłodzenia mają ogromne problemy z temperaturami. ARM jest dostosowane do pracy na pasywnym chłodzeniu, na bardzo niskich poborach mocy. To jest jak porównanie BMW e46 i koparki – bez sensu.

  • Adam q

   To ja ostatnio Słyszałem że ponoć procesor kirin 980 ma zbliżoną wydajność do procesora mobilnego takiego jak w laptopach dają, tylko już nie pamiętam czy chodziło o i5 7600U czy i7 7600U ale na pewno któryś z tych. A jeśli a 12 okazałby się szybszy co jeszcze nie wiadomo dopiero się okaże, to jednak moce tych procesorów naprawdę są spore.

 • TheDon Kichot

  Poprawa CPU jak najbardziej na plus i dobrze, że Apple daje taką moc, ale dla mnie bardziej istotny jest nowy GPU. Sporo gram gry, a w nich GPU gra pierwsze skrzypce. Taka moc w tak małym procesorze pozwala rozbudzić wyobraźnie odnośnie MacBook’a na ARM.

  • Qba

   Nie dość że będzie wydajny to jeszcze wytrzyma na baterii ze 20 godzin

 • Tomek

  Dokładnie. Fajny procesor, ale nie da się wykorzystać jego możliwości na tym sofcie. Jedyny plus to dłuższy czas pracy na baterii. Cud w ogóle, że iOS pozwala odpalić benchmark 😀

  • Qba

   Akurat aplikacje na iOS potrafią wykorzystać moc tego procesora

  • Michał

   Mylisz się. To nie android gdzie większość mocy idzie na obsłużenie procedury „delay”


reklama