, Android Newsy Smartfony Xiaomi

Skończyło się dobre – koniec wgrywania alternatywnych ROM-ów do Xiaomi

fot. Xiaomi

fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Mariusz Kowalsky

  polecam lekturę tego artykułu. Wypowiedział się ktoś kto zna się na rzeczy www.instalki.pl/aktua…i-rom.html

 • Piotr B.

  Miuipolska już się ładnie aktualizuje po ota i działa naprawdę dobrze i chyba jest pozbawione reklam, którymi xiaomi raczy teraz użytkowników. Jednak dla wygody i bezpieczeństwa ja też przerzuciłem się na globala. Pamiętać też trzeba, że w przypadku niektórych modeli miuipolska to jedyne polskojęzyczne oprogramowanie z usługami google.

 • galakty

  Ehhhh… Byle coś napisać, ale posiadać wiedzę to po co… Nawet w tej chwili Global na chińskim wariancie nie jest pełnosprytny – płatności, netflix itp. Trzeba wgrywać poprawki, magiska, ukrywać – albo xiaomi.eu. Global na China nie ma sensu. A jak ktoś wgrywa xiaomi.eu to kupuję chinę i nic się nie zmieni. Dodatkowo Globale są od dawna i będą nadal, więc również się nie zmieni. NIC się nie zmieni.

  • Preza

   Dokladnie, bo romy miui.eu są na china dev robione.

 • Tomasz

  „Skończyło się dobre – koniec wgrywania alternatywnych ROM-ów do Xiaomi”
  „Jakakolwiek ingerencja użytkownika w tej
  kwestii zakończy się niepowodzeniem, a w niektórych przypadkach, gdy
  usilnie będziemy chcieli „poprawić” oprogramowanie (choćby poprzez
  zablokowanie bootloadera), możemy także – mówiąc kolokwialnie –
  „uceglić” smartfon.”

  Autorze , cos tam slyszales , ale tak niedokladnie , a do tego twoja wedza o zagadnieniu jest tka mala, ze wstyd to czytac .

 • Kerto

  To pewnie bierze się z tego, że rząd chiński coraz bardziej ingeruje w życie Chińczyków i coraz bardziej blokuje swobodny dostęp do świata zewnętrznego w ich kraju. Dzisiaj poszła po internetach wiadomość, że w Chinach będą zakazane obce serwisy informacyjne. Chcą pewnie, żeby wszystkim sterować. Komuna jest tam wżarta w mózgi.

 • Hirooq

  Można kupić globala i to dobre kilkaset złociszy taniej niż u nas.

 • TheDon Kichot

  Coraz więcej producentów blokuje bootloader, tym samym odejmując jedną z większych zalet promowanych przez Androidowców – custom ROM’y. Nokia, Huawei, Xiaomi, a lista pewnie będzie coraz dłuższa. Dla Xiaomi to raczej strzał w kolano, ale ograniczanie użytkowników do SYFMIUI będzie w sporej mierze strzałem w głowę. Wiele osób decyduje się na wersję Stable, będzie zmuszona do Global, a pewnie będzie siedzieć na SYF’ie.

  • Artrix

   Czemu? Xiaomi wydało pocophone który można dowolnie modyfikować bez utraty gwarancji, na dodatek mówią o samym miui a nie o bootloaderze

   • TheDon Kichot

    To może ja coś nie doczytałem

 • Grzegorz93

  „Czy odblokowany bootloader to problem? Przede wszystkim wtedy, gdy chcemy dokonywać płatności mobilnych, gdyż w takiej sytuacji nie są one możliwe.”

  Po pierwsze musi być dostęp do root żeby safetynet nie przeszedł, po drugie dostęp do root wcale nie oznacza końca płatności telefonem. Instalujemy wtedy magisk i mamy możliwość płatności telefonem. 🙂

  • vonski

   Nie wszędzie, bo na Pixelu nie da się. Mimo Magisk Hide dalej Google Pay nie działa i wywala komunikat o modyfikowanym oprogramowaniu.

  • Tomasz

   Sklada sie doskonale, bo NFC nie uswiadczysz.


reklama