, Newsy Samsung Smartfony

Trzy aparaty z tyłu to za mało? Samsung przygotowuje telefon z czterema!

Samsung Galaxy S8 / fot. producenta

Samsung Galaxy S8 / fot. producenta


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Bartysek

  Już napisali

 • pilon2

  Jeśli ma się to przełożyć na lepszą jakość zdjęć to niech dadzą i 10 aparatów. Tutaj jednak jest zoom który pewnie będzie znacznie gorszej jakości, i aparat dodatkowy który równie dobrze mógłby być atrapą. Czyli tak jakby dwa aparaty- główny i szerokokątny. Meh.

 • Piotrek111

  Super a matryce wielkości ziarna piasku…..

 • Andrzej Andrez

  Na tylnej klapce?

 • Anubis

  24 Mpx z przodu gimbaza sika po nogach z zachwytu. Sony kiedyś w swojej m5 dało na przód 13 mpx, ale tam wyglądało jak cyklop, a tu. Czyżby hit sprzedażowy ;). No i nie zapominajmy, że mamy z tyłu aż 4 obiektywy. Przecież wszyscy miłośnicy fotografii wiedząc, że 4 to lepiej niż marne 3. A te 24 Mpx z przodu, tak wiem powtarzam się, ale 24 to nie marne 5 czy tam 8!!

  • TheDon Kichot

   24mpx, a matryca pewnie 1/2,55” lub mniejsza, co zaowocuje malutkimi pikselami, a co za tym idzie kiepskią rozpiętość tonalną i dużo szumu. Na fotograficznym poziom ten smartfon nie stanie.

 • meganowak

  PureViev Zeiss’a sprzed 4 lat w Lumii 1020 radził sobie lepiej niż obecne i do tego solo.
  Ale co tam:) Kiedyś kupowano aparaty na ilość megapiksele teraz na megaaparaty. Tłum kupi wszystko byle było dużo i na bogato:)

  Spójrzcie na to, głównie na księżyc…

  1drv.ms/u/s!A…33lS9bh4Aw

  • meganowak

   Fotkę trzeba pobrać, na powiększeniu do 100% czyli 41Mpx widać powierzchnię księżyca. Więc czym się chwiali Hujawej p20pro?

   • Krzysztof Kwolek

    Czy jeszcze nikt Ci nie wytłumaczył że mpx to nie jakość? Lustrzanki za 3000 wzwyż mają nie więcej niż 24. Bo to nie o to chodzi.

    • meganowak

     Czytaj że zrozumieniem. A tłumaczyć możesz zawsze;) Pracuje na d810.

   • TheDon Kichot

    Huawei ma mniejszą matryce (1/1,7” vs 1/1,5” w L1020), ale ma dużo lepszy ISP i robi bardziej szczegółowe i ostre zdjęcia, które mnie nie zachwycają. Oglądałem testy i często Xperia XZ3 wypada lepiej. Ciekawie może wypaść nowy Pixel 3/XL. Google stawia na jeden aparat, ale za to wspierany przez solidny ISP i Visual Core. Apple z kolei, wraz z iPhone Xs/ Xs Max, zaprzęga do pracy układ NPU. Samsung stawia na znaną „prawdę” – „więcej znaczy lepiej”.

  • TheDon Kichot

   Nokia miała bardzo dobre podejście do aparatów. Duże matryce i dużo mpx. Obecnie daje się malutkie matryce, a zamiast jakości pojedynczego aparatu daje się większa ich ilość. Nie rekompensuje to jednak słabej rozpiętości tonalnej i małej ilości detali – tu z pomocą przychodzi fotografia obliczeniowa, np. Smart HDR. To, ze księżyc tak wyszedł na tym zdjęciu to zasługa dużej matrycy i ilości megapikseli, ale pąki kwiatów na drzewie już detali wiele nie mają. Jest za to dużo jasnych plam. uploads.disquscdn.com/image…799733.jpg
   Nokia miała dobry soft, który mało agresywnie odszumiał zdjęcia. W efekcie zachowywało się mnóstwo detali, ale w zamian było sporo szumu ( przykładowe zdjęcie z Lumii 930 -https://1drv.ms/u/s!AtdcmrD3hWbEhI1pGuJcIJ01HGRK7Q ). Obecnie takie podejście zachowało m.in. Sony. Apple jest przez wiele osób chwalone za aparaty w iPhone’ach, ale ustępują Lumiom i Sony pod względem mpx oraz detali. Apple stosuje bardzo agresywne odszumienie. W efekcie zdjęcia, nawet te robione w dobrych warunkach oświetleniowych, wypadają po prostu słabo. Są wyprane z detali i wyglądają bardziej jak wysokiej jakości obraz, aniżeli dobrej jakości zdjęcie – uploads.disquscdn.com/image…c4fe3d.jpg Jak widać jest bardzo mało detali. Właśnie przez algorytmy odszumiające. Inne foto – uploads.disquscdn.com/image…fd0ee5.jpg

   PS
   Jak nie chcesz zdradzać informacji o lokalizacji itp. to usuń metadane, bo po pobraniu twojego zdjęcia od razu wiem gdzie i kiedy zostało wykonane. Nawet województwo od razu się wyświetla.

   • meganowak

    Exif celowo zostawiłem, a to wioska po drodze nad morze;)

 • Parrot Max

  4, potem 8. W końcu nie będzie jak trzymać telefonu.


reklama