W chińskim urzędzie certyfikacyjnym pojawiły się dwa nadchodzące smartfony marki Huawei. Oba modele zostaną wyposażone w ogromne wyświetlacze i sensowne podzespoły. To przedstawiciele ze średniej (mocnej) półki.
Nadchodzący smartfon Huawei ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 7.12”, na którym treści wyświetlane będą w rozdzielczości 1080 x 2244 pikseli. Te parametry wskazują na obecność wcięcia w ekranie, a zatem Huawei nadal podąża obowiązującymi trendami.
Tak ogromny wyświetlacz sprawił, że smartfon ma wymiary 177.57 x 86.24 x 8.48 mm i waży 210 gramów. Jest zatem o dwa centymetry dłuższy i 1.2 cm szerszy od Honora Play, w którym obecny jest ekran o przekątnej 6.3”. Po wymiarach widać jednak, że Huawei poczynił pewne starania, aby zredukować do minimum rozmiar smartfona, gdyż nadchodzący Huawei jest tej samej długości, co Honor Note 10, a do tego jest tylko delikatnie grubszy od Honor 8X Max.
Sercem tego smartfona ma być ośmiordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania na poziomie 1.95 GHz, który współpracować będzie z 4GB pamięci operacyjnej RAM, a na dane (w zależności od wersji) zarezerwowane zostanie 64 GB i 128 GB oraz czytnik kart microSD. Warto mieć na uwadze, że ten smartfon nie będzie występował w wariancie z 6GB pamięci RAM.
Na tylnej ścianie ulokowany zostanie zestaw dwóch obiektywów w konfiguracji 16 MP + 2MP. Aparaty najpewniej wspierane będą przez algorytmy sztucznej inteligencji. Selfie dedykowana została natomiast kamera 8 MP.
Energię dostarczy akumulator o sporej pojemności – 4900 mAh, który powinien umożliwić korzystanie ze smartfonu przez co najmniej 1.5 dnia.
Kolejny średniak Huawei ma charakteryzować się 6.5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Za wydajność w tym modelu ma być odpowiedzialny HiSilicon Kirin 710 (4 x ARM Cortex-A73@2.2GHz + 4 x ARM Cortex-A53@1.7GHz) wytworzony w 12-nanometrowym procesie litograficznym. Jest to zatem słabsza wersja Kirina 970, co każe nam sądzić, że pod względem wydajności smartfon zachwyci nawet bardziej wymagających konsumentów.
SoC współpracować będzie z odpowiednią ilością pamięci RAM, której w tym przypadku ma być nawet 6GB. Jeżeli dołożymy do tego jeszcze układ graficzny ARM Mali-G51 MP4, to otrzymamy smartfon klasy średniej o odpowiedniej wydajności, który sprosta oczekiwaniom stawianym przez większość użytkowników smartfonów.
Pamięci wbudowanej na dane także będzie odpowiednio dużo – 64GB w przypadku modelu z 4GB pamięci RAM i 128GB dla mocniejszej wersji. Oczywiście nie zabraknie gniazda microSD.
Główny aparat wyposażony jest w dwa obiektywy – 20-megapikselowy (główny) i 2-megapikselowy (do rozmywania tła). Selfie dedykowany został jeden obiektyw – 16MP. Energię dostarczy akumulator 3900 mAh.
źródło: TENAA via gsmarena
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…
Aż 6 lat prawdziwego spokoju w zamian za 1200 złotych? To, a nawet znacznie więcej…