, Newsy Telefony Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 3 odmieni bezramkowe smartfony, a to za sprawą…

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. gsmManiaK

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • uni

  Zastanawia mnie to, że nikt nie mówi o ich problemach finansowych, a wszyscy jedynie jarają się kolejnym modelem, który i tak nic nowego nie wnosi

 • Wronek

  Tyle kasy za biedronkową markę?

 • Taz

  W 15 lat nic się nie zmieniło? Jak kupujesz telefon z komisu za 25 zł to może i nic się dla Ciebie nie zmieniło 😂😂

 • bogymen

  Jeśli patrzysz od 2003 to możliwe, ja pisałem o latach wcześniejszych, znacznie wcześniejszych, gdy jeszcze każdy obywatel chcąc się skontaktować z kimkolwiek korzystał z budek telefonicznych albo ewentualnie dzwonił z domowego telefonu w swoim mieszkaniu ale nie były to czasy, gdy miałeś telefon w kieszeni jak teraz, o serwowaniu po internecie nie wspominając i do takich czasów się odniosłem, czytaj ze zrozumieniem.

 • smartmaniak

  A w fortnite można było pograć? 😂😂😂

 • arektoma

  Zmora tych czasów, koniecznie musimy ogladac się na ekranie, jakaś namiastka występu w telewizji? Telefony, a konkretnie ich tylne obudowy, są prawie jak lustra, można się w nich przegladac. Pamiętacie takie małe sferyczne lusterka pod obiektywem. A jeśli by tak, dołożyć drugi ekran, tylko do selfi z tyłu.

  • Taz

   Były takie telefony z ekranem z tyłu 🙂

 • Chris_Peter

  Problem jest taki, że ideą bezramkowców miały być wąskie ramki, a one są po prostu z każdej strony takie same, ale są i to dość szerokie zazwyczaj (szczególnie w iPhone X czy LG G6) nawet szersze niż te na bokach mojej starej Moto X Play. Nie wiem, ale bardziej do mnie orzemawia pomysł Xperii na linię A, która przynajmniej po bokach na prawdę była bezramkowa.

 • Preza

  Nawiazując do tytułu „Xiaomi Mi Mix 3 odmieni bezramkowe smartfony, a to za sprawą…” Za sprawą czego odmieni te bezramkowe fony?
  Jesli chodzi o wysuwaną kamerkę to Vivo czy Oppo juz to ogarnęli.

 • afa

  A propo aparatu z przodu – dlaczego nie ma wersji telefonow bez niego ? Jeszcze nigdy go nie uzywalem. Wiem – brzmi to dziwnie w dzisiejszych czasach ale tak jest 🙂

  • bogymen

   Bo korporacjom nie opłaca się produkować czegokolwiek aby zadowolić znaczną mniejszość konsumentów, jest to dodatkowy nakład pracy i wytworzenie dodatkowego nowego modelu, który nie zwróci się ponieważ kupią go nieliczni. Choć zamysł jest dobry, to patrząc obiektywnie Twój pomysł nie ma racji bytu.

   • smartmaniak

    A pieniądze na tworzenie kilka wersji rózniących się podzespołami mają… Pozatym mechanizm wysuwający aparat jest skomplikowany i zajmuje dużo miejsca a tak były by dwie wersje jedna z wcięciem druga bez proste ;-). Szkoda że projekt ara został porzucony 🙁

    • bogymen

     To już inna historia, rożnica w specyfikacji daje producentom możliwość dotarcia do każdego niezależnie od zasobności portfela i czasami wybór tańszego tel. Ze względu na podzespoły nie wpływa na różnicę wydajności przy codziennym użytkowaniu itd. Dlatego jest to opłacalne dla producenta, inaczej nie miałbyś takiego wyboru na rynku jaki masz teraz, natomiast brak przedniego aparatu wpływa znacząco, bo nawet jeśli mniejszość nie korzystałaby z tego, to po jakimś czasie mogłaby pojawić się faktycznie taka potrzeba i co wtedy? Nie jest to w żaden sposób praktyczne, w założeniu smartfon ma być all in one.

 • Outside the Wall

  wysuwany obiektyw? Za duży kompromis

  • bogymen

   Wobec czego? notcha? wysuwany aparat znajdzie swoich zwolenników, tak samo jak swoich zwolenników znalazło rozwiązanie w postaci wycięcia w ekranie.

 • GieKa

  Gdzie w smartfonie w którym obraz na ekranie obraca się w dowolną stronę jest „dolna część ekranu”? 🙂

  • Mateusz Mati

   Wyobraź sobie że przykladasz smartfon mikrofonem do ucha i mówisz do głośnika, wtedy może wpadniesz na pomysl gdzie jest góra a gdzie dol telefonu

 • ByznesmenJanusz

  może ma 2 ekran z tyłu i tylko tylnie aparaty tak jak to było w którymś meizu

  • Karol_12

   M7 pro bodajże

 • 0001

  Jeszcze rok temu i teraz niektóre smartfony miały i mają lotniska na górze na dole. Obecnie rameczki są tak malutkie dając tak niesamowicie dużą powierzchnię roboczą dając rewelacyjne kompaktowe wymiary więc aż centymetr² zajęty przez umiejscowienie kamerki… No nie przesadzajmy, Nie rozdzierajmy szat, Gdzie Do niedawna takie rozwiązanie to było science-fiction.
  Słychać tylko narzekanie, narzekanie, narzekanie… Ludzie ogarnijcie się troszeczkę!

  • bogymen

   Wymagania nie tylko wobec smartfonów ale i pozostałej elektroniki użytkowej z biegiem lat rosną, kiedyś science-fiction było to, że w przyszłości każdy obywatel będzie mógł mieć w kieszeni swój własny tel. z którego będzie mógł dzwonić/ wysyłać wiadomości tekstowe itd. także bez narzekania i bez coraz to większych wymagań wobec sprzętu mielibyśmy wciąż tel. pokroju noki 3310 bez rozwoju, bo skoro lud jest zadowolony to nie rozwijamy się tylko sprzedajmy im ciągle to samo w nieco innych szatach. Rozumiesz już o co w tym wszystkim chodzi?

  • Mateusz Laszczka

   Po prostu producentom smartfonów kończą się pomysły co można do nich wrzucić. Przez to zaczynają się prześcigać w tym ile pixeli ma ekran, jak wąskie ramki, czy jak szybki ma procesor(z którego możliwości i tak nie skorzysta w pełni nawet 50% posiadaczy). Wpychają na siłę jakieś gówniane OLEDY, które to po roku nieumiejętnego używania zostawiają paskudne powidoki. No ale trzeba reklamować, że perfekcyjna czerń. 😀 Co z tego że większość ludzi używa telefonu do aplikacji społecznych, biznesowych, czy prostych gierek. Trzeba reklamować i wpychać w to technologie, jakby miało to zastąpić 50calowy TV. Już nawet mój monitor do PC z którego korzystam kilka godzin dziennie, ma gorszą rozdzielczość i kolory niż mój smartfon ze średniej półki.
   No ale ludzie lubią taką marketingową papkę. Oczywiście postęp musi być i jest dobry, ale twórcy smartfonów już dawno odlecieli nie w tym kierunku postępu co trzeba.
   Za to tak niezbędne standardy jak IPxx nadal stoją w miejscu i są zarezerwowane dla mniejszości modeli i to zazwyczaj tych z najwyższej półki. To samo z ekranami, które pękają po upadku z metrowej wysokości na dywan. Nie wspominając o dążeniu do grubości najlepiej opłatka, kosztem chociażby baterii. Przez to teraz jak smartfon ma 4000MAh to już ogromny sukces… Tylko poszerzając go o dodatkowe kilka mm można byłoby tam bez problemu upchnąć jeszcze z kilkanaście-dziesiąt procent pojemniejszą baterię.
   Tutaj ciekawym przykładem wrzucania technologii jest CAT S61. Bajery typu miernik laserowy, miernik jakości powietrza, czy aparat z termowizją raczej bledną przy NIESAMOWITYM ODBLOKOWYWANIEM TELEFONU TWARZĄ I FENOMENALNYM NOCZU(koniec ironii) o których to trąbiły wszystkie media na świecie, nawet i do dzisiejszego dnia po premierze Iphone.
   Nie ma jak to postęp w dobrym kierunku…


reklama