, Android iOS Newsy Telefony

Smartfony będą coraz droższe. Nie uciekniemy od tego

Fot. gsmManiaK

Fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • ra-vau

  „Wiąże się to także ze wzrostem cen za
  surowce czy wytworzone komponenty, potrzebne do zbudowania urządzenia. Z
  roku na rok, ceny w tych kwestiach stopniowo idą w górę i nie sposób
  tego zatrzymać.”

  Proszę o dane na ten temat, jakieś tabele, zestawienie cenowe wzrostu cen komponentów i surowców na przestrzeni lat. Bardzo mnie to interesuje jak na przestrzeni 5 lat zmieniły się te ceny o których autor pisze.

 • Teth

  Patrząc na plany Apple, to także oni zaczynają wdrażać politykę innych producentów, którzy w swoim portfolio mają drogie flagowce i tańsze, inne modele. To tłumaczy, dlaczego Apple będzie oferować w sprzedaży tańszą wersje iPhone.

 • Michal Fox,Blacha

  ja mojego s8 zmienie juz tylko jak bedzie cos kolo 5 cali wodooporne , bez ramek i chude w miare ( bo xz2 compact to cegła) reszte wszystko chodzi jak burza i nic mi wiecej nie potrzeba. Nie dam juz sie nabrać że musi być najnowszy android bo miedzy 7 a 8 to już róznicy w pracy nie widać a oni sami już nie wiedzą co dodawać.

 • mozilla007

  Konsumenci się opamietaja i wtedy będzie płacz producentów i pełne magazyny zalegajacego sprzętu i braku miejsca na nowe. Rynek kart graficznych to pokazał po nvidii.

 • miss de la prada

  Kiedyś ceny były równie wysokie wręcz wulgarne w stosunku do średniej zarobków w Polsce, nokia 3310 bez simlocka kosztowała 849zł ( na dzisiejsze to chyba coś jak 2200zł) bateria z wibracją do 5110 ponad tysiąc.
  Chciwość i marketing robią swoje i nie tylko Apple ma owce ale też inni producenci. Większość z nas tutaj kupuję telefony jakie im odpowiadają, marka+doświadczenie+troska producenta o produkt+możliwości sprzętu, gdzie po przeglądzie rynku+budżet marka już nie ma znaczenia. Ale technologią mobilną interesuje się jakieś 5% reszta kupuję oczami albo tym co słyszało od koleżanki albo pana w salonie/sklepie

 • xaliemorph

  Rozumiem że to taka samonapędzająca się przepowiednia, zasilana paliwem sponsorowanych artykułów, sponsorowanych przez samych producentów? (PS. Sponsorowany to jest na CNET)

  To jest dokładnie ten sam mechanizm jak Agora w mediach które posiadała, pisała swego czasu, ciągle „mieszkania drożeją, kupujcie !!” gdy tymczasem sama miała niezłe udziały w deweloperce i wykorzystywała media by po prostu więcej zarobić.

  Apple, Samsung a nawet Huawei będą coraz częściej stosować tę strategię. Kupią artykuły a potem na bazie (kupionych przecież „niejawnie”) artykułów będą pleść bzdury o (fałszywym wszakże) obiektywizmie i rosnących wskaźnikach i trendach cen smartfonów. Widać że z mody powoli wykształca się bańka. Główny symptom już mamy.

 • może i tak

  Smartfony ze średniej półki są coraz lepiej wyposażone – zatem będą odpowiadać coraz większej grupie klientów. Ten z producentów, który postawi na tanie średniaki, będzie mógł mówić o dużej sprzedaży na świecie.

  • isaakPL

   Smartfony ze średniej półki do niedawna nie przekraczały 1000zł dziś to już najczęściej około 2000zł

 • Mistrzu

  Dokładnie, Apple chwilę temu było warte 900 miliardów dolarów, a teraz ta wartość skoczyła do 1000 miliardów czyli biliona^^

 • Dragon84

  Nie zależy mi by kupować smartfon z najwyższej półki, używany z drugiej ręki na pewno będzie tańszy. Sporo czasu temu kupiłem samsung galaxy note 4 za 650 zł z pełnym wyposażeniem. Ktoś skrytykuje że smartfon ma już 4 lata ale z drugiej strony nadal świetnie spisuje się w codziennym użytkowaniu. Zwykłemu człowiekowi nie potrzeba smartfona by lansować się ale do zwykłego używania. Internet muzyka film i zwykła komunikacja, właśnie do tego używam smartfona i świetnie spisuje się. Note ma jedną dużą zaletę której w dzisiejszych czasach brakuje -wymienną baterie.

  • Navarro

   Również przestałem kupować topowe smartfony. Nie dam się wydymać i tyle. Konkurencja jest spora i można kupić dobry sprzęt dużo taniej.

   • Dragon84

    Popieram bo to chore wydać kilka tysięcy na smartfon.


reklama