, Gry i aplikacje Microsoft Newsy Telefony Windows Phone

Microsoft zmniejszy wymagania dla WP Tango

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • WujoFefer

  Źle zrobili. Pierwotne wymagania WP7 czyli około 512MB ramu, CPU 1GHz, GPU Adreno 200 i ekran 800×480, już teraz są dla średniaków a za kilka miesięcy będą dla niskobudżetowych konstrukcji.
  M$ powinien nawiązać bliższą współpracę z producentami CPU (Qualcomm, ST-Ericsson) w celu stworzenia procesorów o podobnej mocy ale znacznie niższym zużyciu energii. Coś czego nie ma dziś na rynku.
  Kolejne procesory mimo coraz niższego procesu technologicznego zużywają podobne jeśli nie większe ilości prądu a wszystko to przez ciągłe dokładanie rdzeni.
  Pierwsze Qualcomm’y montowane w słuchawkach z WP7 były wykonane w 65nm, czemu nie można by było przenieść produkcji do 45 albo 40nm i zmniejszyć zużycie prądu przez nie? Tania słuchawka za około 150- 200$ z WP7 mogłaby nieźle namieszać na rynku i powalczyć z Androidami pokroju tanich Samsungowych Galaxy Ace czy Gio a do tego mogłaby długo podziałać jednocześnie oferując nieosiągalną płynność dla Androidów nawet ze średniej półki.

  ps. 32 i 28nm to wiadomo za nowe i za drogie procesy technologiczne by marnować je na niskobudżetowe konstrukcje.

 • biscuit

  Dell Venue Pro ma 256mb RAMu 😉
  Co prawda jest to model z czasów, kiedy WP7 nie obsługiwał jeszcze wielozadaniowości, ale jak widać system może płynnie chodzić na mniejszej ilości RAM.


reklama