Windows powoli znika z celowników hackerów/crackerów. Z jednej strony wynika to z coraz lepszych zabezpieczeń stosowanych przez Microsoft (brzmi śmiesznie, ale to jednak prawda), a z drugiej coraz większego znaczenia rozwiązań sieciowych i mobilnych. Właśnie w przypadku tych ostatnich liczba ataków wzrosła w 2011 roku niemal trzykrotnie.
Juniper Networks donosi, że liczba złośliwych aplikacji, skryptów itd. w zeszłym roku wyniosła 28,5 tysiąca, podczas gdy w 2010r. było to „zaledwie” 11.000. Okazuje się, że około 46% ofiar to urządzenia działająca na platformie Android, a powody są co najmniej trzy.
Po pierwsze, Android jest niesamowicie popularną platformą, więc logicznym jest, że twórcy malware chcąc zarazić jak najwięcej urządzeń, obierają właśnie ten system jako cel. Po drugie, ilość informacji jaką otrzymują developerzy na temat procesów zachodzących w systemie jest tak ogromna, że dużo łatwiej wynajdywać luki. Ostatnia przyczyna, będąca chyba największą wadą Androida pod względem bezpieczeństwa jest to, że mimo, że wywodzi się od Linuksa, to został tak bardzo zmodyfikowany, że utracił nieco unixowej odporności na ataki.
Źródło: intomobile.com
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…
Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…
Po zapowiedzi flagowca Sony Xperia 1 VII, fani oczekiwali kilku słów na temat Sony Xperia…
iPhone 17 Pro miał oferować warstwę antyrefleksyjną podobną do tej z Galaxy Ultra. Nowy przeciek…
Xiaomi YU7 zdradził wszystkie szczegóły specyfikacji przed premierą. Jest ładny, ma potężny zasięg i będzie…