, Android Gry i aplikacje iOS

Użytkownicy urządzeń od Apple są skłonni płacić więcej za aplikacje. Tylko dlaczego?

iPhone apps

fot. Unsplash

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • jajfa

  W wielu przypadkach w appstore użytkownicy IOS muszą kupić aplikację bo nie mają wyjścia stąd te przychody.

 • TheDon Kichot

  Nie ma się czym chwalić, ale w App Store zostawiłem zdecydowanie więcej, niż 100 zł i wcale tego nie żałuję, bo mam super aplikacje, wzorowo spełniające swoje zadanie, a także bardzo ładne wizualnie ( np. AirMail, JuetPressRecord, Vox Music Player ). Co najlepsze w parze z tym idzie funkcjonalność i funkcje Pro ( Pixelmator, Enlight, Darkroom ). Darmowych aplikacji wysokiej jakości również nie brakuje. Dla kontrastu dodam, że mam też sprzęt z Androidem i tam nie zostawiłem ani grosza. I nie znaczy to, że te same apki są darmowe, bo w moim przypadku albo ich nie ma i muszę szukać ( gorszych ) alternatyw albo są mniej dopieszczone wizualnie i mniej wygodnem. Poza tym jest jeszcze jedną istotną kwestia. Play Store to straszny syf, a algorytmy Google nie spełniają swojej roli, gdyż w większości polecanych aplikacji prezentuje sobą marny poziom, podczas gdy porządne oprogramowanie, dobrych deweloperów znajduje się znacznie niżej w rankingu. App Store też był dość mocnym syfem, ale zmieniło się to wraz z iOS 11. Nowy App Store to poprawa o kilka klas, a aplikacje na Dziś to genialna sprawa. Często pojawiają się dobre gry i aplikacje, a wraz z nimi ciekawy eywiad, lub opis gry itp. aż miło poczytać. Ilość urządzeń i użytkowników wiele nie znaczy o czym przekonał się choćby MS. Ich sklep świeci pustkami, choć po wprowadzeniu obslugi apek Win32 wygląda to trochę lepiej, ale nadal do App Store/ Play Store nie ma polotu.

  • Wilk Przewodnik

   LOL, tak sobie możesz myśleć… Mam to samo za darmo w Google Play. Z AppStore również korzystam, ale niechętnie płacę za coś, co na Androidzie mam za darmo w to w lepszym wydaniu.

   • Michał

    Nie za darmo tylko za reklamy i dane o sobie.
    Programisci wiedzą że użytkownicy androida nie śmierdzą groszem.

 • Dragon84

  Ja mam androida. Korzystam z takich aplikacji jak MPK cda wp pilot a przeglądarka? Zamiennie korzystam Samsung internet ale obecnie korzystam z uc browser która ma fajne gesty ekranowe. Innych aplikacji nie potrzebuje bo wiele rzeczywiście nadaje się do śmieci.


reklama