, Android Newsy Samsung Smartfony

Samsung tworzy własne GPU do urządzeń mobilnych. Tylko czy to potrzebne?

6245

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • cyc997

  Samsung już miał niejedno podejście do GPU, za każdym razem kończyło się tak samo – od strony inżynieryjnej ok, od strony sterowników straszna kaszana. Ostatnie ich GPU (używane w Omni II oraz Galaxy spica) według samsunga biło konkurencje na głowe, a w praktyce wsparcia dla akceleracji 3d praktycznie nie było.

 • SirAdi

  Dziś najmocniejsza konfiguracja Mali jest blisko dwukrotnie słabsza od najmocniejszego Adreno. To jest przepaść. Dlatego Samsung musi opracować własne GPU, inaczej Exynosy przestaną być konkurencyjne dla Snapdragonów.

 • May Czos

  Pytanie czy będzie konkurencja bo Samsung może nie chcieć sprzedawać swoich układów.

 • May Czos

  Akurat to, że nowe GPU trafi najpierw do niższej półki jest jak najbardziej zrozumiałe – opracowanie topowego układu od zera jest trudne i wymaga sporo doświadczenia. Ich pierwszy układ na pewno nie będzie konkurencyjny dla flagowego Adreno stąd nie ma sensu pchania go do flagowców.

  • Preza

   Raczej myślę, że lowendy to dobra grupa testowa. Duzo zetafonów, a nawet w razie kichy, to nie bedzie tej wagi wtopa co z Note 7

 • jotek44

  Skoro Samsung nie ma w tej kwestii wątpliwości, to na pewno swój krok dobrze przemyślał. W kwestii podejmowania strategicznych inwestycji Koreańzycy nie popełniają błędów. Każdy zainwestowany won /dolar zwraca im się z pokaźną nawiązką Dobrze wiedzą, co robią !


reklama