, Newsy Qualcomm

Snapdragon 850 nadchodzi. Wyższa wydajność i lepsze odprowadzanie ciepła

Snapdragon

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Grzegorz

  I nowy kirin chinczykow go zje na podwieczorek.

 • Grzegorz

  No to już wszystkie flagowce można nazywać zeszlorocznymi złomami.

 • delightmars

  Apple A11 Bionic jest słabszy? Pierwsze słyszę i widzę

  • Luk Knysza

   Oczywiście ,że tak. Wydajność tego procesora bada się wyłączniena iOS i jego podzespołów , które jest minimalistą zjadania zasobów.

 • Tomasz Zook Durlej

  A ja myślałem że Bionic zjada snapa na śniadanie. Czarno się człowiek nie dowie z rana.

 • Rafik

  Sd845 ma znacznie słabsze cpu, niż exynos 9810 nie wspominajac o a11 bionic, szczególnie jak chodzi o wydajność jednordzeniową, nie mówię o antutu bo to lipa nie benchmark

  • May Czos

   Nie ma. Exynos 9810 ma cztery wielkie rdzenie, ale ich energochłonność i przegrzewanie sprawia że tylko jeden może działać na pełnej mocy, a i to do czasu. Gdy działają cztery naraz ich wydajność jest identyczna jak w 845. Obecnie praktycznie nie ma aplikacji ograniczonych do jednego rdzenia, praktycznie wszystkie korzystają z czterech, albo i ośmiu rdzeni.

   • Rafik

    To właśnie napisałem, że jak chodzi o wydajność jednostkową to sd845 jest daleko w tyle, w teście wielu rdzeni jest podobnie ale z minimalna przewaga 9810, opieram się na wynikach z programu Geekbench 4.2.
    Tak, zgadzam się, że obecnie liczy się znacznie wydajność wielordzeniowa.
    Tak, exynos 9810 posiada 4 duże szerokie rdzenie M3, które z samego faktu muszą pobierać wiecej prądu a co z tym idzie wydzielić wiecej ciepła, ale przez to ich wydajność jednordzeniowa jest znacznie większa, coś za coś. Myślę, że w sd845, 4 mocniejsze rdzenie też po jakimś czasie będą musiały zwolnić że względu na temperaturę cudów nie ma, tam jest znacznie wyzej taktowany zegar więc mimo iż są mniejsze od rdzeni M3 to też się będę mocno nagrzewac. Ogółem jak chodzi o cały SoC to sd 845 jest lepszym układem od exynos 9810, głównie ze względu na energochlonnosc i lepiej spisuje się w codziennym użytkowaniu

    • May Czos

     No właśnie duże rdzenie w Exynosie są sztuką dla sztuki i naprawdę sprawiają same problemy. Na tyle poważne że Samsung je na stałe wykastruje – prototypy Note’a 9 uzyskują 1000 punktów mniej w teście jednordzeniowym!!! (przy dokładnie takim samtm wyniku wielordzeniowym)

     • Rafik

      Widziałem wyniki Geekbench 4 z Nota9 na exynos 9810 i sie wlasnie zastanawialem dlaczego wynik jest az o 1000 punktow slabszy niz ten w tym samym ukladzie na s9, szczerze to watpie aby je samsung wykastrowal bo bylby to zupelnie inny uklad z nową nazwa, poza tym przyznał by tym ruchem, że w modelu s9 popełnił błąd. Wynik 2700 to nadal bardzo dobry wynik w singlecore, więc co miało by go kreować, na pewno nie rdzenie a55, mogły by to zrobić rdzenie a75 ale jak już wyżej pisałem byłby to inny układ pod nowa nazwa, pożyjemy zobaczmy. Z drugiej strony użytkuje s9+ z exynosem 9810 i nie ma żadnych zastrzeżeń do tego układu jest mega szybki, nie nagrzewa się zbytnio, początkowe problemy z płynnością i szybkoscia już naprawił sami przez aktualizację jak i producenci programów takich jak np. aplikacja Facebook dodali wsparcie dla nowego ukladu samsunga, włącza się bardzo szybko, na początku trwało to ok 3 s, teraz ok 0,5 s .

     • May Czos

      Ograniczenie taktowania dla problematycznych rdzeni raczej nie wymaga zmieniania nazwy. Wynik 2700 robią te same rdzenie co w S9, tylko niżej taktowane, bez sztucznego nabijania benchmarka.

     • Rafik

      Tylko po co Samsung miał by ograniczać maksymalne taktowanie 2.7 GHz jak dotyczy ono wyłącznie jednego rdzenia i w praktyce w normalnym użytkowaniu urządzenia , nigdy do tego nie dochodzi, nie wliczając benchmarkow. Urzadzenie caly czas korzysta ze wszystkich rdzeni i maksymalne ich taktowanie wynosi wtedy 1.8 Ghz i to one tworzą wynik multicore w okolicach 9000 punktów w Geekbench

     • Rafik
     • May Czos

      Przegrzewanie/prądożerność. Jeden rdzeń pracujący z tym zegarem zużywa tyle samo prądu co 4 rdzenie z zegarem 1.8GHz (gdzie każdy z nich robi ok. 2450 punktów w Geekbench).

     • Rafik

      Nie zauważyłem przegrzewania sie s9+, pradozernosc no wiadomo musi być stosunkowo większa względem większej wydajności, tylko ma się to nijak do codziennego używania telefonu bo tak zegary pracują do 1.8 Ghz na wszystkich rdzeniach. Duzy i szeroki rdzen o czestotliwosci taktowania zegarem do 2.7 Ghz został stworzony dla benchmarkow i stanowi odpowiedź na duże szerokie rdzenie jednostek od Apple, gdzie w wynikach single core mocno wyprzedzali konkurencję. Podsumowując, zmniejszenie częstotliwości dużych rdzeń z 2.7 na np. 2.3 nic nie zmieni w normalnym użytkowaniu urządzenia, jedynie zmieni się wynik w siglecore w Geekbench gdzie samsung mocno pracowal by osiagnac pułap Apple, a teraz miałby całość zaniechań? Nie sądzę

     • May Czos

      S9 się nie przegrzewa, przegrzewają się rdzenie przez co szybko obcinane są zegary.
      Innymi słowy potwierdzasz, że duże rdzenie to pic na wodę i żadna przewaga.

 • Staszek

  To jeszcze nic. GL i TMSC w przyszlym roku odpalaja produkcje chipow w 7nm. To da dopiero boosta APU opartym na ARM. Obecnie nowosci sa w 10nm i juz je chwala, a co dopiero w 7nm.
  Akurat w smartfonach wydajnosc energetyczna ma znaczenie fundamentalne, bo baterie sa zabudowane i niestety chip musi miec ograniczona wydajnosc, zeby jej nie rozladowal w 3 godziny jak mamy w konsolach przenosnych typu Switch czy PS Vita.


reklama