, Newsy OnePlus Smartfony

Czy odblokowanie twarzą ma jakiś sens? Przykład OnePlus 6 udowadnia, że niekoniecznie

OnePlus 6/ Fot. OnePlus

OnePlus 6/ Fot. OnePlus


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Kopcio

  Dla mnie ma sens. W OP6 używam tego ciągle, dla mnie wygodniejsze niż odcisk palca z tyłu telefonu.Co do bezpieczeństwa, to w celu złamania tego, ktoś potrzebuje :
  1. Znać mnie i mieć moje zdjęcia
  2. Zrobić mi dobre zdjęcie w chwili gdy kradnie mój telefon
  3. Pozyskać je z mediów społecznościowych.

  Może jest to dalej lepsza metoda niż pozyskanie odcisku palca, ale na codzienne użytkowanie, gdy tylko chcesz zabezpieczyć telefon ale nie masz na nim super ważnych informacji wystarczy.
  Do tego, w OP6 za każdym razem gdy włączy telefon potrzebuje kodu pin, tak samo w celu zmiany ustawień bezpieczeństwa.

 • stark2991

  OnePlus 5T ma takie samo Face Unlock, korzysta nawet z tej samej kamerki do selfie, i oszukanie telefonu tak prosto nie udawało się. A tu nagle bum?
  Jeśli chodzi o samą funkcję to producent od początku wyraźnie komunikuje, że dodał tą funkcję dla wygody użytkownika, a nie dla bezpieczeństwa, i odradza używania go do zabezpieczenia swoich danych. Nie da się go użyć w Android Pay. Szukacie taniej sensacji.

 • Greg

  one+ 5t – ma to samo- własnie odblokowałem telefon swoim zdjęciem
  jednak producent ostrzega, ze ta metoda jest mniej bezpieczna

 • sejfit

  Op5 od 6mc ma odblokowanie twarzą i masa innych telefonów, czy mogę dostać od autora jakieś, logiczne wytłumaczenie czemu pisze to dopiero po takim czasie? Kto zapłacił Samsung? Huawei? LG?

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   A może autor jest na gsmManiaK.pl zaledwie od paru tygodni i wcześniej nie miał okazji wyrazić swojego zdania w tej sprawie? 🙂

   • sejfit

    Aha czyli jak postanowie popłynąć teraz do USA to mogę uznać że odkryłem Amerykę? Bo wcześniej nie interesowałem się geografia i nie wiem że już odkryta?

    • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

     Skoro uważasz, że to analogiczne porównanie, to pewnie – na myśl mi nie przyszło, żeby Ci czegoś odmawiać 🙂

    • Aleksander Rapicki

     Ale wpis dotyczy OnePlus 6 a nie innych smartfonów innych producentów. Do tego napisalem też w artykule, że Samsung również nie poleca używania face unlock poniewaz nie jest to bezpieczna metoda. Do tego na temat face Unlock już pisano w innych artykułach więc po co poraz kolejny pisać o tym? W tym artykule opisałem problem jaki występuje w najnowszym modelu. O Samsungach LG i innych już pisano. Face Unlock w Galaxy S8 również miał tego typu problemy tylko po co miałbym o tym teraz pisać? Nikt mi nie zapłacił bym o tym pisał 🙂 sam uważam oneplus 6 za super smartfon ale jak widać nie jest on pozbawiony wad.

     • sejfit

      Ma w zasadzie wszystkie te wady które miał jego poprzednik , których nikt nie robił wielkiego aiwai. Ten model ma też wiele plusów o których nikt nie pisze, dlaczego? Artykuły po prostu są pisane żeby były i zawsze w negatywnym świetle, moje pytanie brzmi czemu?
      Swoją drogą znasz jakiś telefon bez wad?

     • Aleksander Rapicki

      Nie nie nie. Źle odbierasz przekaz. Oczywiście że telefon ma mnóstwo plusów. Tylko o tym już pisaliśmy. Zobacz sobie na inne artykuły. Koledzy już pisali o plusach. Ja uważam że o minusach również trzeba pisać. Minusem na pewno jest wycofanie AOD czy też odblokowanie twarzą. Do tego są to świeże nowości ponieważ Always on display usunięto aktualizacją systemu kilka dni temu a odblokowanie twarzą również jest nowe. Poprzednicy również mieli ten sam problem. Nie uważasz ze prezentując nowy model producent powinien wyeliminować wady poprzedników? Po to są właśnie pisane te artykuły. By ludzie wiedzieli i może w jakiś sposób przez trafi do producentów. O zaletach już pisano. Więc o wadach też należy wspomnieć.

     • sejfit

      Źle odbieram? Przeczytaj w jakim tobie i w jaki stylu są napisane świeże artykuły o mi8. A teraz znajdź analogiczne po premierze op6. Tutaj jest „ło ła łe”. A op6 to źle tego nie dali, to się nie podoba szału nie ma. W sumie to nudne, czekamy na następcę. Niestety dość dobrze śledzę te tematy i widzę różnicę i tendencje która się powtarza. Od OP wszyscy wymagaja nie wiem czego, ma być lepszy od wszystkich i najlepiej za darmo. Tak OP wszedl na rynek z wielkim hukiem ze swoim Oneplus 1, ale potem już nigdy nie twierdził, że tak będzie. Ale autorzy wszelkich tekstów dalej żyją przeszłością.
      To samo tyczy się krytyki aparatu, serio dam op3 kumplowi fotografowi i s9 karynie z pod bramy, jak myślisz kto zrobi lepsze zdjęcia?


reklama