, Newsy Xiaomi

Absurdalny pozew przeciwko Xiaomi, czyli ciąg dalszy wojny na patenty

Fot. Xiaomi

Fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Nathan Drake

  Aby osiągnać efekt jaki opisujesz pod koniec wypowiedzi cała ludzkość musiałaby być na podobnym poziomie świadomości i inteligncji tej garstki ludzkości która pcha cały ten padół łez do przodu, aby zrozumieć że u podstaw wszystkich problemów świata leży idea własności wynikająca z egoizmu. Jakby każdy wiedział że tworzymy całość zwaną ludzkością i pracujemy dla wspólnego rozwoju gatunku, to by nikt nie musiał mieć własnego kapitału czy w postaci pieniędzy czy dóbr, nawet by nie odczówał takiej potrzeby. Do takiego stanu świadomości jeszcze daleka droga w ewolucji naszej świadomości, świadomości która nie widzi w każdym miejscu swojej własnej korzyści, a korzyść ludzkości

 • כּמ‎תּ

  była chyba jakaś akcja że Oracle pozwało Google za to że Android jest napisany w Javie czy coś, Google nie ma lekko

 • Mirek

  Coolpad jest również chińską firmą.
  Śmieszne ?

 • jotek44

  Argumenty autora też absurdalne. Pozew o naruszenie praw patentowych składa firma, która może udowodnić, że pierwsza opatentowała jakieś rozwiązanie / funkcję. Chodzi o zasadę pierwszeństwa. Oczywiście zdarzają się pozwy zupełnie bezpodstawne, pozbawione mocnych argumentów i dowodów, ale opisany przypadek w świetle prawa patentowego kwalifikuje się do rozstrzygnięcia sądowego. Chodzi tu o samą zasadę prawną, natomiast wysokość ewentualnego odszkodowania zależy od wagi naruszenia i osiągnięych z tego tytułu korzyści.

  • https://www.gsmmaniak.pl/ Aleksander Rapicki

   Ja wiem o co chodzi w patentach i jak to wygląda od strony prawnej. Mi chodzi bardziej o to, że niektóre firmy (tak jak Coolpad w tym przypadku) wchodzą w posiadanie patentów tylko po to żeby móc wyłudzać pieniądze od innych firm. Nie uważasz, że posądzanie innej firmy o kształt tacki SIM jest po prostu śmieszne? Albo posądzanie innej firmy, że łamie prawa patentowe jeszcze niezaprezentowanym produktem? No jest to śmieszne i absurdalne. Zdaje sobie sprawę z tego, że firma jest w posiadaniu tego patentu ale do czego to już doszło? Pozywanie innej firmy o kształt karty SIM jest po prostu zabawne.


reklama